AK Partili Tavas Belediyesi Personellerine Yüzde 85-110 Arası Zam Yaptı - Son Dakika
Ekonomi

AK Partili Tavas Belediyesi Personellerine Yüzde 85-110 Arası Zam Yaptı

AK Partili Tavas Belediyesi Personellerine Yüzde 85-110 Arası Zam Yaptı

AK Partili Tavas Belediyesi, Bem-Bir-Sen ve Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi ile yapılan toplu sözleşmeler sonucunda personellerine yüzde 85 ile yüzde 110 arasında zam yapacak. Sosyal denge tazminatı sözleşmesinden 53 personel, toplu iş sözleşmesinden ise 140 işçi yararlanacak. Sendika yetkilileri, yapılan sözleşmelerin enflasyonun üzerinde olduğunu ve işçilere dini bayram ikramiyeleri de verildiğini belirtti. Belediye Başkanı İnamlık ise çalışma arkadaşlarına hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

16.01.2024 13:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Partili Tavas Belediyesi, sendikayla yaptığı toplu sözleşmeyle beraber personellerine yüzde 85 ile yüzde 110 arasında zam yaptı.

Tavas Belediyesi, Bem-Bir-Sen ile 'Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi' ve Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi'yle 'Toplu İş Sözleşmesi'ni imzaladı. Sosyal denge tazminatı sözleşmesinden 53 personel, toplu iş sözleşmesinden ise 140 işçi yararlanacağı öğrenildi.

AK Partili Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanı Osman Kurt ile 'Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi' ve Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez ile de 'Toplu İş Sözleşmesi'ni imzaladı. Yapılan toplu iş sözleşmesine göre daimi işçiler ve belediye şirket personelleri yüzde 85-110 arası zam alacak. Sosyal denge tazminatı sözleşmesinden 53 personel, toplu iş sözleşmesinden ise 140 işçi yararlanacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, "Yapılan toplu iş sözleşmesi enflasyonun üzerinde imzalandı. İlk defa sendikalı olan işçilerimize sosyal haklarının yanında dini bayram ikramiyeleri de verildi. Tavas Belediye Başkanımız Hüseyin İnamlık'a işçilerimizi enflasyona ezdirmediği için çok ama çok teşekkür ediyoruz" dedi.

"Çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun"

İmza töreninin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye Başkanı İnamlık ise "Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanımız Osman Kurt ile sosyal denge tazminatı sözleşmesini, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanımız Sezai Söylemez ile de daimi işçilerimizin ve belediye şirket personellerimizin toplu iş sözleşmesini imzaladık. Çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi AK Partili Tavas Belediyesi Personellerine Yüzde 85-110 Arası Zam Yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz
  19:57 Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, hükümetin Dünya Bankası ile temaslarını değerlendirerek Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak gördüklerini belirtti. Özdağ, İzmir Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzalayıp sohbet etti. Ayrıca, Dünya Bankası ile yapılan anlaşmada sığınmacı istihdamının yüzde 50'ye kadar çıkmasının Türkiye'ye yönelik büyük bir komplo olduğunu ifade etti.

 • Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor
  19:17 Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor

  Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, belediyenin 1 milyar 700 milyon TL borcu olduğunu açıkladı. Kahveci, borç yükünün kısa vadede bir seçim kazanmak amacıyla yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirtti.

 • Samsung Yönetimi Haftada 6 Gün Çalışmaya Başlıyor
  19:10 Samsung Yönetimi Haftada 6 Gün Çalışmaya Başlıyor

  Samsung yönetimi, artan rekabet ve askeri gerginliklerden dolayı haftada 6 gün çalışmaya başlayacak. Şirket, çalışma verimliliğini artırmayı hedefliyor. Kararın sadece yönetim kadrosunu etkileyip etkilemeyeceği ise merak konusu. Firma, finansal durumunu iyileştirmek için bu adımı atmış gibi görünüyor.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  18:49 Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek Ordu halkına teşekkür etti. Güler, fırsat eşitliği ve uyum içinde çeşitlilik ilkesine dikkat edeceklerini belirtti. Ayrıca, Ordu'yu yaşanılabilir bir kent yapmak için çalışmaların iki ana gruba ayrıldığını ve afete dirençli bir kent olacaklarını vurguladı.

 • Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Borç Yükü 853 Milyon TL
  17:59 Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Borç Yükü 853 Milyon TL

  Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, belediyenin toplam borcunun 853 milyon olduğunu belirtti. Kaya, borç yükünün ağır olduğunu ancak şikayetçi olmanın bir hakkı olmadığını söyledi.

 • Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi
  17:44 Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi

  Dünya Helal Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı'nda, akademisyenler, uzmanlar ve yetkililer sunumlar yaptı. Çalıştayda hayvanların beslenmesi ve kesim yöntemlerinin helal gıda bakımından tartışıldığı vurgulandı. Çalıştayın sonuçları kitapçık halinde yayınlanacak ve ilgili birimlere rapor olarak sunulacak.

 • Kimyagerler Derneği, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti
  17:40 Kimyagerler Derneği, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti

  Kimyagerler Derneği İç Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Oltulu, dernek üyeleri adına yaptığı açıklamada, kimyagerlerin özlük haklarının diğer mesleklere göre geri kaldığını belirtti. Oltulu, kimyagerlerin aynı yetki ve sorumluluğa sahip olmalarına rağmen düşük ek gösterge ve ücretle çalıştıklarını ifade etti. Kimyagerlik mesleğinin cazip hale getirilmesi ve kamu kimyagerlerinin özlük haklarındaki sorunların çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası coğrafi işaret tescili aldı
  17:39 Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası coğrafi işaret tescili aldı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescil edildi. Gelibolu Ziraat Odası Başkanı Erkan Kaya, helvanın tescili için başlattıkları girişimin olumlu sonuçlandığını belirtti. Coğrafi işaret tescili, Gelibolu'nun kültürel mirasının ve tarımsal ürünlerinin değerinin tanınması anlamına geliyor.

 • Manisa Belediye Başkanı Lüks Makam Odası Hakkında Konuştu
  17:29 Manisa Belediye Başkanı Lüks Makam Odası Hakkında Konuştu

  Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, AKP'li eski başkan Mehmet Çerçi'nin yaptırdığı lüks makam odası hakkında açıklamalarda bulundu. Balaban, imkanlarının olduğu an daha mütevazı bir makam odasına geçmeyi istediğini söyledi.

 • MÜSİAD Erzurum Başkanı: Türkiye'de yüksek enflasyon ticari ahlakı etkiledi
  17:26 MÜSİAD Erzurum Başkanı: Türkiye'de yüksek enflasyon ticari ahlakı etkiledi

  MÜSİAD Erzurum Başkanı Abdulkerim Kavaz, enflasyonla mücadeleden kamu tasarruflarına, asgari ücretten İsrail ile ticaretin kısıtlanmasına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Kavaz, Türkiye'de yüksek enflasyonla birlikte ticari ahlakın dozunun kaçtığını belirterek, İsrail'e yapılan boykotun önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca, kamu tasarruflarını izleme komitesi kurulması ve alım gücünün artırılması gerektiğini vurguladı.


Advertisement