Ankara Marka Festivali - Son Dakika

Ankara Marka Festivali

10.10.2017 12:40
Ankara Marka Festivali

Ankara Ticaret Odasınca (ATO), 13-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek 3. Ankara Marka Festivali'nin (AMF) hazırlıkları başladı.

Ankara Ticaret Odasınca (ATO), 13-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek 3. Ankara Marka Festivali'nin (AMF) hazırlıkları başladı.

Odadan yapılan açıklamaya göre, 13-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek festival, ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu'nun organizasyonunda Başkentlilerle buluşacak. Festival için ilk hazırlık toplantısı ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Gazi, Bilkent, TOBB, Başkent, Atılım ve Çankaya üniversitelerinden akademisyenlerin katılımıyla ATO'da yapıldı.

ATO Başkanı Gürsel Baran, AMF'nin hem Ankara'nın hem de Türkiye'nin ekonomik ve sosyal gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Türkiye ekonomisi markalarıyla zenginleşecek. Fason üretimin yerini markanın katma değeri almak zorunda. Markalarımız, ülkemizin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefinin kilometre taşlarıdır." ifadelerini kullandı.

Rekabetin en önemli unsurlarından birinin "markalaşma" olduğuna işaret eden Baran, ABD, Japonya, Güney Kore, Almanya, İngiltere gibi büyük ekonomilerin, küresel markalarıyla ekonomilerini geliştirdiklerine dikkati çekti.

Baran, Türkiye'nin markalaşma potansiyeli ve altyapısının bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Festivalin markalaşma konusunda çok önemli bir görev üstlendiğini düşünüyorum. Biz şehrimize, şirketlerimize, üyelerimize, gençlerimize markalaşma konusunda vizyon oluşturmak istiyoruz. Bunu yaparken dünyanın yönünü de festival programına taşıyoruz."

ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu da festivalin sadece marka değil, bilim, sanat, yaşam platformu olarak konumlandırıldığını bildirdi.

Festivalin temasının "yeni yollar, yeni yönler, yeni yöntemler" olduğunu belirten Hacıosmanoğlu, "İçeriğimiz mesleki gelişime, gençlere ilham vermeye, önlerini açmaya, yol göstermeye uygun tasarlandığı kadar, iş adamlarından ev kadınlarına uzanan bir yelpaze sunmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
500
Gözaltına alınan belediye başkan yardımcısı, örgüt üyelerinin yakınlarını işe aldırmış Gözaltına alınan belediye başkan yardımcısı, örgüt üyelerinin yakınlarını işe aldırmış Ermenistan ile normalleşme toplantısı, 1 Temmuz'da Ermenistan ile normalleşme toplantısı, 1 Temmuz'da Türkiye Ermenistan Normalleşme Süreci Dördüncü Toplantısı Viyana'da yapılacak Türkiye Ermenistan Normalleşme Süreci Dördüncü Toplantısı Viyana'da yapılacak
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ankara Marka Festivali - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement