Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği'ne atanan Şen, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti - Son Dakika

Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği'ne atanan Şen, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti

01.12.2022 15:11
Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği'ne atanan Şen, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti

Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği'ne atanan Erdeniz Şen, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran'a ziyarette bulundu.

Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği'ne atanan Erdeniz Şen, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran'a ziyarette bulundu.

Odadan yapılan açıklamaya göre, Baran, ziyarette yaptığı konuşmada, yüzölçüm olarak küçük bir ülke olarak bilinen Malta'nın, coğrafi konumu nedeniyle stratejik öneme sahip olduğunu ifade etti.

Akdeniz'in ortasında bulunan ve Avrupa Birliği (AB) üyesi olan Malta'nın dış ticaretinde Türkiye'nin önemli bir payı bulunduğuna işaret eden Baran, 2 ülke arasında 1 milyar dolara yaklaşan dış ticaretin, Türkiye'nin lehine geliştiğini bildirdi.

Baran, şunları kaydetti:

"Malta, yakın ilişkilerimizin olduğu bir ülke. Türkiye'ye sıcak bakan bu ülke ile ticaretimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Malta, Kuzey Afrika'ya açılmak isteyen üyelerimiz için de fırsatlar sunuyor. Oda olarak yeni dönemde bu konuda çalışma yapacağız."

Şen de büyükelçi olarak görev üstleneceği Malta ile Türkiye arasında ticaret hacminin artmasına katkı sağlamayı hedeflediğini, Ankara başta olmak üzere, Türkiye'nin şehirlerini ve potansiyelini Malta'da tanıtmak istediğini belirtti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Türkiye'deki yabancı misyonlar, deprem nedeniyle bayraklarını yarıya indirdi Türkiye'deki yabancı misyonlar, deprem nedeniyle bayraklarını yarıya indirdi Akyurt'tan afet bölgelerine iş makinesi ve yardım malzemesi desteği Akyurt'tan afet bölgelerine iş makinesi ve yardım malzemesi desteği Ankara'da vatandaşlar kan merkezlerine akın etti Ankara'da vatandaşlar kan merkezlerine akın etti

Son Dakika Ekonomi Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliği'ne atanan Şen, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement