Bülent Arınç'tan artan ev ve yurt kiralarıyla ilgili yorum: Dindarların gazabından korkmak lazım - Son Dakika

Bülent Arınç'tan artan ev ve yurt kiralarıyla ilgili yorum: Dindarların gazabından korkmak lazım

20.09.2021 17:14

Son günlerde artan gıda fiyatları, yurt ve ev kiralarıyla ilgili Bülent Arınç'tan çok çarpıcı bir yorum geldi. Konuyla ilgili bir anısını anlatan Arınç, "Eyvah, dindarların gazabından korkmak lazım, işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar" ifadelerini kullandı.

TBMM eski başkanı Bülent Arınç TV5'te yayınlanan 4. Güç programında Hasan Basri Akdemir ve Mustafa Deniz'in sorularını yanıtladı. Arınç, son dönemde artan gıda fiyatları, ev ve yurt kiralarıyla ilgili gelen soruya dikkat çeken bir yorum getirdi.

"DEĞER YARGILARI TAMAMEN DEĞİŞEBİLİR"

Bülent Arınç, "Bakın siyasetten kalan bir tecrübemi söyleyeyim. Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz. Çünkü onlar dini böyle hamaset kokulu konuşmaların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar. Eğer onda bir eksilme görüyorsa din, iman, vatan, millet bunlar bir kenarda durur onlara saygısını eksik etmez ama değer yargıları tamamen değişebilir" diye konuştu.

"DİNDARLARIN GAZABINDAN KORKMAK LAZIM"

Konuyla ilgili yaşadığı bir anısını da anlatan Arınç, "88 yılında ilk defa hacca gidiyordum. Bütün kafilemiz havalimanına geldi. Dediler ki "Vizelerin bir kısmı yetişmedi sizi bir gün veya en fazla iki gün İstanbul'da misafir edeceğiz. Ben eşimle beraber anlayışla karşıladım ama kafiledeki insanlar o kadar büyük tepki gösterdiler ki ağızlarından küfürler çıkmaya başladı. 'Siz ne yapıyorsunuz' dedim. 'Ben anlamam nasıl vizeler gelmemiş, neden ertelenmiş, bizi mi kandırdılar?' Ondan sonra korktum ve dedim ki 'Eyvah, dindarların gazabından korkmak lazım' işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar" ifadelerini kullandı.

"ETİN, PEYNİRİN YANINA YAKLAŞILMIYOR"

Arınç, gıda fiyatlarında yaşanan artışa da değindiği konuşmasında şunları kaydetti:

"Çarşı pazardaki, enflasyondan kaynaklanan bence, pahalılıklar hepimizin gözleminde. Bizde genelde eşim yapar, yanımızdaki marketlerden güvendiğimiz yerlere gideriz. 5-6 aydır bana ısrarla şunu söylüyor; 'Eskiden 60-70 TL'ye aldığımız filedeki şeyler, bugün 200 liranın üzerine çıkmış.' Yani peynirin yanına yaklaşılmıyor, etin yanına yaklaşılmıyor. Bunun gibi zaruri ihtiyaç maddeleri diyebileceğimiz şeylerde zamlar var.

Arınç eleştirilerinin AK Parti tabanından nasıl tepki gördüğünü anlattı: 'Allah senden razı olsun' diyorlar Arınç eleştirilerinin AK Parti tabanından nasıl tepki gördüğünü anlattı: 'Allah senden razı olsun' diyorlar İktidara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken Bülent Arınç'tan hayat pahalılığı yorumu: Gördüğüm enflasyon TÜİK'e benzemiyor İktidara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken Bülent Arınç'tan hayat pahalılığı yorumu: Gördüğüm enflasyon TÜİK'e benzemiyor CHP'li Biçer Karaca'dan Bakan Kirişci'ye Tepki: 'Bu Verdiğiniz Yanıt Bir Milletvekiliyle, Vatandaş ile Alay Etmektir' CHP'li Biçer Karaca'dan Bakan Kirişci'ye Tepki: 'Bu Verdiğiniz Yanıt Bir Milletvekiliyle, Vatandaş ile Alay Etmektir'

Son Dakika Ekonomi Bülent Arınç'tan artan ev ve yurt kiralarıyla ilgili yorum: Dindarların gazabından korkmak lazım - Son Dakika


Advertisement