Cumhurbaşkanı Erdoğan kripto paralarla ilgili konuştu: Sıcak bakmıyorum - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan kripto paralarla ilgili konuştu: Sıcak bakmıyorum

20.05.2022 08:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlerle bir araya geldi. Kripto paralarla ilgili gelen bir soruya Erdoğan, "Kripto paraya ben sıcak bakmıyorum. Birini zengin birini fakir yapacak olan bu tür araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor, düzenleme adımlarını atacağız." cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde düzenlenen "Kütüphane Söyleşileri" kapsamında farklı şehirlerden gençlerle bir araya geldi.

MUSK'LA GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

Erdoğan, bir gencin kripto para ve Spacex ve Tesla'nın patronu Elon Musk'la görüşmesine ilişkin sorusuna yanıt verdi. Kripto paralar ile ilgili görüşü ve Elon Musk ile görüşmesinin detayları sorulan Erdoğan, Musk ile daha çok uzaya gönderecekleri uzay aracı ile alakalı konuyu görüştüklerini belirterek, "O konuda müşterek hareket edebiliriz şeklinde bir yere vardık." dedi.

"SICAK BAKMIYORUM"

Erdoğan, "Kripto para konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Mecliste bunun müzakeresi yapılıp ona göre adımlarımızı atacağız. Doğrusu benim kanaatimi soracak olursanız, ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını yaptıktan sonra da adımlarımızı atacağız. Yani birini zengin birini fakir yapacak olan bu tür araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Üçlü muhtıra) Biz parlamentomuzdan bunu geçirmedikten sonra zaten bu iş yürümez. İsveç ve Finlandiya'nın üzerine düşen... Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Üçlü muhtıra) Biz parlamentomuzdan bunu geçirmedikten sonra zaten bu iş yürümez. İsveç ve Finlandiya'nın üzerine düşen... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında, 'Parlamentomuzdan... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında, 'Parlamentomuzdan... Son dakika haberleri! Zonguldak'ta otomobilin devrilmesi sonucu ölen maden işçisinin cenazesi defnedildi Son dakika haberleri! Zonguldak'ta otomobilin devrilmesi sonucu ölen maden işçisinin cenazesi defnedildi

Son Dakika Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğan kripto paralarla ilgili konuştu: Sıcak bakmıyorum - Son Dakika


Advertisement