Expo 2020: Katılımcı ülkeler ne kazanacak? Sürdürülebilir projeler dikkat çekiyor - Son Dakika

Expo 2020: Katılımcı ülkeler ne kazanacak? Sürdürülebilir projeler dikkat çekiyor

10.10.2019 22:21
Expo 2020: Katılımcı ülkeler ne kazanacak? Sürdürülebilir projeler dikkat çekiyor

Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu'da ilk kez düzenlenecek olan dünya fuarı Expo 2020'ye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 12 milyon yabancının ziyaret edeceği ve ülke ekonomisine 30 milyon euro katkı sağlaması beklenen organizasyon için Dubai'de hazırlıklar devam ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu'da ilk kez düzenlenecek olan World Expo 2020'ye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 12 milyon yabancının ziyaret edeceği ve ülke ekonomisine 30 milyon euro katkı sağlaması beklenen organizasyon için Dubai'de hazırlıklar devam ediyor. Altı ay sürecek olan etkinliğe 190'dan fazla ülke katılacak.

Kubbe, Dubai'nin sembollerinden biri olabilir

Expo'nun gerçekleştirileceği alandaki inşaatın büyük bir kısmı tamamlandı. Expo 2020'nin ana üssü olacak kubbenin yapımı için yaklaşık 800 inşaat uzmanı Eylül ayında bir araya geldi. 130 metre genişliğinde ve 67 metre uzunluğundaki çelik kubbe, 800 tondan fazla ağırlığa sahip.

Kaynak: Euronews.com
YORUMLAR
500
Ünlü oyuncu diş tedavisi için Türkiye'yi tercih etti Ünlü oyuncu diş tedavisi için Türkiye'yi tercih etti Suudi Arabistan Ortadoğu'nun En Büyük Güneş Enerjisi Tesisini İnşa Edecek Suudi Arabistan Ortadoğu'nun En Büyük Güneş Enerjisi Tesisini İnşa Edecek Katar'da çağdaş sanatın kalbi Mathaf Arap Modern Sanat Müzesi'nde atıyor Katar'da çağdaş sanatın kalbi Mathaf Arap Modern Sanat Müzesi'nde atıyor

Son Dakika Ekonomi Expo 2020: Katılımcı ülkeler ne kazanacak? Sürdürülebilir projeler dikkat çekiyor - Son Dakika

Bu haber Euronews.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Euronews.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Euronews.com kurumudur.

Advertisement