George Clooney'in reklam tekliflerini reddettiği iddialarına THY'den cevap: Böyle bir girişimimiz olmadı - Son Dakika

George Clooney'in reklam tekliflerini reddettiği iddialarına THY'den cevap: Böyle bir girişimimiz olmadı

26.12.2021 18:48

Ünlü oyuncu George Clooney, geçtiğimiz haftalarda ülkenin insan haklarına bakışı sebebiyle 35 milyon dolarlık bir anlaşmayı reddettiğini açıklamış ve daha sonrasında bu şirketin THY olduğu öne sürülmüştü. İddialara yanıt veren THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Kendisine gerçekten şahsi olarak hayranlık duyarım ama hiçbir şekilde reklamımızda oynatalım diye girişimimiz yok olmadı" ifadelerine yer verdi.

Hollywood yıldızı George Clooney, aralık ayının başlarında İngiliz The Guardian gazetesine verdiği röportajda, 'ülkenin rejimi ve insan haklarına bakışı yüzünden' 35 milyon dolarlık bir anlaşmayı reddettiğini açıklamıştı. Günler sonra Clooney'in reddettiği reklam filminin THY olduğu iddia edilmişti.

THY'DEN İDDİALARA YANIT

İddialar üzerine bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Kendisine gerçekten şahsi olarak hayranlık duyarım ama hiçbir şekilde reklamımızda oynatalım diye girişimimiz yok olmadı" dedi.

"REKLAM TEKLİFİMİZ OLMADI"

İddialar üzerine bir açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "George Clooney severim, çok iyi bir oyuncudur, çok iyi filmleri vardır. Kendisine gerçekten şahsi olarak hayranlık duyarım ama hiçbir şekilde George Clooney reklamımızda oynatalım diye girişimimiz yok olmadı da. Konuşulan astronomik ücretler zaten dünyadaki bu tür yapılan anlaşmalara aykırı. Biz Türk Hava Yolları olarak dünyada birçok önemli reklam yıldızı veya önemli yüzle anlaşmaları olan, uluslararası reklamlar konusunda ödüller almış bir şirketiz. Bizim gibi şirketler sektör rayiçleri üzerinde bir anlaşma yapmayız. George Clooney ismiyle resmi olarak hiç ilgilenmedik hiçbir böyle teklifimiz olmadı" diye konuştu.

YORUMLAR (1)
  • mehmet uyar: Bizim evlatları işe almazlar 35 milyon dolar teklf ederler uçak biletleri pahalı olur bilet değisimınde ilave ücret alırlar işte boyle bir ülkede yaşıyoruz.Avrupalı insanlar hayatta yalan söylemezler Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Galatasaray'ın Avusturya kampı programı belli oldu Galatasaray'ın Avusturya kampı programı belli oldu UFO araştırmacısından 'flu-net görüntü' uyarısı UFO araştırmacısından 'flu-net görüntü' uyarısı
Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi George Clooney'in reklam tekliflerini reddettiği iddialarına THY'den cevap: Böyle bir girişimimiz olmadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement