Yurt dışına açılan "Getir" Londra'da hizmet vermeye başladı - Son Dakika

Yurt dışına açılan "Getir" Londra'da hizmet vermeye başladı

27.01.2021 20:43
Yurt dışına açılan "Getir" Londra'da hizmet vermeye başladı

Türkiye'nin teknoloji girişimi Getir, İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet göstermeye başladı. Getir'in Kurucusu Nazım Salur, sosyal paylaşım platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Getir'imiz Londra'da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz" dedi.

İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye çapında 10 ilde faaliyete gösteren çevrimiçi market ve yemek uygulaması Getir, artık dünyaya açılıyor.

"İKİ HECELİ TÜRKÇE KELİMEYİ ORADA DA SEVDİRECEĞİZ"

Evlere sipariş uygulaması Getir'in Kurucusu Nazım Salur, sosyal paylaşım platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Getir'imiz Londra'da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz. Getir'in bugünlere gelmesini sağlayan tüm kullanıcılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürler." ifadesini kullandı.

'Getir' Londra'da hizmet vermeye başladı

ALDIĞI YATIRIMLARLA DEĞERİNİ 850 MİLYON DOLARA YÜKSELTMİŞTİ

Geçen yıl aldığı 38 milyon dolarlık yatırımın ardından Getir, ikinci yatırım turunda da 128 milyon dolar yatırım alarak değerini 850 milyon dolara yükseltmişti. Michael Moritz Crankstart Getir'e yaptığı yatırımı ikinci turda da devam ettirerek Brezilya merkezli Base Partners ile birlikte turun liderliğini üstlenmişti. Bunun yanı sıra Tiger Global, Goodwater Capital, Fiba ile Esas Holding de yeni yatırımcılar arasında yer almıştı.

YORUMLAR (2)
500
Galatasaray, Twitter Space ile transfer açıklayan ilk kulüp olduğunu duyurdu Galatasaray, Twitter Space ile transfer açıklayan ilk kulüp olduğunu duyurdu Hastanelerde maske yasağı kalktı mı? Hastanede maske takmak zorunlu mu? Hastanelerde maske yasağı kalktı mı? Hastanede maske takmak zorunlu mu?
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Yurt dışına açılan 'Getir' Londra'da hizmet vermeye başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement