Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba, ASO Başkanı Ardıç'ı ziyaret etti - Son Dakika

Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba, ASO Başkanı Ardıç'ı ziyaret etti

18.03.2023 12:51
Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba, ASO Başkanı Ardıç'ı ziyaret etti

Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Dipuo Letsatsi-Duba ve beraberindeki heyet, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç'ı ziyaret etti.

Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Dipuo Letsatsi-Duba ve beraberindeki heyet, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç'ı ziyaret etti.

ASO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Ardıç, ziyaretteki konuşmasında iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmak için işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.

Söz konusu ticaret hacminin çok düşük olduğunu ve bunun artırılması gerektiğini belirten Ardıç, "Ankara, gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyetiyle Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi haline geldi. Ankara'nın enerji sektörüyle ilgili ciddi potansiyeli var. Bu alandaki firmaların güçleri her geçen gün artıyor ve yurt dışına satışları var. Güney Afrika Cumhuriyeti ile enerji sektörü alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda her türlü desteğe hazırız." değerlendirmesinde bulundu.

Letsatsi-Duba da Afrika kıtasının 54 ülkeden oluştuğuna ve her ülkenin özel fırsatları olduğuna değindi.

Ülkesinin enerji yatırımlarına ve bu alandaki üretime ihtiyacı olduğunu bildiren Letsatsi-Duba, şunları kaydetti:

"Güney Afrika'nın da dahil olduğu dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesinin kurulmasını sağlayan Afrika Kıtası Serbest Ticaret Alanı Anlaşması (AFCFTA) ile Türk sanayiciler, Güney Afrika'da üretim ve yatırım yaparak tüm Afrika'ya hizmet sunabilecektir. Bu anlamda Ankaralı sanayicileri enerji üretimi ve yatırımı konusunda yatırıma davet ediyorum."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Güney Afrika'da ilk teravih namazı kılındı Güney Afrika'da ilk teravih namazı kılındı ABD'li vekil ile AFRICOM Komutanı arasında 'ABD'nin eğittiği Afrikalı darbeciler' tartışması ABD'li vekil ile AFRICOM Komutanı arasında 'ABD'nin eğittiği Afrikalı darbeciler' tartışması Tunus açıklarında biri bebek 7 düzensiz göçmenin cesedine ulaşıldı Tunus açıklarında biri bebek 7 düzensiz göçmenin cesedine ulaşıldı

Son Dakika Ekonomi Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba, ASO Başkanı Ardıç'ı ziyaret etti - Son Dakika


Advertisement