Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İzmir'de Tarım ve Hayvancılık Sektörü Kriz İhtimaline Karşı Harekete Geçti - Son Dakika

İzmir'de Tarım ve Hayvancılık Sektörü Kriz İhtimaline Karşı Harekete Geçti

Artan maliyetler ve gıda krizi endişesiyle İzmir'deki tarım ve hayvancılık sektörü paydaşları, çözüm yolları aramak için bir araya geldi.

İzmir\'de Tarım ve Hayvancılık Sektörü Kriz İhtimaline Karşı Harekete Geçti
06.09.2023 - 17:18,

İzmir Ticaret Odası'nda Tarım ve Hayvancılık Çalışma Komitesi Toplantısı düzenlendi.

İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şahin Çakan, toplantıda yaptığı konuşmada, bilimsel veri ve sistematik bir çalışma olmadan başarının yakalanamayacağını belirtti.

Tarım ve hayvancılık sektörü temsilcilerini buluşturarak sorunları çözmeyi istediklerini söyleyen Çakan, "Benzer bir çalışmayı su ürünleri sektörümüz için de yaptık. Çok faydasını gördük. Tarım ve Hayvancılık Çalışma Komitesinin de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum." diye konuştu.

İZTO Meclis Üyesi ve Çalışma Komitesi Başkanı Günay Baysal ise tarımda ve tarıma dayalı sanayilerde sıkıntıların olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Tarıma ve hayvancılığa emek veren tüm paydaşları bu komisyonda görmeyi çok arzu ettik. Sizleri davet ettik. Taşın altına elimizi ne kadar koyarsak İzmir'in, Türkiye'nin tarımına o kadar faydamız olacaktır. Atatürk'ün de dediği gibi 'Köylü milletin efendisidir'. Çiftçimizin alın terinin ülkemize katkı sağlaması için elimizden geleni yapacağız. Yetkili mercilere durumu aktarıp çözüm üretebilirsek ne mutlu bize."

Konuşmaların ardından sektör temsilcileri sorunlara ve çözüm yollarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya, İZTO meclis üyeleri, üniversite ve oda temsilcileri katıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi İzmir'de Tarım ve Hayvancılık Sektörü Kriz İhtimaline Karşı Harekete Geçti - Son Dakika


Advertisement