Jeff Bezos, uzaya istasyon yapmaya başladı! Aynı anda 10 kişiyi ağırlayacak - Son Dakika

Jeff Bezos, uzaya istasyon yapmaya başladı! Aynı anda 10 kişiyi ağırlayacak

26.10.2021 10:10

Amazon'un sahibi milyarder iş adamı Jeff Bezos, uzaya ticari istasyon inşa edecek. 2030 yılına kadar bitirilmesi planlanan istasyonun 10 kişiyi ağırlayabilmesi amaçlanıyor.

Milyarder iş insanları gözünü uzaya dikti. Son dönemde moda olan uzay seyahatleri sonrası Amazon'un kurucusu milyarder Jeff Bezoss, yeni bir girişim hazırlığında. Bezos'un şirketi Blue Origin, 2030 yılına kadar uzaya ticari istasyon inşa edeceğini duyurdu.

5 ŞİRKET İNŞA EDECEK

Şirketten yapılan açıklamada uzay istasyonunu 5 şirketin katkısıyla yapacakları ve bunun içinde de Boeing'in de yer aldığı belirtildi. Bu ticari uzay istasyonun kurulmasında ve işletilmesinde, havacılık ve uzay sanayiinde faaliyet gösteren Sierra Nevada Corporation'ın bağlı ortaklığı Sierra Space ile ortaklık yapılacak.

2025'TEN SONRA FAALİYETE GEÇECEK

Blue Origin, Orbital Reef (Yörünge Resifi) adı verilecek olan uzay istasyonunun 2025'ten sonra faaliyete geçmesi ve 10 kişiyi ağırlayabilmesi hedefleniyor.

Jeff Bezos, uzaya istasyon yapmaya başladı! Aynı anda 10 kişiyi ağırlayacak

Son Dakika Ekonomi Jeff Bezos, uzaya istasyon yapmaya başladı! Aynı anda 10 kişiyi ağırlayacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)
  • The Inside Of The Canım: Çok fazla bilim kurgu izleme bizimoğlan. Az gerilim, macera felan izle. 1 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

Burak Elmas, gözlemcileri hedef gösterdi 17:30 Burak Elmas, gözlemcileri hedef gösterdi Baskın yapılan evlerden cephaneliğe yetecek silah çıktı 17:21 Baskın yapılan evlerden cephaneliğe yetecek silah çıktı Beşiktaş'ta dert üstüne dert biniyor! Miralem Pjanic antrenmanda sakatlandı 17:18 Beşiktaş'ta dert üstüne dert biniyor! Miralem Pjanic antrenmanda sakatlandı Sevgilisini pompalı tüfekle vuran sanıktan ilginç savunma: Kadına şiddete ben de karşıyım 16:42 Sevgilisini pompalı tüfekle vuran sanıktan ilginç savunma: Kadına şiddete ben de karşıyım Türk-İş asgari ücret zammı için hem tarih hem de rakam verdi: Anketlerin aşağısında olmayacak 16:16 Türk-İş asgari ücret zammı için hem tarih hem de rakam verdi: Anketlerin aşağısında olmayacak Vitor Pereira'nın boşluğu çabuk doldu! Fenerbahçe'nin yeni hocası Süper Lig'den 15:02 Vitor Pereira'nın boşluğu çabuk doldu! Fenerbahçe'nin yeni hocası Süper Lig'den
Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi 14:51 Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi 14:21 Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi
16:24
Advertisement