Nevşehir'de çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Nevşehir'de çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtıldı

19.04.2022 16:25
Nevşehir'de çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtıldı

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında 57 çiftçiye ayçiçeği tohumu dağıtıldı.

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında 57 çiftçiye ayçiçeği tohumu dağıtıldı.

İlçedeki spor salonunda gerçekleştirilen tohum dağıtım programında konuşan Vali İnci Sezer Becel, Hacıbektaş'ta ayçiçeği üretiminin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Gıdanın her zaman önemli olduğunu ancak bugünlerde bunun öneminin daha fazla hissedilmeye başlandığını dile getiren Becel, "Pandemi dönemi, toprağın, tarımın ve hayvancılığın önemini anladığımız bir süreç oldu. Üretim ve tarım her şeyden önemli, ikamesi yok. Sembolik olarak dikkatleri tarımın önemine çekmek, üretmeye sevk etmek açısından bu programı önemsiyorum." dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de Hacıbektaş'ın ayçiçeği üretimi için uygun toprak yapısına sahip olduğunu belirterek, tohumların ve üretimin bereketli olmasını diledi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe de bölgenin iklim ve coğrafi koşullarının iyi değerlendirilmesi halinde başarılı neticeler alınacağına inandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından 57 çiftçiye tohumlar dağıtıldı.

YORUMLAR
500
Sabah baktıkları hayvanlarını telef olmuş buldular Sabah baktıkları hayvanlarını telef olmuş buldular Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Tarım Kredi Kooperatiflerinde indirim) Piyasaları böylece daha da rahatlatacağız. Bazı zincir marketler de kendilerini buna... Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Tarım Kredi Kooperatiflerinde indirim) Piyasaları böylece daha da rahatlatacağız. Bazı zincir marketler de kendilerini buna... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Pazartesiden itibaren büyük başta da yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Pazartesiden itibaren büyük başta da yüzde 30-35 indirime gidiyoruz.
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Nevşehir'de çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement