Pamukkale Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvanları Ücretsiz Aşılamaya Devam Ediyor - Son Dakika
Ekonomi

Pamukkale Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvanları Ücretsiz Aşılamaya Devam Ediyor

Pamukkale Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvanları Ücretsiz Aşılamaya Devam Ediyor

Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılında da ilçede bulunan hayvanların ücretsiz aşılanması için protokol imzaladı. 2023 yılında başlatılan işbirliği kapsamında 60 bin hayvanın aşılaması gerçekleştirilmişti.

12.02.2024 13:05  Güncelleme: 18:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile 2023 yılında Pamukkale'de 60 bin hayvan 85 bin doz civarında ücretsiz aşılanmıştı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2024 yılında da ilçede bulunan hayvanların ücretsiz aşılanması konusunda desteklerini sürdürmek adına gerekli protokolü imzaladıklarını bildirdi.

Turizmden, spora, kültürden, sağlığa, tarımdan, hayvancılığa her alanda Pamukkale ilçesinin marka değerini yükseltmeyi başaran Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2023 yılında hayvancılık sektörüne verdiği desteğin 2024 yılında da devam ettirilmesi adına Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolünü imzaladıklarını bildirdi. 2023 yılının Şubat ayının başında, Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü protokol imzalayan Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde bulunan 40 bin küçükbaş ve 20 bin de büyükbaş olmak üzere toplam 60 bin hayvanın aşılanmasına destek olmuştu. Bu proje kapsamında Pamukkale Belediyesi'nin desteği ile 60 bin büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, ilkbahar ve sonbahar döneminde şap aşılamaları ile Brusela aşılamaları olmak üzere 85 bin doz civarındaki aşılaması ücretsiz yapılmıştı.

2024 Yılında da Pamukkale'de 60 bin hayvan ücretsiz aşılanacak

Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında hayvan hastalık ve zararları ile mücadele programı kapsamında ücretsiz aşı temini ve uygulanması protokolü imzalandı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürü Alpay Arabacı'nın imzaladığı protokol kapsamında, Pamukkale ilçe sınırları içindeki 60 bin hayvan ücretsiz olarak aşılanacak. "Hem ilçemizde ki hayvan varlığının sağlıklı bir şekilde devamını sağlamış olalım. Hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızın maddi olan bir külfeti belediye olarak biz üstlenmiş olalım" diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2023 yılında başlattıkları işbirliğini 2024 yılında da sürdüreceklerini belirtti. Belediye Başkanı Avni Örki, "Pamukkale Belediyesi olarak durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle, Bakanlığımızın da destekleriyle, bir protokole imza atmıştık. Bu protokolle ilçemizde bulunan hem büyükbaş hem de küçükbaş olmak üzere 60 bin hayvanın çeşitli hastalıklardan korunması adına bir aşılama protokolü gerçekleştirdik ve bu 60 bin hayvanımıza 85 bin doz civarında aşı uygulaması yaptık. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız bu desteğimizden çok mutlu olmuştu. Bu mutluluğu görünce bizde bu süreci devam ettirmek istedik. Yine ilçemizde ki hayvan varlığının sağlıklı bir şekilde devamını sağlamış olalım. Hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızın maddi olan bir külfeti belediye olarak biz üstlenmiş olalım. Bu protokolümüzü bu sene yeniliyoruz. Aynı uygulamamızı bu yıl içerisinde de devam ettirmiş olacağız. Yine 60 bin hayvanımıza 85 bin civarında aşı uygulaması gerçekleştireceğiz. Hem hayvanlarımızı hastalıklardan korumuş olacağız hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşımıza destek olmuş olacağız. Tabi Pamukkale Belediyesi olarak hayvancılık alanında yaptığımız destekler sadece aşılama konusunda değil. Bunun yanında hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza yem, tohum, saman desteği, arazi yollarının açılması, çeşitli kapalı pazar yerleri, besihanelerimizi ilaçlama, hayvan sahiplerine tıbbi danışmanlık hizmeti gibi birçok önemli konuda desteklerimiz sürdürdük. Ben buradan tarım il ve ilçe müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Hayvancılıkla ve tarımla uğraşan vatandaşlarımıza da hayırlı uğurlu olsun diyorum" dedi.

Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürü Alpay Arabacı'da, Pamukkale Belediyesinin hayvancılıkla alanında yaptığı çalışmalardan ve desteklerden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki'ye teşekkür etti. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Pamukkale Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvanları Ücretsiz Aşılamaya Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz
  19:57 Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, hükümetin Dünya Bankası ile temaslarını değerlendirerek Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak gördüklerini belirtti. Özdağ, İzmir Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzalayıp sohbet etti. Ayrıca, Dünya Bankası ile yapılan anlaşmada sığınmacı istihdamının yüzde 50'ye kadar çıkmasının Türkiye'ye yönelik büyük bir komplo olduğunu ifade etti.

 • Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor
  19:17 Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor

  Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, belediyenin 1 milyar 700 milyon TL borcu olduğunu açıkladı. Kahveci, borç yükünün kısa vadede bir seçim kazanmak amacıyla yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirtti.

 • Samsung Yönetimi Haftada 6 Gün Çalışmaya Başlıyor
  19:10 Samsung Yönetimi Haftada 6 Gün Çalışmaya Başlıyor

  Samsung yönetimi, artan rekabet ve askeri gerginliklerden dolayı haftada 6 gün çalışmaya başlayacak. Şirket, çalışma verimliliğini artırmayı hedefliyor. Kararın sadece yönetim kadrosunu etkileyip etkilemeyeceği ise merak konusu. Firma, finansal durumunu iyileştirmek için bu adımı atmış gibi görünüyor.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  18:49 Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek Ordu halkına teşekkür etti. Güler, fırsat eşitliği ve uyum içinde çeşitlilik ilkesine dikkat edeceklerini belirtti. Ayrıca, Ordu'yu yaşanılabilir bir kent yapmak için çalışmaların iki ana gruba ayrıldığını ve afete dirençli bir kent olacaklarını vurguladı.

 • Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Borç Yükü 853 Milyon TL
  17:59 Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Borç Yükü 853 Milyon TL

  Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, belediyenin toplam borcunun 853 milyon olduğunu belirtti. Kaya, borç yükünün ağır olduğunu ancak şikayetçi olmanın bir hakkı olmadığını söyledi.

 • Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi
  17:44 Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi

  Dünya Helal Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı'nda, akademisyenler, uzmanlar ve yetkililer sunumlar yaptı. Çalıştayda hayvanların beslenmesi ve kesim yöntemlerinin helal gıda bakımından tartışıldığı vurgulandı. Çalıştayın sonuçları kitapçık halinde yayınlanacak ve ilgili birimlere rapor olarak sunulacak.

 • Kimyagerler Derneği, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti
  17:40 Kimyagerler Derneği, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti

  Kimyagerler Derneği İç Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Oltulu, dernek üyeleri adına yaptığı açıklamada, kimyagerlerin özlük haklarının diğer mesleklere göre geri kaldığını belirtti. Oltulu, kimyagerlerin aynı yetki ve sorumluluğa sahip olmalarına rağmen düşük ek gösterge ve ücretle çalıştıklarını ifade etti. Kimyagerlik mesleğinin cazip hale getirilmesi ve kamu kimyagerlerinin özlük haklarındaki sorunların çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası coğrafi işaret tescili aldı
  17:39 Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası coğrafi işaret tescili aldı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescil edildi. Gelibolu Ziraat Odası Başkanı Erkan Kaya, helvanın tescili için başlattıkları girişimin olumlu sonuçlandığını belirtti. Coğrafi işaret tescili, Gelibolu'nun kültürel mirasının ve tarımsal ürünlerinin değerinin tanınması anlamına geliyor.

 • Manisa Belediye Başkanı Lüks Makam Odası Hakkında Konuştu
  17:29 Manisa Belediye Başkanı Lüks Makam Odası Hakkında Konuştu

  Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, AKP'li eski başkan Mehmet Çerçi'nin yaptırdığı lüks makam odası hakkında açıklamalarda bulundu. Balaban, imkanlarının olduğu an daha mütevazı bir makam odasına geçmeyi istediğini söyledi.


Advertisement