"Rusya'da iş dünyası nihilist" - Son Dakika

"Rusya'da iş dünyası nihilist"

07.06.2019 12:06
"Rusya'da iş dünyası nihilist"

ST. Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, Rus iş dünyasını "nihilizmle" suçlayarak, "İş insanlarımız yatırım koşullarından şikayet ediyorlar ve paralarını yurt dışına götürüyorlar.

ST. Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, Rus iş dünyasını "nihilizmle" suçlayarak, "İş insanlarımız yatırım koşullarından şikayet ediyorlar ve paralarını yurt dışına götürüyorlar. Ekonomimizdeki olumlu gelişmeleri ise görmek istemiyorlar." dedi.

Siluanov, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda (SPIEF) yaptığı konuşmada, Rus ekonomisine yönelik yatırımlarda artış yaşandığını ve yıl sonuna kadar bu artışın devam etmesini beklediklerini söyledi.

Rus iş dünyasının ise mevcut duruma olumsuz bakışının devam ettiğine dikkati çeken Siluanov, "İş dünyamız devamlı her şeyin kötü olduğundan dem vuruyor. Nihilist bir bakış açıları var ve bu kafa yapısını değiştirmek gerekiyor. Ekonomimizdeki olumlu gelişmeleri ise görmek istemiyorlar." diye konuştu.

İş insanlarının "eski usulle" çalışmayı sürdürdüğüne işaret eden Siluanov, "Rusya'da para kazanıp, yurt dışına veya offshore hesaplarına götürüyorlar, herhalde durum oralarda biraz daha sakin. Rusya'da her şeyin doğru olmadığını biliyoruz ancak çok sayıda fırsat sunduğunu da görmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Rus ekonomisinden geçen yıl 67 milyar dolar sermaye çıkışı gerçekleşmişti.

YORUMLAR
500
Rusya, siyasi yetkililer dahil 43 Kanada vatandaşına yaptırım kararı aldı Rusya, siyasi yetkililer dahil 43 Kanada vatandaşına yaptırım kararı aldı Ukrayna: Savaşta hayatını kaybeden Rus askeri sayısı 35 bin oldu Ukrayna: Savaşta hayatını kaybeden Rus askeri sayısı 35 bin oldu Rus Yetkili: 14. Brıcs Zirvesi Küresel İstikrar İçin Önemli Rus Yetkili: 14. Brıcs Zirvesi Küresel İstikrar İçin Önemli
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 'Rusya'da iş dünyası nihilist' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement