Sağlık Bakanlığı'na 8 bin işçi alınacak, mülakat yok - Son Dakika
Ekonomi

Sağlık Bakanlığı'na 8 bin işçi alınacak, mülakat yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İŞ-KUR'a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapacağız. Çok kısa süre içinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin ardından, mülakat olmadan, yakın zamanda yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız" dedi.

05.03.2024 12:01  Güncelleme: 12:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere farklı branşlarda 8 bin sürekli işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Bakan Koca, alımlarla ilgili detayları paylaştı.

KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINLANACAK

Kabine toplantısının ardından işçi alımına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İŞ-KUR'a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapacağız. Çok kısa süre içinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin ardından, mülakat olmadan, yakın zamanda yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız" dedi.

"ATAMA SÜREÇLERİ EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK"

Bakan Koca 27 bin personelin alım süreci ile ilgili detayları da paylaştı: "ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sözleşmeli pozisyonlara 27 bin çalışma arkadaşımızın herhangi bir mülakat süreci olmadan atamaları yapıldı. Yeni çalışma arkadaşlarımız inşallah en kısa sürede atama süreçleri tamamlanarak görevlerine başlayacak ve bize güç verecekler."

"SÖZLEŞMELİ KADRO SAYISINDA 9 BİN ARTIŞ OLDU"

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi sonuçlarının önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından açıklanacağını söyleyen Koca,"Son çıkan yasa ile sözleşmeli kadro sayısında 9 bin artış oldu. Bu artışla birlikte başlangıçta Ankara ve İstanbul dışında bütün yan dal uzmanları artık sözleşmeli olacaklar. Kadro sayısının süreçte artışıyla bütün yan dal uzmanları sözleşmeli olabilme imkanına kavuşacaklar. Tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde açıklanmasını bekliyoruz. Yan dal uzmanlığının yüksek oranda tercih edildiğini hep birlikte göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı\'na 8 bin işçi alınacak, mülakat yok

Son Dakika Ekonomi Sağlık Bakanlığı'na 8 bin işçi alınacak, mülakat yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (21)

  • Murat denizli: kurada kimlerin cıkacagı bellidir zaten... 305 63 Yanıtla Beytullah Hızlı: Chplibelediyelerin yaptıgı torpilisinden farkı olmayacak ibb en basit örnek 39 98 hüseyin şen: yine diğer kuralar gibi aynı isimler çıkmaz umarım tekrar tekrar isimler çıkacaksa kuraya gerek bile kalmaz 29 3 zart Zurt: Murat Denizli trollugun alemi yok dayı, kura mülakat yok diyor. Nerenle okuyorsun yazılanları sen 8 16
  • Omer Gullu: Bugün Mülakat yok demek .. bugüne kadar yapılan işe alımların hepsinin şaibeli olduğunun ispatıdır.. 250 32 Yanıtla Beytullah Hızlı: 2019 dan sonra ibb ve ibbye bağlı tüm kurumlara alınan elemanları arastırmanı tavsiye ederim.Torpilin kalesi ibb olmus arastırınca cevrende tanıdıkların girince görüyorsun zaten gerceklerı.. 28 47
  • Bilal Önlü: Dayıları halleder şimdi isimler belli zaten 184 21 Yanıtla
  • Selim Kayisi: Neden KPSS puanında yüksekten düşüğe alınmıyor da kura ile alınıyor ? 148 24 Yanıtla
  • Gerginyo : Atıyor bunların kuraları da kendilerine benziyor güvenilmez 121 16 Yanıtla
  • Gültekin Konukcu: Seçim olmzsa görürüm kılınız hareket etmez 98 14 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement