Şeker Piliç'den Suudi Arabistan'a İlk İhracat - Son Dakika

Şeker Piliç'den Suudi Arabistan'a İlk İhracat

14.02.2012 14:26
Şeker Piliç'den Suudi Arabistan'a İlk İhracat

Şeker Piliç, 7 yıl aradan sonra Türk beyaz et sektörüne kapılarını açan Suudi Arabistan'a beyaz et ihraç eden ilk Türk firması oldu Beyaz et üreticisi Şeker Piliç, 7 yıl aradan sonra Türk beyaz et sektörüne kapılarını açan Suudi Arabistan'a...

Şeker Piliç, 7 yıl aradan sonra Türk beyaz et sektörüne kapılarını açan Suudi Arabistan'a beyaz et ihraç eden ilk Türk firması oldu Beyaz et üreticisi Şeker Piliç, 7 yıl aradan sonra Türk beyaz et sektörüne kapılarını açan Suudi Arabistan'a beyaz et ihraç eden ilk Türk firması oldu. Şeker Piliç, yıllık 670 bin ton piliç eti ithalatı yapan Ortadoğu'nun en büyük ithalatçı ülkesi Suudi Arabistan pazarına ilk giren sektör firması olarak, yılda 12 bin 500 ton ithalat yapan Suudi Arabistan firmasından sipariş aldı.

Şeker Piliç'ten yapılan açıklamaya göre Genel Müdür Yardımcısı Emre Bor, yedi yıl aradan sonra, geçen aylarda Türk beyaz et sektörüne kapılarını açan Suudi Arabistan'la ilk anlaşmayı yapan firma olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Ortadoğu pazarının Türkiye beyaz et sektörü için çok büyük önem taşıdığını belirten Emre Bor, Suudi Arabistan kapısının açılmasının Türk beyaz et sektörü için önemli bir adım olduğunu ifade etti.

-"ANLAŞMAMIZI YAPTIK, SİPARİŞLERİMİZİ ALDIK"-

Şeker Piliç'in ilk siparişini Suudi Arabistan'ın en büyük firmalarından aldığını hatırlatan Emre Bor, "Anlaşmamızı yaptık, siparişlerimizi aldık, ürünlerimiz en yakın zamanda Suudi Arabistan market raflarında yer almaya başlayacak. Irak ve İran pazarının ardından Suudi Arabistan'da da en etkin Türk oyunculardan biri olacağımıza inancımız tamdır" diye konuştu.

-"BEYAZ ET SEKTÖRÜNE SÜREKLİ YATIRIM YAPARAK HEP DAHA İYİ HEDEFLİYORUZ"-

Şirket olarak beyaz et sektörüne sürekli yatırım yaparak hep daha iyiyi hedeflediklerini ifade eden Emre Bor, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sürekli genişlettiğimiz ihracat pazarlarında da önemli başarılara imza atamaya devam edeceğiz. Sektörümüze getirdiğimiz canlılıkla beraber, Türk ekonomisine de büyük katkı sağlayacağız. Şeker Piliç olarak 2011 yılında gerçekleştirdiğimiz 14.7 milyon dolarlık ihracatımızı Suudi Arabistan ve yeni pazarların katılmasıyla bu yıl sonunda 30 milyon dolara yükseltmeyi hedefliyoruz."

Bu arada Şeker Piliç, Suudi Arabistan'dan aldığı ilk siparişin sevkiyatını şubat sonu itibariyle gerçekleştirecek. - Ankara

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Görenler 'Kıyamet alameti' diyor! Suudi Arabistan'daki manzara herkesi şaşkına çevirdi Görenler 'Kıyamet alameti' diyor! Suudi Arabistan'daki manzara herkesi şaşkına çevirdi Suudi Arabistan, ramazan ayında sadece bir kez umre yapılabileceğini duyurdu Suudi Arabistan, ramazan ayında sadece bir kez umre yapılabileceğini duyurdu Suudi Arabistan, ramazan ayında sadece bir kez umre yapılabileceğini duyurdu Suudi Arabistan, ramazan ayında sadece bir kez umre yapılabileceğini duyurdu

Son Dakika Ekonomi Şeker Piliç'den Suudi Arabistan'a İlk İhracat - Son Dakika


Advertisement