Tekin, "Yatırım yapacak ve istihdam sağlayacak herkese kapımız sonuna kadar açıktır" - Son Dakika
Ekonomi

Tekin, "Yatırım yapacak ve istihdam sağlayacak herkese kapımız sonuna kadar açıktır"

Tekin, "Yatırım yapacak ve istihdam sağlayacak herkese kapımız sonuna kadar açıktır"

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Belediye Meclis üyeleri; Alaplı Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlayan ve 80 kişiye istihdam sağlayan bir fabrikayı ziyaret etti.

03.06.2021 17:21  Güncelleme: 17:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Belediye Meclis üyeleri; Alaplı Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlayan ve 80 kişiye istihdam sağlayan bir fabrikayı ziyaret etti.

Alaplı OSB'de üretime başlayan fabrikayı Belediye meclis üyeleri ile birlikte ziyaret eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Eren ile birlikte fabrikayı gezerek bilgiler aldı. Tekin, "Öncelikle işyeri sahipleri Serkan Eren ve Habibe Eren kardeşlere İlçemizde istihdamı arttıkları için çok teşekkür ediyorum. İlçemizde üreten ve istihdamı arttırıcı faaliyetlerde bulunan yada bulunacak olan yatırımcılarımıza Belediye olarak kapımız sonuna kadar açıktır. Amacımız işsiz olan kardeşlerimizin birer iş sahibi olmaları, meslek edinmeleri ve dolayısıyla elde edecekleri gelirle aile bütçelerine destek olmalarını sağlamak ve işsizliğin azalmasıdır. Fabrikada 80 kişi istihdam ediliyor. İnşallah bu bölgede yeni yatırımlarla birlikte insanlarımız işsiz kalmayacak. Alaplı OSB'nin kurulum aşamasında 9 yıl Alaplı Ticaret ve Sanayi Odasında yönetim kurulu üyeliği yaptım. Alaplı OSB'nin kurulumunda ve bu günlere gelişinde kimlerin emeği varsa hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki Alaplı OSB'de sektör çeşitliliği arttıkça hem ülkemiz hem de Alaplı'mız kazanacak. Hemşerilerimize istihdam kapısı açan fabrikalarımıza teşekkür ediyorum" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Tekin, 'Yatırım yapacak ve istihdam sağlayacak herkese kapımız sonuna kadar açıktır' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adana'da 36 Milyon Gümrük Kaçağı Makaron Ele Geçirildi, 3 Kişi Tutuklandı
  09:55 Adana'da 36 Milyon Gümrük Kaçağı Makaron Ele Geçirildi, 3 Kişi Tutuklandı

  Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir depoda ve araçta yaptığı aramalarda 36 milyon 250 bin gümrük kaçağı makaron ile 5 milyon 157 bin gümrük kaçağı doldurulmuş sigara ele geçirdi. Olaylarla ilgili E.Y., M.U.B. ve M.D. isimli kişiler gözaltına alındı. Şüpheliler, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 • Gençler şehirleri tercih ediyor, tarlada yaşlılar çalışıyor
  09:54 Gençler şehirleri tercih ediyor, tarlada yaşlılar çalışıyor

  Son yıllarda şehirlerde yaşamayı tercih eden yeni nesil dededen babadan kalan tarla işleri ile ilgilenmezken, tarlalarda çalışanların büyük çoğunluğunu 40 yaş üstündeki kadınlar oluşturuyor. Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil Pehlevan, uzman eleman tedarik firmaları kurulmasını önererek, tarımsal alanların olumsuz etkilendiğine dikkat çekti.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Enflasyonu Tek Haneye İndireceğiz
  09:50 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Enflasyonu Tek Haneye İndireceğiz

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son yıllarda dünyada da Türkiye'de de enflasyonun önemli bir sorun olduğunu söyledi. Şimşek, "Ortaya koyduğumuz programla biz tekrar enflasyonu tek haneye indireceğiz." ifadelerini kullandı.

 • GAGİAD'ın 16. Olağan Genel Kurulu Yoğun Katılımla Gerçekleşti
  09:44 GAGİAD'ın 16. Olağan Genel Kurulu Yoğun Katılımla Gerçekleşti

  Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği'nin (GAGİAD) 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, görevi Yiğitcan Konukoğlu'na devretti. Genel Kurul'da yönetim ve denetim kurulu raporları okunarak, yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi.

 • Uludağ'da kayak sezonu devam ediyor
  09:42 Uludağ'da kayak sezonu devam ediyor

  Uludağ, Türkiye'nin en önemli doğa ve kayak turizm merkezlerinden biri olup, kar kalınlığının 40 santimetreleri bulduğu zirvede hava sıcaklığı -4 derecelerde seyrediyor. Sezon sonuna yaklaşmasına rağmen Uludağ'da hafta sonları pistlerde yoğunluk yaşanmaya devam ediyor. Mart sonuna kadar kayak sezonunun devam etmesi beklenirken tatilciler, sezon sonu indirimlerinden faydalanıyor. Uludağ'a gelen tatilciler, sezonun son haftasında yoğunluk yaşanacağını belirtiyor ve gelemeyenlerin bir sonraki yılı bekleyeceğini ifade ediyor.

 • Oltu OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığında Gerçekleşti
  09:37 Oltu OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığında Gerçekleşti

  Oltu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki son durumun ele alındığı toplantıya Vali Mustafa Çiftçi başkanlık etti. Toplantıya Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen, Erzurum Karayolları 12. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Erzurum DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Oltu OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baki Karaca ve Oltu OSB Müdürü Salih Hocaoğlu da katıldı.

 • İş Güvenliği Uzmanı: Çalışanların Özel Bilgilerinin Paylaşılması Ciddi Sıkıntı Yaratıyor
  09:31 İş Güvenliği Uzmanı: Çalışanların Özel Bilgilerinin Paylaşılması Ciddi Sıkıntı Yaratıyor

  Aydın ve çevresinde hizmet veren A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Muharrem Demirbilek, çalışanlara ait özel bilgi ve belgelerin gayri yasal olarak paylaşılmasının hem çalışan hem de iş yeri sahipleri için ciddi sıkıntı olduğunu belirtti. Dolandırıcılık olaylarının artmasıyla birlikte işyerlerinde paylaşılan evrakların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi sonucu dolandırıcılık olaylarının yaşandığını vurgulayan Demirbilek, çalışanların bilgilerinin korunmasının hayati önem taşıdığını ifade etti. Çalışanların özel bilgilerini yasa dışı şekilde paylaşan iş yeri yetkililerinin Türk Ceza Kanunu'na göre hapis cezasıyla yargılandığını da belirtti.

 • İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti
  09:25 İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında esnafı ziyaret ederek, pazarcı esnafının sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ifade etti.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  09:03 Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarında yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam eden kesimlerde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Çeşitli bölgelerdeki bakım, onarım ve yapım çalışmaları nedeniyle bazı kesimlerde trafiğe kapatma ve yönlendirme uygulanıyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

 • UPU Uluslararası Mektup Yazma Yarışması Başvuruları Başladı
  08:56 UPU Uluslararası Mektup Yazma Yarışması Başvuruları Başladı

  Evrensel Posta Birliği (UPU) tarafından bu yıl 53'üncüsü düzenlenen Uluslararası Mektup Yazma Yarışması için adaylar 19 Nisan'a kadar başvurabilecek, yarışma sonuçları ekim ayında duyurulacak.

 • Tarım İşlerinde Gençlerin Eksikliği
  08:43 Tarım İşlerinde Gençlerin Eksikliği

  Son yıllarda şehirlerde yaşamayı tercih eden yeni nesil dededen babadan kalan tarla işleri ile ilgilenmezken, tarlalarda çalışanların büyük çoğunluğunu 40 yaş üstündeki kadınlar oluşturuyor. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde havaların sıcak gitmesi ile birlikte tarlalarda mesai bu yıl erken başladı. Yöre halkı güzel havayı da fırsat bilerek köyüne bahçesine giderken, tarla ve bahçelerde ise çalışanların büyük çoğunluğunu 40 yaşın üstündeki kadınlar oluşturuyor.


Advertisement