Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Tuğçe Altınsoy, McDonald's Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı - Son Dakika

Tuğçe Altınsoy, McDonald's Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı

McDonald's Türkiye, Türkiye'de yeni bir üst düzey atama gerçekleştirdi. Tuğçe Altınsoy, iletişim dünyasının gıda sektöründeki çalışmaları ile tanınan bir isim olarak McDonald's Türkiye bünyesinde görevine başladı. Altınsoy, daha önce farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapmış ve birçok önemli şirkette kurumsal iletişim birim yöneticilikleri yapmıştır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Altınsoy, uluslararası düzeyde birçok ödül kazanmış ve eğitimler almıştır.

Tuğçe Altınsoy, McDonald\'s Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı
24.07.2023 - 16:37,

Tuğçe Altınsoy, McDonald's Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de 250'ye yakın restoranı ve 7 bin 500'e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren McDonald's, Türkiye'de yeni bir üst düzey atama gerçekleşti.

Bu kapsamda iletişim dünyasının gıda sektöründeki çalışmaları ile yakından tanıdığı bir isim olan ve çalışma hayatı boyunca alanının önde gelen şirketlerinde kurumsal iletişim birim yöneticilikleri yapan Tuğçe Altınsoy, McDonald's Türkiye bünyesinde görevine başladı.

Önceki yıllarda farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapan, ardından Turkcell, Vodafone ve Siemens Türkiye gibi firmalarda iletişim çalışmalarına liderlik eden Altınsoy, son olarak Yıldız Holding'te Kurumsal İletişim Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Altınsoy, 2023 yılı Temmuz ayı itibarıyla McDonald's Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden 2003 yılında mezun olan Tuğçe Altınsoy, üniversite yıllarında TRT muhabiri olarak mesleğine başladı. Uzun yıllar boyunca gazetecilik, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim alanlarında tecrübe kazanan Altınsoy, 2010 yılında Columbia Üniversitesi'nin Citi Group iş birliğiyle dünya çapında ekonomi gazetecileri için açtığı "Citi Journalistic Excellence Award" yarışmasında Türkiye'den birinci seçildi.

Altınsoy, daha sonra New York'ta bulunan Columbia Üniversitesi Gazetecilik Yüksekokulu'nda eğitim gördü. Altınsoy, kısa süre önce de Yönetim Kurulu'nda Kadın Derneği'nin (YKKD) Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı'ndan mezun oldu.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi Tuğçe Altınsoy, McDonald's Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı - Son Dakika


Advertisement