Tüsiad'ın "Bu Gençlikte İş Var" İsimli Projesi Sonuçları Açıklandı - Son Dakika
Ekonomi

Tüsiad'ın "Bu Gençlikte İş Var" İsimli Projesi Sonuçları Açıklandı

Tüsiad\'ın "Bu Gençlikte İş Var" İsimli Projesi Sonuçları Açıklandı

Bu yıl 3'sü düzenlenen ve TÜSİAD'ın genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla yürüttüğü "Bu Gençlikte İŞ Var!" projesinin sonuçları öğrencilere proje kapsamında destek veren iş dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleşen ödül...

24.10.2013 15:24

Bu yıl 3'sü düzenlenen ve TÜSİAD'ın genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla yürüttüğü "Bu Gençlikte İŞ Var!" projesinin sonuçları öğrencilere proje kapsamında destek veren iş dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleşen ödül töreniyle açıklandı. Ankara Üniversitesi'nden "S-S" projesi birinciliğe, Kocaeli Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi'nden "Vitrin Verimlilik Analizi" projesi ikinciliğe ve Bilkent Üniversitesi'nden "Robandroid" projesi ise üçüncülüğe layık görüldü. S-S ismiyle birinci olan proje TÜSİAD üyesi Levent Akgerman'ın rehberliğinde bu sonuca ulaşırken, yarışmada ikinci olan a2Rating isimli projenin mentörlüğünü de Ümit Boyner yaptı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfun Bayazıt toplantıda yaptığı konuşmada "Girişimcilik sadece ekonomiye değil, ülke vizyonuna, toplumun geleceğe bakışına katkı açısından da önemli ve somut bir örnek teşkil etmektedir. Genç ve dinamik nüfusun bu anlamda, ekonomimizin büyümesinin, kalkınmasının temel unsurlarının başında geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. TÜSİAD'ın bu projeye sağladığı en önemli kaynak çok kıymetli üyelerinin rehberliği Dolayısıyla, Bu Gençlikte İŞ Var! projesiyle sadece girişimciliğe katkı sağlamış olmuyoruz, ülkemizin genç ve başarılı insanları, üniversiteleri ve değerli akademik kadrolarıyla doğrudan, yalın ve amatör bir yaklaşımla çok nitelikli bir ağ oluşturuyoruz. Söz konusu bu fırsatın Türkiye ekonomisi ve toplumu açısından gelecek yıllarda bir avantaja dönüşmesi için, bugün 2013 yılı ödül törenini gerçekleştireceğimiz TÜSİAD'ın "Bu Gençlikte İŞ Var!" iş fikirleri yarışmasının çok önemli bir başlangıç noktası oluşturduğuna inanıyorum" dedi.

Toplantıda ayrıca, TÜSİAD Girişimcilik bayrağı en fazla iş fikriyle başvuran İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne teslim edildi. Verilen bilgiye göre, 2011 yılından başlayan projede bugüne kadar 71 farklı üniversiteden bin 360 öğrenciye ait 505 iş fikri yarıştı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Tüsiad'ın 'Bu Gençlikte İş Var' İsimli Projesi Sonuçları Açıklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement