Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı - Son Dakika
Enerji

Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaş uçakları eşliğinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti. Burada oldukça görkemli bir törenle karşılanan Putin, Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile görüştü.

07.12.2023 14:11  Güncelleme: 14:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Putin, dün Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan tarafından resmi törenle karşılandı. Putin için hazırlanan gösterişli karşılama töreni dikkat çekti.

Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı

GÖSTERİŞLİ BİR TÖRENLE KARŞILANDI

Putin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile görüştü. Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Abu Dabi'deki Kasr El Vatan Sarayı'nda gerçekleştirilen Putin-Al Nahyan görüşmesi öncesinde resmi karşılama töreni düzenlendi. Rusya ile BAE arasındaki ilişkilerin eşi benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaştığına dikkati çeken Putin, iki ülke yönetiminin devamlı temas halinde olduğunu belirtti. Putin, "Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya'nın Arap dünyasındaki ana ticaret ortağıdır. Geçen yıl ticaret hacmi yüzde 67,7 arttı, bu yıl daha da artacağını düşünüyorum. Aynı durum yatırım faaliyetleri için de geçerlidir." dedi.

Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan da Rusya ile BAE arasındaki ilişkilerin tarihsel nitelikte olduğunu söyleyerek "Son yıllarda ilişkiler hem ülkelerin hem de halkların çıkarları doğrultusunda çeşitli alanlarda aktif olarak gelişmiştir." ifadesini kullandı.

Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı

PUTİN'İN UÇAĞINA 4 SAVAŞ UÇAĞI EŞLİK ETMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uçağına Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yolculuğu sırasında füzelerle donatılmış 4 Su-35 savaş uçağı eşlik etti. Rusya Savunma Bakanlığının yayınladığı videoya göre, Putin'in içerisinde bulunduğu İL-96 model devlet başkanlığı uçağına eşlik etmek üzere savaş uçakları da kalkış yaptı.

Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı

Putin'in uçağının her iki yanında ikişerli gruplar halinde yer alan Su-35S model savaş uçaklarının havadan havaya hedefleri vurabilme yeteneğine sahip R-73 ve R-77 füzeleri taşıdığı görüldü. Rus savaş uçakları Putin'in yolculuğuna başkent Abu Dabi'ye ininceye kadar eşlik etmeyi sürdürdü.

Putin\'e BAE\'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı

Son Dakika Enerji Putin'e BAE'de görkemli karşılama! Yüzünde güller açtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (2)

 • Serkan Basar: her konuşması ve hareketiyle tam bir lider 92 1 Yanıtla
 • Sami Göksu: Ortadoğu ve balkanlar birleşse dünya düzelir 13 0 Yanıtla
 • DSİ Genel Müdürü: Son 21 yılda Erzincan'a 82 tesis inşa ettik
  14:02 DSİ Genel Müdürü: Son 21 yılda Erzincan'a 82 tesis inşa ettik

  DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, son 21 yılda Erzincan'a yapılan yatırımların 4 Milyar 837 Milyon TL değerinde 82 tesis inşa edildiğini söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü; kurumsal altyapısı, tecrübeli personeli ve güçlü makine parkıyla, ülkenin dört bir yanında, milletin refah düzeyini artıran su yapılarını inşa ederek vatandaşların hizmetine sunma sorumluluğunu yerine getiriyor.

 • Rus Füzeleri ve İHA'larla Vurulan Ukrayna Santrali Tamamen Tahrip Oldu
  04:31 Rus Füzeleri ve İHA'larla Vurulan Ukrayna Santrali Tamamen Tahrip Oldu

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'in 50 kilometre güneyindeki Tripilya elektrik santrali, birden çok Rus füzesi ve İHA'larla vuruldu. Santraldeki hasarın dehşet verici olduğu belirtilirken, santral personeli tahliye edildi. Saldırı sonucunda Ukrayna'nın enerji üretiminin tamamen yok olduğu açıklandı. Tripilya santrali, Jitomir, Çerkesi ve Kiev bölgelerine elektrik sağlıyordu ve kış aylarında büyük bir sorun yaratabileceği ifade ediliyor.

 • Enerji Bakanı Bayraktar: Şırnak 100 bin varil petrol üretimiyle önemli bir petrol şehri olacak
  18:32 Enerji Bakanı Bayraktar: Şırnak 100 bin varil petrol üretimiyle önemli bir petrol şehri olacak

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'daki petrol üretimine ilişkin, 'Cumhurbaşkanı'mız bizden 100 bin varil petrol üretimini en kısa sürede gerçekleştirmemizi istedi. Şimdi bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Bu rakama ulaşıldığında yaklaşık 2 bin 800 gence iş imkanı sağlanacak bu sahalarda.' dedi. Bayraktar, Şırnak'taki temasları kapsamında AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti, partililerle bayramlaştı.

 • Çin'in elektrikli araçları küresel dönüşümü teşvik ediyor
  17:46 Çin'in elektrikli araçları küresel dönüşümü teşvik ediyor

  Çin'in yeni enerjili araçları sadece küresel tüketicilere farklı tercihler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda daha fazla ülkenin yeşil ve düşük karbonlu dönüşümü ve sürdürülebilir kalkınmayı gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Çin'in elektrikli araç ihracatları, korumacılığa ve ticaret engellerine başvuran ülkelerin neden olduğu olumsuzluklarla karşı karşıya. Çin'in yeni enerjili araç sektörü, devasa pazar büyüklüğü ve güçlü büyüme potansiyeliyle küresel otomobil sektörünün en önemli bölümünü oluşturuyor. Çinli elektrikli araç üreticileri, sübvansiyonlardan değil, teknolojik inovasyonlardan, iyi yapılandırılmış tedarik zinciri sisteminden ve tam piyasa rekabetinden kaynaklanan hızlı gelişim kaydediyor. Çin yapımı yeni enerjili araçlar, Avrupa'da son derece popüler ve AB pazarındaki payları giderek artıyor. Çin'in elektrikli araçları, küresel dönüşüm ve sürdürülebilir kalkınma konularında lider bir rol oynuyor.

 • Çin'de 300 MW Basınçlı Hava Enerji Depolama İstasyonu Faaliyete Geçti
  16:16 Çin'de 300 MW Basınçlı Hava Enerji Depolama İstasyonu Faaliyete Geçti

  Çin'in orta kesimindeki Hubei eyaletinin Yingcheng kentinde bulunan 300 megavat basınçlı hava enerji depolama istasyonu Salı günü faaliyete geçti. Bu teknolojiyle enerji talebinin düşük olduğu zamanlarda hava pompalanacak, talebin arttığı zamanlarda ise basınçlı hava enerji üretilecek. Yılda 500 milyon kilovat-saat elektrik üretmesi beklenen bu 'süper güç bankası', 750.000 sakinin enerji talebini karşılayacak.

 • Enerji Bakanı Bayraktar, Şırnak'ta petrol üretimi hakkında bilgi aldı
  15:49 Enerji Bakanı Bayraktar, Şırnak'ta petrol üretimi hakkında bilgi aldı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Şırnak'ta petrol üretimiyle ilgili incelemelerde bulundu. Gabar Dağı'ndaki petrol kuyularında günlük 40 bin varil üretim seviyesine ulaşıldı. Bakan Bayraktar, hedeflerinin 2024 yılı sonunda günlük 100 bin varil üretim olduğunu belirtti.


Advertisement