SON DAKİKA FRANCİS J. RİCCİARDONE HABERLERİ

Son Dakika Francis J. Ricciardone Haberleri

 • 14 Aralık 2016 12:09 Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Abd, F-16'ların Akıllı Mühimmatlarını Türkiye'ye Vermiyor" İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde "Amerike Birleşik Devletleri, Türkiye’ye gizli ambargo mu uyguluyor", "Washington, hangi silahları Türkiye’ye vermiyor", "FETÖ’cüler F-16’ların akıllı mühimmatlarını niye bitirdi", "Türkiye,...
 • 17 Eylül 2016 13:24 ABD'ye Ankara'nın Soruları ve Artvin Olayı ABD'ye Ankara'nın Soruları ve Artvin Olayı İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber televizyonu Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye ve ABD arasında yaşanan son gelişmeler ile Ankara’nın Washington’dan FETÖ ile ilgili beklentilerini ve ABD Büyükelçisi John Bass’ın Artvin’e gitmesini Türkiye gazetesindeki köşesine taşıdı.
 • 11 Haziran 2016 13:42 Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Atak mı Süper Kobra Mı?" İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde, ”ATAK, nasıl PKK teröristlerinin korkulu rüyası haline geldi”, ”Süper Kobra’yı füzeyle düşüren teröristler ATAK’a da füze attılar mı”, ”ATAK, o saldırıyı nasıl savuşturdu”, “ATAK’ın en caydırıcı silahı hangisi”, ”Hangi ülkeler ATAK’ın peşine düştü” sorularına cevap aradı.
 • 02 Nisan 2016 22:40 Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi Açılışı ABD'nin Maryland eyaletindeki Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezinin (Amerika Diyanet Merkezi) açılışında, farklı din ve milletlerden önde gelen temsilcilerin yanı sıra çok sayıda kişi bir araya geldi.
 • 06 Mart 2016 16:08 Amerika'nın Türkiye Eski Büyükelçisi Ricciardone Rektör Oldu Amerika'nın Türkiye Eski Büyükelçisi Ricciardone Rektör Oldu Mısır'ın en prestijli üniversitesi olarak bilinen Amerikan Üniversitesi rektörlüğüne, Amerika'nın Türkiye eski büyükelçisi Francis J. Ricciardone'nin atandığı öğrenildi.
 • 26 Şubat 2016 21:24 36. Yıllık Türk Amerikan Ulusal Liderlik Konferansı WASHINGTON (AA) – ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD'nin, PYD'nin terör örgütü PKK'nın bir parçası olduğunu anlaması gerektiğini söyledi.
 • 17 Aralık 2015 08:46 ABD ve Rusya IŞİD'e Finansmanı Kesmek İçin Mevzuat Zorunluluğu Getiriyor ABD ve Rusya IŞİD'e Finansmanı Kesmek İçin Mevzuat Zorunluluğu Getiriyor BM Güvenlik Konseyi, IŞİD'in parasını kesmek için ABD ve Rusya'nın hazırladığı tasarıyı kabul edecek. Türkiye gibi ülkelere terör finansmanını engellemesi için mevzuat zorunluluğu getiriliyor.
 • 07 Ekim 2015 12:52 Özyeğin ve Ulukaya'ya Amerikan-Türk Toplumu'ndan 'Onur Ödülü' Özyeğin ve Ulukaya'ya Amerikan-Türk Toplumu'ndan 'Onur Ödülü' Amerikan-Türk Toplumu (ATS) Türk işadamları FIBA Holding Kurucusu ve Başkanı Hüznü Özyeğin ve Chobani yoğurt şirketi kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Ulukaya’ya insanlığa ve topluma yaptıkları yardımdan dolayı 'Onur Ödülü' verildi.
 • 27 Eylül 2015 00:02 ABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone - Orange ABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone - Orange GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "ABD'nin Ortadoğu Stratejisi ve Türkiye" konferansı - Sanatçı Dimitris Mahlis'in müzik performansı - Francis Ricciardone'un konuşması - Francis Ricciardone'un soruları cevaplaması ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone: - "Ortadoğu'daki krizleri ciddiye alıyorsak, Türkiye ile birlikte çalışmaktan başka seçeneğimiz yok"- "Türkiye, YPG'nin Suriye'de bir Kürt devleti kurmasını istemez, biz de istemiyoruz.
 • 26 Eylül 2015 22:10 ABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone Açıklaması ORANGE ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Türkiye'nin Ortadoğu'daki anahtar rolüne dikkat çekerek, "Bölgedeki krizleri ciddiye alıyorsak, Türkiye ile birlikte çalışmaktan başka seçeneğimiz yok" dedi.
 • 07 Temmuz 2015 15:38 MHP'li Başkan'dan ABD'li Konsolosa: 'Darısı Senin Başına' MHP'li Başkan'dan ABD'li Konsolosa: 'Darısı Senin Başına' Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, veda ziyaretine gelen ABD'nin Adana Konsolosu John Espinoza'ya, "Adana'da görev yapıp Ankara'ya büyükelçi olarak tekrar gelen diplomatlar var. Türkiye'de derler ki; Darısı senin başına olsun" dedi.
 • 08 Haziran 2015 22:46 Milletvekili Genel Seçimlerinin Ardından ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, milletvekili genel seçimlerinin Türk demokrasisinin güçlülüğünü gösterdiğini belirterek, "Türkiye hakkında daha da olumluyum" dedi.
 • 12 Mayıs 2015 11:32 Independent: Türkiye'nin 'Cihatçılara' Desteği Batı'yı Endişelendiriyor Independent: Türkiye'nin 'Cihatçılara' Desteği Batı'yı Endişelendiriyor İngiliz basını, Türkiye ve Suudi Arabistan'ın Suriyeli muhaliflere verdiği desteğin batılı hükümetleri endişelendirdiğini, ABD'nin yaklaşımına da ters düştüğünü yazdı.
 • 12 Mart 2015 14:17 Gülsin Onay'ın ABD Konserleri Ayakta Alkışlandı Gülsin Onay'ın ABD Konserleri Ayakta Alkışlandı Abd'nin New York ile Washington kentlerinde iki büyük konser veren devlet sanatçısı ünlü piyanist Gülsin Onay, dakikalarca ayakta alkışlandı.
 • 16 Ocak 2015 21:30 Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Arşiv Binasında İncelemelerde Bulundu Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Arşiv Binasında İncelemelerde Bulundu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ermeni iddialarına karşı bizim de çalışmalarımız var, koordineli bir şekilde bunları yürütüyoruz." dedi.
 • 16 Ocak 2015 20:00 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Açıklaması "Ermeni iddialarına karşı bizim de çalışmalarımız var, koordineli bir şekilde bunları yürütüyoruz" "(AHİM'deki Doğu Perinçek davası) Davaya Perinçek'in katılması yönündeki arzumu daha önce ilettim. Bunu Adalet Bakanımıza da ilettik. Kendisi de aynı düşünüyor" "Diplomatik arşivimiz, Türkiye'nin olduğu.
 • 16 Ocak 2015 18:36 Diplomatik Arşiv Otomasyon Projesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çanakkale Savaşı anma töreni dolayısıyla Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’a da gönderdiği davet mektubuna ilişkin, "Davet bizden katılıp katılmamak o liderlerin bileceği birşey. Önümüzdeki süreçte sorduğunuz isimler katılacak mı katılmayacak mı göreceğiz" dedi.
 • 22 Kasım 2014 14:05 Tekrar) Davutoğlu: Tekrar) Davutoğlu: "Kimse Enerjiyi Silah Olarak Kullanmasın" Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs Rum kesimine çağrıda bulunarak, "Enerjiyi bir silah gibi kullanmasın hiç kimse. ’Ben enerjiyi elde edeyim, karşı tarafa istediğim barışı empoze edeyim’ denirse bu Kıbrıs müzakerelerine en büyük darbeyi vurur.
 • 22 Kasım 2014 14:03 Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi Başbakan Davutoğlu: (3) "Eğer herkes Kıbrıs etrafındaki doğal kaynakların Kıbrıs'ın bütününe ait olduğu konusuna mutabık kalır ve ortak bir vizyonla eylem planıyla bu enerjiyi barış yönünde kullanırsa herkes kazanır" "Gelin Irak'ı el birliğiyle bir kriz ülkesi olmaktan çıkarıp, yükselen bir ekonomi haline dönüştürelim. Sizler içeriden bunun çabasını sergileyin, bizler size dışarıdan destek verelim. Irak terörle anılmasın.
 • 22 Kasım 2014 11:29 Biden'e Havadan, Denizden ve Karadan Koruma Biden'e Havadan, Denizden ve Karadan Koruma * ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Beşiktaş'ta kaldığı otelden yoğun güvenlik önlemleri altında çıktı.
 • 22 Kasım 2014 11:22 Joe Bıden'a Helikopterli Güvenlik Önlemi Joe Bıden'a Helikopterli Güvenlik Önlemi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile birlikte Atlantik Konseyi Oturumu'nda yapacağı konuşma öncesi Sarıyer'de bulunan Grand Tarabya Otel çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.
 • 20 Kasım 2014 14:53 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi * Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'de kamulaştırmaların başladığını, boruyla alakalı ihalelerin yapıldığını ve bunun işçiliğiyle alakalı ihalelerin sonlandırıldığını sevinerek söylemeliyiz.
 • 20 Kasım 2014 14:44 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'de kamulaştırmaların başladı, ihalelerin yapıldı ve işçilikle alakalı ihaleler sonlandırıldı.
 • 20 Kasım 2014 11:52 Bakan Yıldız, Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'ne Katıldı Bakan Yıldız, Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'ne Katıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Türkiye’nin, Irak petrolleriyle beraber Irak’ın normalleşmesine katkı sağlayacak yapıyı uluslararası arenaya deklare ettiğini belirterek, “Yaklaşık 2 milyar doların üzerindeki gelir ile birlikte Bağdat ile Erbil’in uzlaşı noktasına geldiklerini sevinerek görüyoruz” dedi.
 • 19 Kasım 2014 20:37 Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi Washington Enstitüsü Türkiye Araştırmaları Programı Direktörü Çağaptay: "Arap Baharı'ndan sonra Ortadoğu'daki meşru cumhuriyetler başarısız olurken monarşiler ayakta kaldı" Eski ABD Türkiye Büyükelçisi Ricciardone: "Türkiye faal bir devlet ve modern bir demokrasi görünümü çiziyor fakat sınırları etrafında.
 • 18 Kasım 2014 08:47 Perinçek, Kılıçdaroğlu'na Birleşme Çağrısında Bulundu Perinçek, Kılıçdaroğlu'na Birleşme Çağrısında Bulundu Doğu Perinçek'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ilginç bir çağrı geldi. Perinçek, Kılıçdaroğlu'nu işaret ederek "Telefonla arayıp ikna edin 'altı ok'ta birleşelim" dedi.
 • 17 Kasım 2014 21:36 İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, Kırklareli'de İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, Kırklareli'de İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, Kırklareli'de- Perinçek: "Kılıçdaroğlu'na buradan çağrı yapıyorum.
 • 17 Kasım 2014 20:21 İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, Kırklareli'de İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, Kırklareli'de Perinçek: "Kılıçdaroğlu'na buradan çağrı yapıyorum.
 • 13 Kasım 2014 07:09 Ricciardone: Ortadoğu'da İstikrarın Şartı Türkiye ile İsrail'de Saklı Ricciardone: Ortadoğu'da İstikrarın Şartı Türkiye ile İsrail'de Saklı ABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone, "Türkiye ve İsrail, işbirliği için ortak nokta buluncaya kadar Ortadoğu'da istikrar olmasını beklemek zor." dedi.
 • 30 Ekim 2014 16:34 Washington Post: Türkiye ve ABD'nin 60 Yıllık İttifakı Çatırdıyor Washington Post: Türkiye ve ABD'nin 60 Yıllık İttifakı Çatırdıyor Amerikan gazetesi, Türkiye'yle ABD arasındaki ikili ilişkileri mercek altına aldığı analizinde 60 yıllık ittifakın sınandığını ve bunda IŞİD'in etkili olduğunu yazdı.
 • 30 Ekim 2014 13:21 Prof. Dr. Bacık: Türk-Abd İlişkilerinde Artık Eskisi Gibi Yollar Kesişmiyor İpek Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Bacık’ın, Türk-Amerikan ilişkilerinde son dönemde yaşananlar üzerine verdiği demeci Washington Post’ta yayınlandı.
 • 18 Eylül 2014 09:28 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Işid Konusunda Dünyayı Uyarmıştık" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD’le mücadele konusundan, dış basındaki Türkiye operasyonlarına, Suriye ve Irak’taki karışıklıktan, tutuklu rehinelere, paralel yapıdan, dış politikadaki yeni yol haritalarına kadar her konuda açıklama yaptı.
 • 17 Eylül 2014 22:47 ABD Senatosu Ankara Büyükelçisini Onayladı ABD Senatosu Ankara Büyükelçisini Onayladı ABD Başkanı Barack Obama tarafından Ankara'ya büyükelçi olarak aday gösterilen John R. Bass'ın atamasını, ABD Senatosu onayladı.
 • 17 Eylül 2014 20:41 ABD'nin Yeni Ankara Büyükelçisi Senato'dan Onay Aldı ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne Başkan Barack Obama tarafından atanan ancak Senato’dan bir süredir onay alamayan John Bass’a Senato Dış İlişkiler Komitesi nihayet olur verdi.
 • 16 Eylül 2014 15:11 MHP'li Çetin: Erdoğan, Türkiye'yi Teröristlerin Sığınma Evine Çevirdi Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, IŞİD'in Türkiye'yi terörist eylemlerle tehdit ederek şantaj yaptığını belirterek, "Tayyip Erdoğan Türkiye'yi teröristlerin sığınma evine çevirdi.
 • 16 Eylül 2014 10:10 MHP'li Çetin: Erdoğan, Türkiye'yi Teröristlerin Sığınma Evine Çevirdi MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, dünya kamuoyunda Türkiye’nin terör destekçisi olduğu algısının oluşmasında Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük kabahati olduğunun, Katar dönüşü yaptığı son açıklamadan anlaşıldığını belirterek, “Katar gibi bir ülkenin dahi rahatsız olduğu terör örgütü yöneticilerine Türkiye’nin kapılarını açan Tayyip Erdoğan, ülkemizi teröristlerin sığınma evine çevirmiştir.
 • 14 Eylül 2014 00:01 Wsj: Türkiye Artık ABD'nin Müttefiki Değil Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal Gazetesi, Türkiye'nin IŞİD'e karşı uluslararası mücadelede artık Amerika'nın tarafı olmadığını yazdı.
 • 13 Eylül 2014 16:29 WSJ: Türkiye Artık ABD'nin Müttefiki Değil WSJ: Türkiye Artık ABD'nin Müttefiki Değil Amerikan Wall Street Journal gazetesi, Obama'nın IŞİD planının ardından ABD ve Türkiye arasındaki görüşme trafiğinden sonra Ankara'nın ABD'nin müttefiki olmadığını yazdı.
 • 12 Eylül 2014 19:12 Ricciardone: Türkiye El Nusra'ya Göz Yumdu Ricciardone: Türkiye El Nusra'ya Göz Yumdu ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone, "Türkiye'yi El Nusra'ya yardım etmeyin diye uyardım ama Türkiye, El Nusra ve Ahrar-u Şam'ın sınır geçişine göz yumdu." dedi.
 • 29 Temmuz 2014 10:38 Dini Özgürlükler Raporu: Türkiye'de Sünniler Kayırılıyor Dini Özgürlükler Raporu: Türkiye'de Sünniler Kayırılıyor ABD Dışişleri Bakanlığı'nca hazırlanan Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nda, Türkiye'de "sünniler kayrılıyor" eleştirisi getirildi.
 • 16 Temmuz 2014 13:48 Bakan Çelik Adana'da Bakan Çelik Adana'da Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Suriyelilere yönelik saldırılarla ilgili olarak, "Bu misafirlerimize millet olarak tarih boyunca diğer halklara açtığımız gibi kucağımızı açtık. Bu trajediden kurtuluncaya kadar misafirimiz olacaklar" dedi.
 • 16 Temmuz 2014 10:17 Obama'nın Ankara Büyükelçisi Olarak Önerdiği John Bass'ı Obama'nın Ankara Büyükelçisi Olarak Önerdiği John Bass'ı "Terleten" Soru ABD Başkanı Barack Obama'nın, bu ay sonunda görevi sona erecek Francis Ricciardone'den boşalacak Ankara Büyükelçiliği için önerdiği John Bass, atamayı onaylaması gereken Senato Dış İlişkiler Komisyonu'nun önüne çıktı.
 • 16 Temmuz 2014 02:15 ABD Senatosu'nda Erdoğan Tartışması ABD Senatosu'nda Erdoğan Tartışması Abd'nin' Ankara'ya atanacak yeni büyükelçisi John Başs, yeni görev yerine atanması için Amerikan Senatosu'nda düzenlenen onay toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın otoriter bir eğilimde olup olmadığı sorusunu 'bu yönde bir kayma var, evet' diye yanıtladı.
 • 16 Temmuz 2014 00:45 Başbakan Erdoğan: Başbakan Erdoğan: "Bm Sen Ne İşe Yararsın?" Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Filistin’deki saldırılarına sessiz kalan BM’ye sert eleştirilerde bulunarak, “BM bir defa bu işin bir numaralı sorumlusudur.
 • 15 Temmuz 2014 23:45 Erdoğan: 'Bm Sen Ne İşe Yararsın?' Erdoğan: 'Bm Sen Ne İşe Yararsın?' Erdoğan, İsrail’in Filistin’deki saldırılarına sessiz kalan BM’ye sert eleştirilerde bulunarak, 'BM bir defa bu işin bir numaralı sorumlusudur.
 • 15 Temmuz 2014 21:45 ABD Senato'sunda ABD Senato'sunda "Erdoğan'ın Otoriteleşmesi" Tartışması Yaşandı ABD'nin yeni Ankara büyükelçisi John Bass'in Senato'daki onay oturumuna, Başbakan Erdoğan'ın otoriteleşmesi tartışması damga vurdu.
 • 03 Temmuz 2014 22:13 Amerikan Bağımsızlık Günü Resepsiyonu Amerikan Bağımsızlık Günü Resepsiyonu ABD'nin Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını ilan ettiği “Amerikan Bağımsızlık Günü” nedeniyle ABD’nin Ankara Büyükelçiliği konutunda bir resepsiyon düzenlendi.
 • 03 Temmuz 2014 21:33 ABD'nin Bağımsızlık Günü Resepsiyonu ABD'nin Bağımsızlık Günü Resepsiyonu AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: “Türkiye ve ABD, bugünlerde birbirine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor.
 • 03 Temmuz 2014 15:41 ABD'nin 238'inci Bağımsızlık Günü Resepsiyonu ABD'nin, Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını ilan ettiği "Amerikan Bağımsızlık Günü" vesilesiyle İstanbul Başkonsolosluğunda resepsiyon düzenlendi.
 • 02 Temmuz 2014 23:29 İstanbul'da, ABD'nin 238. Bağımsızlık Günü Resepsiyonu ABD'nin 238. Bağımsızlık Günü dolayısıyla İstanbul'da resepsiyon düzenlendi.