Son dakika Gamze Taşcıer haberleri, Gamze Taşcıer son dakika, son dakika Gamze Taşcıer

Son Dakika Gamze Taşcıer Haberleri

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer: Açlık sınırının asgari ücrete dayandığını görüyoruz
  29 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer: Açlık sınırının asgari ücrete dayandığını görüyoruz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, açlık sınırının, 2024 yılı asgari ücretine dayanmasını eleştirdi. Taşcıer, Türk-İş'in tespitine göre açlık sınırının 16 bin 257 lira olduğunu belirterek, milyonlarca insanın açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşadığını ifade etti. Ayrıca, asgari ücretin ve emekli maaşlarının yetersiz olduğunu vurgulayarak, asgari ücretin üç ayda bir yeniden belirlenmesi ve en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkarılması çağrısında bulundu.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Erdoğan'ın Emeklilere Yapılan Konuşmasını Eleştirdi
  28 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Erdoğan'ın Emeklilere Yapılan Konuşmasını Eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, “Erdoğan bugün yaptığı konuşmada, emeklilerin hayat pahalılığını iliklerine kadar hissettiklerini de maaşlardaki adaletsizliği de kabul etti. Peki kabul etti de ne yaptı? Yıllardır olduğu gibi bir kez daha milletten sabır göstermesini istedi. Millet karnını doyuramıyor ama anlaşılan Cumhurbaşkanı milletin karnını yalanlarla doldurmaya kararlı. Neymiş, emekli aylıklarını artırırsak Türkiye’de çivi çakacak bütçe kalmazmış. Bu kesinlikle doğru değil. Çünkü bütçe, bir tercih meselesidir. Siz kaynakları, birileri hazineye hortum takacak diye hiç uçak inmeyen havalimanı yapmaya harcarsanız, yandaş patronların yüz milyonlarca liralık borçlarını tek kalemde silip gelirleri azaltırsanız, elbette ‘Emekliye paramız yok’ dersiniz. Çünkü emekli sizin için ikinci vatandaş konumunda” dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer: İlaç Krizinin Sorumlusu İktidardır
  23 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer: İlaç Krizinin Sorumlusu İktidardır

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak sabit euro kurunun 2024 yılı içerisinde artırılmayacağına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı'nı eleştirdi. Taşcıer, ilaç firmalarının sabit kur nedeniyle hayati ilaçları Türkiye'ye göndermediğini ve bu durumun ilaç bulamama krizine yol açtığını belirtti. Ayrıca, iktidarın ekonomik kriz ve Türk lirasının değer kaybı nedeniyle sabit kur belirlemesinin sorunları daha da büyüttüğünü ifade etti. Taşcıer, vatandaşların ilaç bulma sorununun sorumlusunun iktidar olduğunu vurgulayarak, iktidarın akıl ve bilim dışı politikalarla kriz yarattığını söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan ile görüştü
  17 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan ile görüştü

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan ve beraberindeki heyet ile CHP Genel Merkezi'ndeki makamında bir araya geldi. Görüşmeye CHP lideri Özel'e, Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ile CHP TBMM Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır da katıldı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan ile görüştü
  17 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan ile görüştü

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan ve beraberindeki heyet ile parti genel merkezinde bir araya geldi. Görüşmeye CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer de katıldı.

 • CHP'den Bayram İkramiyesi Talebine Yanıt: 15 Bin Lira Olmalı
  07 Şub CHP'den Bayram İkramiyesi Talebine Yanıt: 15 Bin Lira Olmalı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın bayram ikramiyesinin artırılması talebine ilişkin açıklamalarına yanıt verdi. Taşcıer, bayram ikramiyesinin en az 15 bin lira olması gerektiğini belirtti ve emeklilerin yaşamını sürdürebilmesi için bu tutarın verilmesi gerektiğini vurguladı. Aksi takdirde, vatandaşların sefalete terk edileceğini ve açlık kriziyle karşı karşıya kalacaklarını ifade etti.

 • CHP Heyeti, Şanlıurfa'da depremde hayatını kaybedenler için anma törenine katıldı
  06 Şub CHP Heyeti, Şanlıurfa'da depremde hayatını kaybedenler için anma törenine katıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ve CHP milletvekilleri, 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde, Şanlıurfa'da Şelli Apartmanı'nın önünde düzenlenen anma törenine katıldı. Törende, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar rahmetle anıldı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ ve heyetini kabul etti
  01 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ ve heyetini kabul etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ ve beraberindeki heyeti CHP Genel Merkezi'nde kabul etti. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Gamze Taşcıer ile Suat Özçağdaş da katıldı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ'ı kabul etti
  01 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ'ı kabul etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Yeşildağ ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul etti. Görüşmede Özel'e, genel başkan yardımcıları Gamze Taşcıer ile Suat Özçağdaş eşlik etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer'den emekli aylıkları açıklaması
  24 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer'den emekli aylıkları açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın emekli aylıklarındaki artış açıklamasına tepki gösterdi.

 • Kurtulmuş'tan 'Can Atalay' açıklaması: Suhuletle çözülmesi en doğru yol (2)
  10 Oca Kurtulmuş'tan 'Can Atalay' açıklaması: Suhuletle çözülmesi en doğru yol (2)

  '8 PARTİ ORTAK BİLDİRİ İLE TOPLUMU AYDINLATACAĞIZ'CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Ankara Milletvekilleri Aylin Yaman ve Aliye Timisi Ersever, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bugün TBMM'de Parlamento Muhabirleri Derneği'ni ziyaret etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ASO Başkanı Seyit Ardıç'la Görüştü
  29 Ara CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ASO Başkanı Seyit Ardıç'la Görüştü

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç'la görüşmek üzere CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Görüşmeye CHP Genel Başkan yardımcıları Gamze Taşcıer ile Yalçın Karatepe de katıldı.

 • Gamze Taşcıer: 'Sayın Işıkhan Milletin Aklıyla Alay Ediyor.
  22 Ara Gamze Taşcıer: "Sayın Işıkhan Milletin Aklıyla Alay Ediyor.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın TBMM Genel Kurulu’nda bakanlık bütçesiyle ilgili yaptığı konuşmayı eleştirerek; “Sayın Işıkhan bir kez daha milletin aklıyla alay ediyor ve sanıyorum bundan mutluluk duyuyor. Kendisi herhalde farkında değil ama Türkiye’nin neredeyse yarısı asgari ücretle çalışıyor. ‘Asgari ücreti 21 yılda reel olarak 3 kat artırdık’ diyor. Kağıt üzerinden değil, vatandaşın yanından konuşmak lazım. Sadece 2 yılda alım gücündeki korkunç düşüş hükümete reel gelmiyor demek ki. 2021 Ocak ayında asgari ücret 2 bin 825 liraydı, süt 6 liraydı. Bugün aynı markette, aynı süt 36 lira. Asgari ücretli artık o sütten 154 litre daha az alabiliyor. Kıymadan 37 kilo daha az alabiliyor. Bu sadece iki yılda oldu. Bakan beyler realite görmek isterse kendisini çarşıya pazara davet ediyorum” dedi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Gamze Taşcıer: 'Emeklinin İçinde Bulunduğu Ortamı Görmezden Geliyorsunuz Ama Yoksulluğa Bile Değil, Emekliyi Açlığa ve...
  21 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Gamze Taşcıer: "Emeklinin İçinde Bulunduğu Ortamı Görmezden Geliyorsunuz Ama Yoksulluğa Bile Değil, Emekliyi Açlığa ve...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, TBMM Genel Kurulu'nda; “SGK verilerine göre Türkiye'de yaklaşık 16 milyon emekli ve ölüm aylığı alan var. 11 milyon emeklinin yarısından fazlası ya işte çalışıyor ya da ek bir iş arayışı içinde, on beş yılda 2,5 kat artırdınız. Soruyorum size: Bir insan emekli olduktan sonra neden çalışır? Devletin resmî verilerini bilmenize rağmen emeklinin içinde bulunduğu ortamı görmezden geliyorsunuz ama yoksulluğa bile değil, emekliyi açlığa ve hatta ölüme terk ediyorsunuz” dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer'den Asgari Ücret Açıklaması
  07 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer'den Asgari Ücret Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın asgari ücretin tek sefer verilmesiyle ilgili açıklamasına yanıt verdi. Taşcıer, Bakan Işıkhan'ın yanlış bilgi verdiğini ve İş Kanunu'nun 39. maddesinin asgari ücretin en geç iki yılda bir belirleneceğini söyledi. Ayrıca Taşcıer, komisyonun haziran ayında yeniden toplanması gerektiğini ve milletin açlığa terk edilmemesi gerektiğini ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşcıer, basın toplantısında konuştu Açıklaması
  06 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşcıer, basın toplantısında konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, parti olarak, asgari ücret tespit dönemine girilirken meseleye daha geniş perspektiften bakılması gerektiğini düşündüklerini bildirdi.

 • Gamze Taşcıer: 'Yapılması Gereken Türkiye'de Süregiden Sistematik Yoksullaştırma Rejimini Değiştirmektir.
  06 Ara Gamze Taşcıer: "Yapılması Gereken Türkiye'de Süregiden Sistematik Yoksullaştırma Rejimini Değiştirmektir.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, “Yıllardır, asgari ücretin sürekli açlık sınırı altına düşüp yeniden açlık sınırına çekildiği bir kısır döngüyle karşı karşıyayız. AKP iktidarı, asgari ücreti, açlık sınırına adeta kedi fare oyunu oynatıyor. Çalışanlar, bu ülkenin zenginliğinden bir pay alamadığı gibi, modern köleler olarak hayatta kalabilmesi için o seviyenin üzerine hiç çıkarılmıyor. Bu, çok açık bir şekilde yoksullukta ve açlıkta hapsetme rejimidir...Yapılması gereken, Türkiye’de süregiden bu sistematik yoksullaştırma rejimini değiştirmektir. Asgari ücretin kaç lira olup olmayacağı, acaba bir ayda mı yoksa üç ayda mı açlık seviyesinin altına düşeceğini tahmin etmeye çalışmaktansa Türkiye’de asgari ücretli sayısını nasıl azaltırız, bunların konuşulması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 • Taşcıer'den 'Asgari Ücret' Açıklaması: 'Bu Bir Zam Değildir.
  02 Ara Taşcıer'den 'Asgari Ücret' Açıklaması: "Bu Bir Zam Değildir.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, önümüzdeki günlerde belirlenecek olan asgari ücrete ilişkin; "Bu bir zam değildir. Enflasyon karşısına eriyen ücretlinin aldığı maaşın bir anlamda enflasyon farkını kapatma bedelidir. Dolayısıyla enflasyon farkı nedeni ile asgari ücrette güncelleme yapanlar, bunu bir lütuf olarak sunmasınlar. Zaten işçiler, emekçiler neredeyse açlık sınırını altında bir gelir kazanıyorlar " dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, SGK'nın deprem bölgesinde ilaçlara katkı payı almama desteğinin kesilmesine tepki gösterdi
  02 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, SGK'nın deprem bölgesinde ilaçlara katkı payı almama desteğinin kesilmesine tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) deprem bölgesinde ilaçlara katkı payı almama desteğinin kesilmesine ilişkin tepki göstererek, iktidar partisine ve SGK'ya çağrıda bulundu. Taşcıer, depremzede yurttaşların henüz maddi ve manevi olarak ayağa kalkamadığını belirterek, SGK'nın bu yanlıştan dönmesini istedi.

 • Gamze Taşcıer, Bakan Yerlikaya'ya Afgan Göçmenin İki Karısının da Eş Olarak Nüfusa Kaydedildiği İddiasını Sordu: 'Türkiye'de Bundan Sonra Afganistan...
  01 Ara Gamze Taşcıer, Bakan Yerlikaya'ya Afgan Göçmenin İki Karısının da Eş Olarak Nüfusa Kaydedildiği İddiasını Sordu: "Türkiye'de Bundan Sonra Afganistan...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Afganistan'dan Türkiye'ye gelerek vatandaşlık alan bir kişinin iki karısının da eş olarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nde kaydedildiği iddiasını Meclis gündemine taşıdı. Taşcıer, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya, “Türk Medeni Kanunu’na göre çok eşlilik mümkün olmadığı halde, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri sistemine bir kişinin nasıl iki eşi olduğu girilebilmektedir? Söz konusu sistem girişi ve sorumlular hakkında bir idari soruşturma başlatılmış mıdır? Bir idari soruşturma başlatılmadı ise Türkiye’de bundan sonra Türk Medeni Kanunu yerine Afganistan yasaları mı geçerli olacaktır” diye sordu.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, TTB üyelerini TBMM'de ağırladı
  29 Kas CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, TTB üyelerini TBMM'de ağırladı

  Gamze Taşcıer, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Yönetim Kurulu üyelerini TBMM'de ağırladı ve TTB yöneticilerine açılan davanın yarınki duruşması öncesinde bilgi aldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcıları Siirt'teki maden ocağı göçüğünü inceledi
  23 Kas CHP Genel Başkan Yardımcıları Siirt'teki maden ocağı göçüğünü inceledi

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Gamze Taşcıer ve Deniz Yavuzyılmaz, Siirt'te meydana gelen maden ocağı göçüğüyle ilgili incelemede bulundu. Taşcıer ve Yavuzyılmaz, olayın ayrıntılarının ortaya çıkması ve sorumluların bulunması için süreci takip edeceklerini belirtti. Ayrıca CHP heyeti, göçükte hayatını kaybeden madencinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel Alevi Vakıf, Federasyon ve Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi
  22 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel Alevi Vakıf, Federasyon ve Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alevi Vakıf, Federasyon ve Dernek Başkanlarıyla CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara İl Başkanı Ümit Erkol ve Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Can Güner de katıldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşcıer'den asgari ücret açıklaması Açıklaması
  22 Kas CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşcıer'den asgari ücret açıklaması Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, "Emekçinin ezilmekten kemikleri kırıldı, iktidar temsilcileri daha hala hayatın gerçeklerine gözlerini kapıyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Bakan Işıkhan'ın Açıklamasına Tepki Gösterdi
  17 Kas CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Bakan Işıkhan'ın Açıklamasına Tepki Gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın aşırı yoksulluk ve açlık sınırıyla ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Taşcıer, Bakanın asgari ücretle bir ay geçirmesini ve bunu kamuoyuyla paylaşmasını talep etti.

 • CHP'deki danışman atamasına partiden ilk tepki Gamze Taşcıer'den geldi: Görevden alınmış dahi olsa kabul edilemez
  02 Eyl CHP'deki danışman atamasına partiden ilk tepki Gamze Taşcıer'den geldi: Görevden alınmış dahi olsa kabul edilemez

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışman olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman'ın, geçmiş paylaşımları gündemdeki yerini koruyor. Yaman'ın atamasına CHP'den ilk tepki, Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer'den geldi. Taşcıer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Partimizde, laiklik karşıtı, Atatürk düşmanı bir kişinin hem de kadın ve aile politikalarından sorumlu danışman olarak bulunması, görevden alınmış dahi olsa kabul edilemez!'' ifadelerini kullandı.

 • CHP'li Taşcıer: Hpv Aşıları Geri Ödeme Sistemine Dahil Edilecek (Yarına)
  01 Nis CHP'li Taşcıer: Hpv Aşıları Geri Ödeme Sistemine Dahil Edilecek (Yarına)

  CHP Ankara Milletvekili Eczacı Gamze Taşcıer, Kanser Haftası’nda yaptığı açıklamada, HPV aşılarına dikkat çekerek, “HPV aşısını Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takviminin içerisine alarak geri ödeme sistemine dahil edeceğiz. Kadınları bilimin ışığında rahim ağzı kanserinden koruyacağız, söz veriyoruz” dedi.

 • Gamze Taşcıer: Protez Kullanan ya da Kullanmaya Başlayacak Depremzedelerden Fark Alınmaması, Tüm Fiyatın Sgk Tarafından Karşılanması Gerekiyor
  26 Mar Gamze Taşcıer: Protez Kullanan ya da Kullanmaya Başlayacak Depremzedelerden Fark Alınmaması, Tüm Fiyatın Sgk Tarafından Karşılanması Gerekiyor

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde uzvunu kaybeden depremzedelerin kullanacağı protezlerin ücretsiz karşılanması için hükümete çağrı yaptı. Taşcıer, “Protez kullanan ya da kullanmaya başlayacak depremzedelerden fark alınmaması, tüm fiyatın SGK tarafından karşılanması gerekiyor. Depremde evi yıkılan insanları borçlandırıp ev satmayı müjde gibi sunan bir iktidar, vatandaşın protezini karşılar mı? Sanmıyorum. Ama yine de bu çağrıyı vatandaşlarımız adına yapıyorum. Erdoğan iktidarı bu kararı almasa da büyük değişime kısa bir süre kaldı. Biz geldiğimizde bu sorunu da çözeriz, kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 • Afad'ın Evrak Bölümünde Çıkan Yangını Değerlendiren Gamze Taşcıer: 'Tesadüf Olduğuna Çocuklar Bile İnanmaz'
  21 Mar Afad'ın Evrak Bölümünde Çıkan Yangını Değerlendiren Gamze Taşcıer: "Tesadüf Olduğuna Çocuklar Bile İnanmaz"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı’nın Ankara’daki ek binasının evrak bölümünde çıkan yangına ilişkin, “Bunun tesadüf olduğuna çocuklar bile inanmaz. Belli ki birileri, iktidar değişiminin yaklaştığını görüyor ve bazı -tırnak içerisinde- sıkıntılı evrakların ortadan kaybolmasını istiyor. O bölümde hangi evraklar bulunuyordu? Oraya kimlerin girme yetkisi vardı? Bu soruların cevaplarını bekliyoruz. Bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

 • Çetin Arık ve Gamze Taşcıer Kahramanmaraş'ta 19 Yaşındaki Otizmli Mine Nur'u Ziyaret Etti: 'Ailenin İsteği, Konteyner. Engelli Bireylerimizi...
  10 Mar Çetin Arık ve Gamze Taşcıer Kahramanmaraş'ta 19 Yaşındaki Otizmli Mine Nur'u Ziyaret Etti: "Ailenin İsteği, Konteyner. Engelli Bireylerimizi...

  CHP Deprem Sağlık Komisyonu üyeleri Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 19 yaşındaki otizmli Mine Nur’u ziyaret etti. Arık, “Kızımız otizmli, 19 yaşında ve skolyoz ameliyatı olmuş. Bu şartlar altında bu çadırın içinde yaşıyor ve aile isyan ediyor. Ailenin isteği, konteyner. Özel gereksinimli aileler için özel konteynerler gerekiyor. Engelli bireylerimizi unutmayın, özel gereksinimli çocuklarımızı unutmayın” dedi.

 • Gamze Taşcıer: 'Şu Anda Bölgenin En Büyük İhtiyacı Çadır'
  20 Şub Gamze Taşcıer: "Şu Anda Bölgenin En Büyük İhtiyacı Çadır"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, bu akşam saatlerinde Hatay’da meydana gelen 6,4 ile 5,8 büyüklüğündeki iki deprem sonrası Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin de tahliye edildiğini söylerken, “Şu anda bölgenin en büyük ihtiyacı çadır. 15 gün olmasına rağmen ve hava soğukluğu da çok ciddi boyutta akşamları. Bu nedenle bu bölgeye acil olarak çadır gönderilmesi lazım” diyerek çağrı yaptı.

 • Gamze Taşcıer: 'Adına İstifa Demeyin, Sizin Lügatinizdeki İfadesiyle Görevden Affınızı İsteyin, Ama O Koltuklardan Kalkın.
  18 Şub Gamze Taşcıer: "Adına İstifa Demeyin, Sizin Lügatinizdeki İfadesiyle Görevden Affınızı İsteyin, Ama O Koltuklardan Kalkın.

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, depremlerin ardından hiçbir yetkilinin istifa etmediğine dikkat çekti, “Adına istifa demeyin, sizin lügatinizdeki ifadesiyle görevden affınızı isteyin, ama o koltuklardan kalkın. Önlem almadınız, bari yüzünüzün biraz olsun kızardığını ispatlayın. Yoksa o da mı yok diye sormak bile istemiyorum” dedi.

 • Gamze Taşcıer'den Bakan Koca'ya Hpv Aşısı Sorusu: 'İnsanları Daha Ne Kadar Oyalayacaksınız'
  01 Şub Gamze Taşcıer'den Bakan Koca'ya Hpv Aşısı Sorusu: "İnsanları Daha Ne Kadar Oyalayacaksınız"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, HPV aşısının Ulusal Aşı Programı’na alınması yönündeki sözünü hatırlattı. Taşcıer, “İnsanları daha ne kadar oyalayacaksınız? Maksat, 14 Mayıs’tan önce programa alınıp alınmayacağıdır. Çünkü Millet İttifakı olarak taahhüt ediyoruz, iktidara gelir gelmez HPV aşılarını aşı takviminin içerisine alarak geri ödeme sistemine dahil edeceğiz” dedi.

 • Gamze Taşcıer: 'Afad Recep Tayyip Erdoğan'ın İkinci Örtülü Ödeneğidir'
  11 Oca Gamze Taşcıer: "Afad Recep Tayyip Erdoğan'ın İkinci Örtülü Ödeneğidir"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Sayıştay’ın Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) 2018 yılına kadar usulsüzlük üstüne usulsüzlük belirlediğini, ancak bu tarihten sonra sihirli bir değneğin devreye girerek kurumun pirüpak hale getirildiğini ileri sürdü. Taşcıer, “AFAD, Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci örtülü ödeneğidir. Aynı örtülü ödenekte olduğu gibi giren para belli, çıkan para belli değildir. Ve tüm usulsüzlükler yaşanıyorken AFAD’ın başında çok tanıdık bir isim var. Sayıştay’ın usulsüzlük üstüne usulsüzlük tespit ettiği yıllarda AFAD’ın başında bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Fuat Oktay var” dedi.

 • Gamze Taşcıer'den 'İstanbul Sözleşmesi' Tepkisi: 'Bir Kişiye Anayasayı Çiğneyerek Böyle Bir Yetki Verilmesi Ancak Dikta Rejimlerinde Görülebilecek...
  03 Oca Gamze Taşcıer'den 'İstanbul Sözleşmesi' Tepkisi: "Bir Kişiye Anayasayı Çiğneyerek Böyle Bir Yetki Verilmesi Ancak Dikta Rejimlerinde Görülebilecek...

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali istemiyle açılan davada verilen ret kararını onamasına “Bu karar Türkiye'de güçler ayrılığı ilkesinin kâğıt üzerinde kalmış bir kavrama dönüştüğünü tekrar ispat etmiştir. Danıştay'ın verdiği hukuk dışı siyasi karar neticesinde, bir siyasi partinin genel başkanına bir sabah uyanıp istediği uluslararası anlaşmayı feshedebilme imkanı verilmiştir. Özünde bir insan hakları sözleşmesi olan İstanbul Sözleşmesi'nden keyfi öyle istiyor diye çıkan bir kişinin, yarın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nden de tek taraflı çekilmeyeceğinin garantisi yoktur. Bir kişiye Anayasa çiğnenerek böyle bir yetki tanınması, ancak dikta rejimlerinde görülebilecek düzeyde bir ucubeliktir" diye tepki gösterdi.

 • Gamze Taşcıer'den Sağlık Bakanı Koca'ya: 'Maalesef Aradığınız İlaçlara Ulaşılamıyor'
  28 Ara Gamze Taşcıer'den Sağlık Bakanı Koca'ya: "Maalesef Aradığınız İlaçlara Ulaşılamıyor"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “Hem reçetelerden çıkan fark nedeniyle hem de piyasada olmayan ilaçlar nedeniyle vatandaş ilaca ulaşamıyor. Şu anda eczanelere gelen her dört reçeteden biri fiyat farkı nedeniyle vatandaş tarafından alınamıyor. Yine her dört reçeteden biri de piyasada olmadığı için karşılanamıyor. O nedenle Sayın Bakan, ‘Girdiğiniz ilk eczanede aradığınız ilacı bulabilirsiniz’ demiştiniz. Maalesef aradığınız ilaçlara ulaşılamıyor” dedi.

 • Gamze Taşcıer: '6 Yaşında Çocukla Evlenilebilir' Diyen Tarikatların Müritlerinden Hesap Sorabilecek Misiniz?
  10 Ara Gamze Taşcıer: "6 Yaşında Çocukla Evlenilebilir' Diyen Tarikatların Müritlerinden Hesap Sorabilecek Misiniz?

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, TBMM Genel Kurulu’nda; “6 yaşında çocukla evlenilebilir’ diyen tarikatların müritlerinden hesap sorabilecek misiniz? Yasaları değil, şeyhin talimatlarını önceleyenlerden hesap sorabilecek misiniz? Sormazsınız, soramazsınız; ne yüreğiniz ne insanlığınız ne de vicdanınız buna yeter” dedi.

 • Gamze Taşcıer'den Bakan Yanık'a: 'Sayın Bakan Sözlerinize Gerekli Cevabı Yarın Meclis'e Geldiğinizde Genel Kurul'da Vereceğim. Ama Dinleyin, Salondan...
  09 Ara Gamze Taşcıer'den Bakan Yanık'a: "Sayın Bakan Sözlerinize Gerekli Cevabı Yarın Meclis'e Geldiğinizde Genel Kurul'da Vereceğim. Ama Dinleyin, Salondan...

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer; İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında imam nikahıyla evlendirmesine ilişkin “Bunlar son derece insani, siyasetin konusu değil” açıklamasını yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a tepki gösterdi. Taşcıer, Yanık’ın kendisine verdiği “Yine siyasi hırslarınıza teslim olmuşsunuz, vicdanınız kararmış” yanıtına; “Sayın Bakan sözlerinize gerekli cevabı yarın Meclis'e geldiğinizde Genel Kurul'da vereceğim. Ama dinleyin, salondan ayrılmak yok” karşılığını verdi.

 • Gamze Taşcıer'den Bakan Yanık'a Anket Soruları: 'Bu Anketin Maksadı Nedir, Sorular Bilginiz Dahilinde mi Hazırlandı?'
  08 Ara Gamze Taşcıer'den Bakan Yanık'a Anket Soruları: "Bu Anketin Maksadı Nedir, Sorular Bilginiz Dahilinde mi Hazırlandı?"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üniversitelerde gençlere yönelik hazırladığı “Size göre bir kadın için en uygun evlenme yaşı ne olmalıdır? Kadının çalışmasını uygun buluyor musunuz?” gibi soruları içeren anketle ilgili Bakan Derya Yanık’a “Üniversitelerde yapılan bu anketin maksadı nedir? İlgili sorular bilginiz dahilinde mi hazırlanmıştır? Bilginiz dışında hazırlandıysa sorumlular hakkında bir işlem yapacak mısınız” diye sordu.

 • Gamze Taşcıer: 'Türkiye'yi Kız Çocukları ve Kadınlar İçin Kapkaranlık Bir Yer Haline Getirmeye Ant İçmiş Bir Güruh, Siyaset-Tarikat-Ticaret Üçgeninde...
  07 Ara Gamze Taşcıer: "Türkiye'yi Kız Çocukları ve Kadınlar İçin Kapkaranlık Bir Yer Haline Getirmeye Ant İçmiş Bir Güruh, Siyaset-Tarikat-Ticaret Üçgeninde...

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “çocuk istismarı” iddiasıyla yargılanan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’in hakkında beraat kararı verilmesine tepki gösterdi. Taşcıer, “Türkiye’yi kız çocukları ve kadınlar için kapkaranlık bir yer haline getirmeye ant içmiş, onların yaşam haklarını da birey olma haklarını da beden dokunulmazlıklarını da tanımayan bir güruh, siyaset-tarikat-ticaret üçgeninde çalışarak istismar ve tecavüzü olağan hale getirmeye çabalıyor” açıklamasını yaptı.

 • Gamze Taşcıer'den Sağlık Bakanı Koca'ya: 'Bugüne Dek Aşılanan Suriyeli Bebek Sayısı Kaçtır?'
  02 Ara Gamze Taşcıer'den Sağlık Bakanı Koca'ya: "Bugüne Dek Aşılanan Suriyeli Bebek Sayısı Kaçtır?"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, 3 milyon 553 bin Suriyeli bebeğin aşılandığı ifadesinin yer aldığı SIHHAT projesi raporunun Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu sayfasından kaldırıldığını belirterek; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Bugüne dek aşılanan Suriyeli bebek sayısı kaçtır? Suriyeli bebeklere hangi aşılardan, kaçar doz aşı yapılmıştır” diye sordu.

 • Gamze Taşcıer: 'Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev Gibi, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster Çalışmak İçin'
  24 Kas Gamze Taşcıer: "Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev Gibi, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster Çalışmak İçin"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer hastanelerin kapatılmaması için mücadele eden doktorlara “inceleme başlatıldığını” bildirdi. Taşcıer, Bakan Koca’ya Alman şair Bertolt Brecht’in dizelerini okuyarak şunları söyledi: "Brecht’in bir şiiri var Sayın Bakan, ‘Tankınız ne güzel generalim. Süpürür bir ormanı. 100 insanı geçer. Ama bir kusurcuğu var. İnsan ister sürmek için.’ Sizin de binalarınız ne güzel Sayın Bakanım; dev gibi, otel gibi; ama bir kusurcuğu var; içinde hekim ister çalışmak için.”

 • Gamze Taşcıer: İçişleri ve Adalet Bakanlığı Arasında Bir İhmal Koordinasyonu Var
  16 Kas Gamze Taşcıer: İçişleri ve Adalet Bakanlığı Arasında Bir İhmal Koordinasyonu Var

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “Kadına yönelik şiddete karşı bakanlıklar arası koordinasyondan bahsediyoruz değil mi? Gerçekten de İçişleri ve Adalet Bakanlığı arasında bir koordinasyon var; ihmal koordinasyonu. Zincirleme olarak ihmal var. Söyledik, söylüyoruz; Türkiye’de kadınlar şiddete karşı sistematik olarak korunmuyor ve göz göre göre gelen cinayet gerçekleşiyor” dedi.

 • Gamze Taşcıer: 'Kadınların Gördüğü Şiddeti Görmezden Gelen, Kadın Cinayetlerini Küçümsemeye Çalışanlardan Kadınlara Bir Fayda Gelir Mi?'
  05 Kas Gamze Taşcıer: "Kadınların Gördüğü Şiddeti Görmezden Gelen, Kadın Cinayetlerini Küçümsemeye Çalışanlardan Kadınlara Bir Fayda Gelir Mi?"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ülkemizi kadına yönelik şiddetin ve cinayetin dört bir yanda kol gezdiği bir yer gibi sunuyorlar” yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. Taşcıer, “Gerçeklere bu kadar açıktan savaş açan bir iktidar daha görülmedi. Tüm Türkiye'nin, tüm dünyanın gördüğünü Erdoğan reddediyor. Bu kadar ayan beyan ortada bir gerçeği bile kabul etmeyen, kadınların gördüğü şiddeti görmezden gelen, kadın cinayetlerini küçümsemeye çalışanlardan kadınlara bir fayda gelir mi” açıklamasını yaptı.

 • Gamze Taşcıer: Türkiye'de Kadınlar Dolaylı Olarak Eve Hapsedilmiş Durumda
  03 Kas Gamze Taşcıer: Türkiye'de Kadınlar Dolaylı Olarak Eve Hapsedilmiş Durumda

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında, “İsrail'de, 3 yaşından küçük çocuğu olan annelerin yüzde 76'sı istihdam ediliyor. Türkiye’de bu oran kaç biliyor musunuz, yüzde 25,2. Dehşet bir fark var. Türkiye’de kadınlar dolaylı olarak eve hapsedilmiş durumda” dedi.

 • Gamze Taşcıer'den Bakan Kasapoğlu'na: 'Bütçede Gençliğe Ayrılan Pay Sadece 1,88 Milyar Lira. Ankapark'ta Dinozorlara Verdiğiniz Değeri Gençlere...
  02 Kas Gamze Taşcıer'den Bakan Kasapoğlu'na: "Bütçede Gençliğe Ayrılan Pay Sadece 1,88 Milyar Lira. Ankapark'ta Dinozorlara Verdiğiniz Değeri Gençlere...

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na “Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesinde gençliğe ayrılan pay, sadece 1,88 milyar lira. Buradan, iktidarınızın Ankapark’ta dinozorlara verdiğiniz değeri gençlere vermediğini çok net anlıyoruz. Gençlerin, doğrudan doğruya bir özgürlük sorunu var. Sokakta ‘Çıkar telefonunu’ diyen dayılar var ama Türkiye’yi de o dayılardan biri yönetiyor. Evet gençler mutsuzlar ve evet sizi de beğenmiyorlar. Şimdi duymazlıktan geliyorsunuz, ama duyacaksınız ve göreceksiniz” dedi.

 • Gamze Taşcıer: 'Kadınların Yalnızca Öldürüldüğünde Şiddete Uğradığını Düşünen Bir Anlayışın Bu Ülkede Yaşayan Kadınlara Şiddetsiz Bir Yaşam Sağlaması...
  28 Eki Gamze Taşcıer: "Kadınların Yalnızca Öldürüldüğünde Şiddete Uğradığını Düşünen Bir Anlayışın Bu Ülkede Yaşayan Kadınlara Şiddetsiz Bir Yaşam Sağlaması...

  TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “İstanbul Sözleşmesi'nden çıkınca kadın cinayetleri artacak’ denildi. Hiç de öyle bir şey değil. Polis aynı polis, devlet aynı devlet, kanun aynı kanun” sözlerine tepki gösterdi. Taşcıer, “Böyle bir uluslararası metinden çıkacaksınız, sonra da ‘bakın cinayetler azaldı demek ki doğru yaptık’ gibi bir basitliğe indirgeyerek sıyrılacaksınız öyle mi? Bu sözler, AKP’nin kadına ve kadına yönelik şiddete karşı bakışını da gösteriyor. Kadınların yalnızca öldürüldüğünde şiddete uğradığını düşünen bir anlayışın bu ülkede yaşayan kadınlara şiddetsiz bir yaşam sağlaması mümkün değil” açıklamasını yaptı.

 • Gamze Taşcıer'den 'Bütçe Teklifi' Yorumu: 'Seçim Yaklaşıyor Diye Kesenin Ağzını Açacaklar, Kaşıkla Dağıtacaklar, Ama Kepçeyle Misli Misli Geri...
  19 Eki Gamze Taşcıer'den 'Bütçe Teklifi' Yorumu: "Seçim Yaklaşıyor Diye Kesenin Ağzını Açacaklar, Kaşıkla Dağıtacaklar, Ama Kepçeyle Misli Misli Geri...

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ndeki vergi ve harç geliri beklentilerine ilişkin; “Seçim yaklaşıyor diye kesenin ağzını açacaklar, kaşıkla dağıtacaklar, ama kepçeyle misli misli geri alacaklar. Önümüzdeki aylarda Saray'ın tertiplediği bir ilüzyon gerçekleşecek. Size verileni yine siz ödeyecek, üstüne daha da yoksullaşacaksınız... Yoksullaşmanın tek sorumlusu var, Recep Tayyip Erdoğan. Ekonomiyi bilim dışı hevesleriyle batırdı, Türkiye'yi akıl dışı bir deney uğruna yıllarca geriye götürdü. Sandık geliyor, mühür de karar da sizde. Ya daha da yoksullaşacağız, ya da Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağız” açıklamasını yaptı.

 • Gamze Taşcıer'den 'Hpv Aşısı' Açıklaması: 'Sgk Ulusal Aşı Takvimine Bu Aşıyı Almadığı Sürece Bizler Mahkeme Kapılarında Hakkımız Arayacağız'
  13 Eki Gamze Taşcıer'den 'Hpv Aşısı' Açıklaması: "Sgk Ulusal Aşı Takvimine Bu Aşıyı Almadığı Sürece Bizler Mahkeme Kapılarında Hakkımız Arayacağız"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin HPV aşı bedelinin iadesiyle ilgili ikinci davayı da kazandığını belirterek, "Bu aşıyı ulusal aşı takvimine dahil eden birçok ülke var. Her bir aşı için Sosyal Güvenlik Kurumu, ulusal aşı takvimine bu aşıyı almadığı sürece her bir aşının ödenmesi için bizler mahkeme kapılarında hakkımız arayacağız" dedi.

 • Gamze Taşcıer: Görmezden Gelinmeye Karşı Eczacıların Daha Fazla Sabredecek Takati Kalmadı
  03 Eki Gamze Taşcıer: Görmezden Gelinmeye Karşı Eczacıların Daha Fazla Sabredecek Takati Kalmadı

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “Yılda bin 740 eczacı artışı iyi bir şey değil, tam aksine bir krizin göstergesidir. Mevcut eczanelerin bile kapanmak üzere olduğu, eczacıların işsizlikle karşı karşıya olduğu bir vaziyet ortadayken hâlâ sabah uyandığımızda kimsenin haberi olmadan yeni fakültelerin kurulduğunu öğrenmek istemiyoruz. Görmezden gelinmeye karşı eczacıların daha fazla sabredecek takati kalmadı. 16 Ekim’de beyaz önlüklerimizle meydanda olacağız ve duymak istemeyenlere duyuracağız, görmek istemeyenlere gördüreceğiz” dedi.

 • Gamze Taşcıer, Sayıştay'ın Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Denetim Raporu'nu Meclis Gündemine Taşıdı: 'Devlet Soyuluyor, AKP Seyrediyor'
  29 Eyl Gamze Taşcıer, Sayıştay'ın Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Denetim Raporu'nu Meclis Gündemine Taşıdı: "Devlet Soyuluyor, AKP Seyrediyor"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Sayıştay’ın Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Denetim Raporu’nu TBMM gündemine taşıdı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Bugüne dek şehir hastaneleri için ödenen garanti tutarları toplamda ne kadar olmuştur” diye sordu. Taşcıer, şehir hastanelerinin yüklenici firmalarının taahhüt ettiğinin aksine bazı gider kalemlerini ödemeyerek kamuyu zarara uğrattığına dikkat çekerek, “Devletin hazinesine bağlanan hortum öylesine devasa ki gizlenemiyor. Devlet soyuluyor, AKP seyrediyor. Şu sorunun cevabını arıyoruz; bu soygundan bir çıkarınız mı var” dedi.

 • Gamze Taşcıer: İktidar, Uyuşturucunun Yayılımını Engellemediği Gibi İnsanlarımızın Tedavileri İçin de Gerekli Adımları Atmıyor
  26 Eyl Gamze Taşcıer: İktidar, Uyuşturucunun Yayılımını Engellemediği Gibi İnsanlarımızın Tedavileri İçin de Gerekli Adımları Atmıyor

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, uyuşturucu madde kullanımının Türkiye’de giderek arttığını belirterek, “Sağlık Bakanlığı verilerine göre; ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Destek Hattı’nı arayanların sayısı, 2016’dan bu yana yaklaşık yüzde 70 artmış durumda. Bu kadar hızla artan bir uyuşturucu kullanımı varken iktidar, yayılımını engellemediği gibi insanlarımızın tedavileri için de gerekli adımları atmıyor. Bugün Türkiye’de, hızla ve kapsamlı bir eylem planı ile uyuşturucu ile mücadele merkezlerinin, AMATEM’lerin açılması gerekiyor. Bakanlıklar eliyle topyekûn bir mücadele şart” dedi.

 • Gamze Taşcıer, İktidarın Yeni Sosyal Konut Projesini Değerlendirdi: 'Asgari Ücretli 6 Ayda Bir Zam Almıyor, Artan Taksitleri Nasıl Ödeyecekler?'
  14 Eyl Gamze Taşcıer, İktidarın Yeni Sosyal Konut Projesini Değerlendirdi: "Asgari Ücretli 6 Ayda Bir Zam Almıyor, Artan Taksitleri Nasıl Ödeyecekler?"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesiyle ilgili “Aylık 2 bin 280 lira olarak açıklanan taksitler öyle kalmayacak. Taksitler yılda iki kez, memur maaş oranı kadar artırılacak. Asgari ücretli bu sene Erdoğan ve partisi ekonomiyi batırdığı için istisnai olarak ara zam aldı. Peki almadığında ne olacak? Asgari ücretli 6 ayda bir zam almıyor, artan taksitleri nasıl ödeyecekler? Şu çok net, ödeyebilmenin yolu enflasyonun düşmesi. Yani sonuç olarak, ev sahibi olabilmek için iktidarın değişmesi gerek" dedi.

 • Gamze Taşcıer, Sgk'daki İlaç ve Tıbbi Cihaz Soruşturmasını Sordu: 'Suç Duyurusunda Bulunulan İlgililer Arasında Kamu Görevlileri Var Mıdır?'
  24 Ağu Gamze Taşcıer, Sgk'daki İlaç ve Tıbbi Cihaz Soruşturmasını Sordu: "Suç Duyurusunda Bulunulan İlgililer Arasında Kamu Görevlileri Var Mıdır?"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer; SGK’daki ilaç ve tıbbi cihaz soruşturması kapsamında ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmasını TBMM gündemine taşıdı. Taşcıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e “Tespit edilen kamu zararı toplam tutarı ne kadardır? Hangi ilaç ve tıbbi cihaz işleminde ne kadarlık kamu zararı oluşmuştur? Kamuyu zarara uğrattığı düşünülen ve suç duyurusunda bulunulan ilgililer kimlerdir? Bu kişiler arasında kamu görevlileri var mıdır?” sorusunu yöneltti.

 • Gamze Taşcıer: 10 İlde 21 Kamu Hastanesini Kapatan, 'Paran Kadar Sağlık' Anlayışıyla Vatandaşlarımızı Özel Hastanelere Mecbur Bırakan Kişi, Recep...
  16 Ağu Gamze Taşcıer: 10 İlde 21 Kamu Hastanesini Kapatan, 'Paran Kadar Sağlık' Anlayışıyla Vatandaşlarımızı Özel Hastanelere Mecbur Bırakan Kişi, Recep...

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na SSK Genel Müdürü olduğu dönemde hastane yaptırıp yaptırmadığı soran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, AKP iktidarları döneminde kapatılan kamu hastanelerini anımsattı. Taşcıer, “Yandaşlara para aktarma makinesi olarak çalışan şehir hastanelerine verdikleri hasta garantileri dolsun diye 10 ilde 21 kamu hastanesini kapatan kişi, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sağlığı piyasalaştıran, ‘paran kadar sağlık’ anlayışıyla vatandaşlarımızı özel hastanelere mecbur bırakan kişi de Recep Tayyip Erdoğan’dır’ dedi.

 • Taşcıer'den Bes ile Vatandaşlık Verilmesine Tepki: 'Akp İktidarı Tüm Dünyaya Nasıl Bir Acziyet İçerisinde Olduğunu İlan Ediyor'
  15 Ağu Taşcıer'den Bes ile Vatandaşlık Verilmesine Tepki: "Akp İktidarı Tüm Dünyaya Nasıl Bir Acziyet İçerisinde Olduğunu İlan Ediyor"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) en az 500 bin dolar karşılığında Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) yatırılacak katkı payı sonucu yabancılara Türk vatandaşlığı hakkı tanınacağına tepki gösterdi. Taşcıer, “Yabancı gelecek, BES yaptıracak, bir süre sistemde kalacak, sonra hem anaparasını hem de kârını alacak, bu süreçte Türk pasaportunu da cebine koyacak. Bir de gidip bunun reklamını yaparlar havaalanlarında. AKP iktidarı tüm dünyaya nasıl bir acziyet içerisinde olduğunu ilan ediyor” açıklamasını yaptı.

 • Bakan Soylu'dan, 'Kaç Kişiye Parayla Vatandaşlık Verilmiştir' Sorusuna Tek Cümle Yanıt: 'Yönetmeliğe Göre Yapılmaktadır'
  27 Tem Bakan Soylu'dan, "Kaç Kişiye Parayla Vatandaşlık Verilmiştir" Sorusuna Tek Cümle Yanıt: "Yönetmeliğe Göre Yapılmaktadır"

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer’in çeşitli bakanlıkların kaç kişiye 18 Eylül 2018 tarihinden bu yana para karşılığı Türk vatandaşlığı verdiği sordu. Soylu, önerge tarihinden yaklaşık altı ay sonra verdiği tek cümlelik yanıtında; “Türk vatandaşlığının kazanılmasına ilişkin iş ve işlemler, Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğe göre yapılmaktadır” dedi.

 • Taşcıer: 'Kadınlar Kimsenin Evine Bağlayabileceği Kölesi Değil'
  25 Tem Taşcıer: "Kadınlar Kimsenin Evine Bağlayabileceği Kölesi Değil"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, imam olduğu iddia edilen Halil Konakçı’nın sosyal medya hesabından kadınlara yönelik, “Bak sokaklar ne hale geldi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” sözlerine; “Kadınlar kimsenin evine bağlayabileceği kölesi değil… Sorun, böyle karanlık akıllara güç ve cesaret verenlerde, bu ülkeyi yönetenlerdedir” tepkisini gösterdi.

 • Gamze Taşcıer: 'Ne İstanbul Sözleşmesi'nden Çekilme Kararını, Ne de Bu Ferman Düzenini Asla Tanımıyoruz, Yok Sayıyoruz'
  20 Tem Gamze Taşcıer: "Ne İstanbul Sözleşmesi'nden Çekilme Kararını, Ne de Bu Ferman Düzenini Asla Tanımıyoruz, Yok Sayıyoruz"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Danıştay 10. Dairesi’nin İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili kararına tepki gösterdi. Taşcıer, “Bu kararda imzası olan hakimler, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme hukuksuzluğunun iptalini değil, kendi meşruiyetlerini oylamış ve bu oylama sonucunda da hakim olmadıklarını, birer emir eri oldukları ispat etmişlerdir. Ne İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını ne de bu ferman düzenini asla tanımıyoruz, yok sayıyoruz” dedi.

 • Gamze Taşcıer: 'Şiddet Gündelik Hayatın Bir Parçası Halini Almaya Başlamıştır'
  07 Tem Gamze Taşcıer: "Şiddet Gündelik Hayatın Bir Parçası Halini Almaya Başlamıştır"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, şiddet vakalarının nedenlerinin tüm detaylarıyla incelenmesi ve ateşli silahların yaygınlaşmasının yarattığı sorunların tespit edilebilmesi amacıyla TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Taşcıer, önergesinin gerekçesinde; “Şiddet adeta normalleşmeye ve gündelik hayatın bir parçası halini almaya başlamıştır” değerlendirmesini yaptı.

 • Son dakika haber | Gamze Taşcıer: Bu Ülkede Yaşayan 42 Milyon Kadına Öldükten Sonra da Adalet Yok
  22 Haz Son dakika haber | Gamze Taşcıer: Bu Ülkede Yaşayan 42 Milyon Kadına Öldükten Sonra da Adalet Yok

  Son dakika haberlerine göre CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Pınar Gültekin’i öldüren Cemal Metin Avcı’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının ‘haksız tahrik’ indirimiyle 23 yıla düşürülmesine TBMM Genel Kurulu’nda tepki gösterdi. Taşcıer, “‘Bu zihniyet iktidarda olduğu sürece bu ülkede yaşayan 42 milyon kadının can güvenliği yok, bu kadınlar için adalet yok’ diyorduk ama eksik söylemişiz. Bu ülkede yaşayan 42 milyon kadına öldükten sonra da adalet yok” dedi.

 • Son dakika! Gamze Taşcıer: Böylesine Net Bir Barbarlığın İndirimle Ödüllendirilmesi Ne Adalete Ne Vicdanlara Sığar
  20 Haz Son dakika! Gamze Taşcıer: Böylesine Net Bir Barbarlığın İndirimle Ödüllendirilmesi Ne Adalete Ne Vicdanlara Sığar

  Gelen son dakika haberlerine göre CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Pınar Gültekin cinayeti davasında sanığa ‘haksız tahrik’ indirimi uygulanmasına tepki göstererek, “Böylesine net bir barbarlığın indirimle ödüllendirilmesi ne adalete sığar ne de vicdanlara sığar… Şunu çok açıkça ifade edeyim; bu kararı tek bir kişi vermemiştir. Bu kararı, bu karanlık zihniyetin sahipleri hep birlikte vermiştir” dedi.

 • Gamze Taşcıer'in Dinlediği İzmirli Esnaf: 'Eve Çocuklar Uyuduktan Sonra Gidiyorum Ki Bir Şey İsterlerse Mahcup Olmayayım'
  19 Haz Gamze Taşcıer'in Dinlediği İzmirli Esnaf: "Eve Çocuklar Uyuduktan Sonra Gidiyorum Ki Bir Şey İsterlerse Mahcup Olmayayım"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, İzmir’in Gaziemir ilçesinde esnafın sorunlarını dinledi. Bir dönerci, “Eskiden bir porsiyon tavuk ekmeği 5 liraya satıp üzerine de kâr ediyor, evimi geçindiriyordum. Hatta artanla yoksullara yardım da ediyordum. Bugün ise ben yoksulluğa düştüm, yardım bekler hale geldim. Artık 20 liraya satsam da kâr edemiyorum. Eve çocuklar uyuduktan sonra gidiyorum ki bir şey isterlerse mahcup olmayayım” dedi.

 • Gamze Taşcıer'den Sporda Cinsiyet Eşitsizliğine Araştırma Önergesi: 'Kadınlar Spor Alanında da Yönetim Kademelerinden Dışlanıyor'
  27 May Gamze Taşcıer'den Sporda Cinsiyet Eşitsizliğine Araştırma Önergesi: "Kadınlar Spor Alanında da Yönetim Kademelerinden Dışlanıyor"

  CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Gamze Taşcıer, Türkiye’de kadınların hayatın her alanında olduğu gibi spor alanında da yönetim kademelerinden dışlandığını belirterek, spor federasyonları ve spor kulüplerinde kadın yönetici sayısının az olmasının nedenleri ve kadınların önüne çıkarılan engellerin tespit edilmesi için TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

 • Gamze Taşcıer: Siyasi İktidar Eczacıların Aklıyla Alenen Alay Etmeyi Sürdürmektedir
  13 May Gamze Taşcıer: Siyasi İktidar Eczacıların Aklıyla Alenen Alay Etmeyi Sürdürmektedir

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “Siyasi iktidar, eczacıların aklıyla alenen alay etmeyi sürdürmektedir. Bunun en net örneği olan; her yıl, her ay, her gün uyarmamıza rağmen Türkiye’nin dört bir yanında en ufak bir planlama olmadan, bir tabela iliştirip içeriğini doldurmadan, yetersiz ve ihtiyaç fazlası açılan, açılmaya da devam edilen eczacılık fakülteleri sorunu, artık sabır sınırlarını aşmış durumdadır” dedi.

 • CHP'li Taşcıer'den, Meclis kadına yönelik şiddeti araştırma komisyonuna eleştiri Açıklaması
  28 Nis CHP'li Taşcıer'den, Meclis kadına yönelik şiddeti araştırma komisyonuna eleştiri Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, kadına yönelik şiddetin nedenlerinin belirlenmesine yönelik Meclis araştırma komisyonunun, iktidarın, İstanbul Sözleşmesi'nden çıkma utancını maskelemek üzere kurulduğunu savundu.

 • CHP milletvekilinin eşine 'özel kalem müdürlüğü' talebi
  12 Eyl CHP milletvekilinin eşine "özel kalem müdürlüğü" talebi

  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşcıer'in eşinin belediyede istisnai kadrodan özel kalem müdürü olarak atanması talebinden vazgeçtiğini bildirdi.

 • CHP milletvekilinin eşine 'özel kalem müdürlüğü' talebi
  11 Eyl CHP milletvekilinin eşine "özel kalem müdürlüğü" talebi

  AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in, CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşcıer'in eşinin belediyede istisnai kadrodan özel kalem müdürü olarak atanması için talepte bulunduğunu belirterek, duruma tepki gösterdi.

Advertisement