449 Gündür Kayıp Olan Yasin'siz Üçüncü Buruk Bayram - Son Dakika
Genel

449 Gündür Kayıp Olan Yasin'siz Üçüncü Buruk Bayram

449 gündür kayıp olan Yasin'siz üçüncü buruk bayram Konya'da 449 gündür kayıp olan 7 yaşındaki Yasin Şahin'in ailesi çocuklarından gelecek bir güzel haberle artık bayramları birlikte yaşamak istiyorKONYA - Konya'da yaklaşık 449 gün önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 7 yaşındaki Yasin...

27.06.2017 11:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

449 gündür kayıp olan Yasin'siz üçüncü buruk bayram

Konya'da 449 gündür kayıp olan 7 yaşındaki Yasin Şahin'in ailesi çocuklarından gelecek bir güzel haberle artık bayramları birlikte yaşamak istiyor

KONYA - Konya'da yaklaşık 449 gün önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 7 yaşındaki Yasin Şahin'in ailesi evlatlarından gelecek güzel bir haberle mutlu olmak istiyor.

Akören ilçesi Belkuyu Mahallesinde okuldan geldikten sonra evlerinin önünde top oynamak için evden ayrılan ve 449 gündür haber alınamayan 7 yaşındaki Yasin Şahin'in ailesi evlatları olmadan üçüncü bayramı da buruk bir şekilde geçirdi. Evlatsız bayram geçirmenin üzüntüsü içinde olan anne Ümmü ve baba Yavuz Şahin bir an önce evlatlarının bulunmasını ve gözyaşlarının dinmesini istiyor.

"Bayramın önemi kalmadı"

Yasin'in kaybolduğundan beri bayramların bir öneminin kalmadığını söyleyen 38 yaşındaki 5 çocuk babası Yavuz Şahin, "Bayramda ben eve bile gelmiyorum. Bayramla alakam kalmadı. Sürekli dağa çıkıyorum mallarla beraber. Eve gelince bunalıyorum." dedi.

Baba Yavuz Şahin kendileriyle kimsenin ilgilenmediğini söyleyerek, "Olaydan sonra kimse bizimle ilgilenmiyor. Arkamızda destek yok. Durumumuzda belli ortada. Kime gittiysek geri döndük. Böyle araştırılıp dört dörtlük bir şey olmadı. Bu üçüncü bayram, bayramın bir önemi de kalmadı artık. Bayramla alakamız yok. Küçük çocuğum Yusuf'ta olmasa içimiz kararacak. Yasin kaybolduğunda Yusuf daha iki aylıktı" şeklinde konuştu.

"Dağlarda sürekli Yasin'i arıyorum"

Dağlarda sürekli oğlunu aradığını ve oğluna ait bir ipucu bulmak için çabaladığını ifade eden baba Yavuz Şahin, "Benim mesela amacım çobanlık yapmak değil dağlarda sürekli Yasin'i arıyorum. Bana gün geçiyor ama bir de bana sorun nasıl... Geçiyor mu geçmiyor mu? Çocuğumu bulana her şeyimi vereceğim. Ne var ne yoksa bulana devredeceğim. Ama biz bir ipucu bulamadık. Yetkililerden şöyle olacak böyle olacak diye bizi yönlendiren yok, bir haber veren yok. Altı ay oldu jandarma çalmadı kapımızı. Bizim işlerimiz de ilgilenecek biri lazım bize" ifadelerini kullandı.

Baba Şahin evde durduğu zaman sıkıntılandığını ve sürekli oğlunun yolunu gözlediğini kaydederek, "Gitmediğimiz yer kalmadı hacısından hocasına kadar. Yani hani bu malzeme değil ki. Yok sayamazsınız. Yani sonuçta bunun ya ölüsü ya dirisi gelmesi lazım" şeklinde konuştu.

"Yasin olmadan üçüncü bayramımız"

Küçük Yasin'in annesi 27 yaşındaki Ümmü Şahin, çocukları olmadan geçirdikleri üçüncü bayram olduğunu ifade ederek, "Bu üçüncü bayramımız. Oğlumda yanımızda olsaydı. Onun çektiği sıkıntıları kimse çekmedi. Yasin iki defa beyin ameliyatı oldu. Onun sıkıntıları çocukluğundan başladı. Herkes biraz düşünüyorsa kendi evladının yerine koysunlar, yardım etsinler. Görenlere duyanlara sesleniyorum. Yetkililere şunu söylüyorum; arada bir gelsinler halimizi hatırımızı sorsunlar. Onlar bize öyle yapması yardımcı olur. Ama gelen giden yok. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza buradan sesleniyorum, daha çok arama yapılması için yardımcı olup el uzatsınlar. Gelip halimizi hatırımızı sorsunlar" dedi.

"Bulamazsak kaderimiz diyeceğiz"

Kaybolan küçük Yasin'in babaannesi 71 yaşındaki Akile Şahin ise, sürekli torununun gelmesi umuduyla beklediğini söyleyerek, "Çocuk kaybolduğundan beri bayram yapmıyorum. Çocuklar geliyor şeker veriyorum kimseye gitmiyorum. Kime gideceğim. Bizim bir küsümüz yok, çekiştiğimiz yok nasıl oldu onca köyün aradan araba geldi de bizim çocuğu buradan uçurdu. Benim aklım ermedi. İnşallah anasından tanasından bulabilirsek bulacağız, bulamazsak kaderimiz diyeceğiz. Bir buçuk senedir aradık, hep bir yerlerden gelecek diye bekliyoruz" diye konuştu.

Küçük çocukları kaybolan Yavuz ve Ümmü Şahin çiftinin 2 ay önce Yasemin isminde bir kız çocuğunun dünyaya geldiği öğrenildi.

Konya'nın Akören ilçesine bağlı Belkuyu Mahallesi'nde 4 Nisan 2016 tarihinde okuldan geldikten sonra evlerinin önünden top oynamak için ayrılan anaokulu öğrencisi 7 yaşındaki Yasin Şahin, ortadan kaybolmuş yapılan tüm aramalara rağmen 15 aydır bulunamamıştı.

449 Gündür Kayıp Olan Yasin\'siz Üçüncü Buruk Bayram
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel 449 Gündür Kayıp Olan Yasin'siz Üçüncü Buruk Bayram - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • UEDAŞ, Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz enerji sağlamak için 7/24 mesaide olacak
  08 Nis UEDAŞ, Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz enerji sağlamak için 7/24 mesaide olacak

  Güney Marmara'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, bayram boyunca 303 ekip ve 105 araçla bölgede görev yapacak. SCADA sistemiyle ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetleri kontrol edilecek. Saha ekipleri kesintileri engellemek ve enerji sürekliliğini sağlamak için çalışacak.

 • Elazığ'da Ramazan Bayramı öncesi oto kiralama işletmeleri doluluğu yakalayamadı
  08 Nis Elazığ'da Ramazan Bayramı öncesi oto kiralama işletmeleri doluluğu yakalayamadı

  Elazığ'da Ramazan Bayramı öncesi oto kiralama işletmeleri istedikleri doluluğu bulamadı. Geçtiğimiz yıllara oranla rezervasyonlar yüzde 20 düşüş gösterdi. İşletme sahipleri bayrama 2-3 gün kala umutlu olduklarını belirtti.

 • BAE, Çin-ASEAN Fuarı'na Özel Ortak Ülke Olarak Katılacak
  08 Nis BAE, Çin-ASEAN Fuarı'na Özel Ortak Ülke Olarak Katılacak

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), bu yılki Çin-ASEAN Fuarı'na (CAEXPO) Özel Ortak Ülke olarak katılacağını duyurdu. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üyesi bir ülke olan BAE, fuarda kendi ulusal pavyonunu da kuracak. Bu yıl, Çin ile BAE arasında diplomatik ilişkilerin 40. yıldönümü kutlanıyor. CAEXPO'nun düzenlendiği Guangxi bölgesi, Çin'in dışa açılımı ve ASEAN ülkeleriyle işbirliği için önemli bir merkez konumunda bulunuyor.

 • Meral Akşener: Kurultayda genel başkanlık için aday olmayacağım
  08 Nis Meral Akşener: Kurultayda genel başkanlık için aday olmayacağım

  Seçimde beklediği sonucu elde edemeyen İYİ Parti'de Genel Başkanı Meral Akşener, 27 Nisan'da yapılacak seçimli olağanüstü genel kurultayda aday olmayacağını açıkladı.

 • TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Bayramlar esnaf için özel günlerdir
  08 Nis TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Bayramlar esnaf için özel günlerdir

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda bayramların esnaf için sadece ticari bir fırsat olmadığını, aynı zamanda toplumsal ve kültürel öneme sahip özel günler olduğunu belirtti. Palandöken, esnaf ve sanatkarlara bol ve bereketli işler, artan kazançlar diledi ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

 • Kayseri'de 20 Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı, 118 Kişi Yakalandı
  08 Nis Kayseri'de 20 Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı, 118 Kişi Yakalandı

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda son bir haftada 20 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı ve çeşitli suçlardan aranan 118 kişi yakalandı. Çalışmalar sonucunda çok sayıda silah, mermi ve çalıntı araç ele geçirildi. Ayrıca kumar oynatan iş yerlerine ve kumar oynayanlara da adli işlem yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, halkın can ve mal güvenliği için çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

 • Kayseri'de Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonunda 27 Kişi Yakalandı
  08 Nis Kayseri'de Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonunda 27 Kişi Yakalandı

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, son bir haftada 27 kişi yakalandı. Operasyonlar sonucunda 240 adet kol saati, 18 adet güneş gözlüğü ve 1 adet sahte çek ele geçirildi. Yakalanan kişilere gerekli yasal işlemler yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için suç organizasyonlarına karşı mücadelesini sürdüreceğini açıkladı.

 • Kayseri'de Narkotik Operasyonları: 30 Operasyon Gerçekleştirildi, 65 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı
  08 Nis Kayseri'de Narkotik Operasyonları: 30 Operasyon Gerçekleştirildi, 65 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri son bir haftada 30 operasyon düzenledi ve 65 kişi hakkında işlem yapıldı. Operasyonlarda uyuşturucu maddeler, silahlar ve diğer suç unsurları ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için mücadelenin devam edeceğini belirtti.

 • Silopi'de seçim kavgası: 7 kişi yaralandı
  08 Nis Silopi'de seçim kavgası: 7 kişi yaralandı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde yapılan seçimlerde kazanan ve kaybeden aileler arasında çıkan kavgada 7 kişi yaralandı. Kavga taşlı ve sopalı bir şekilde gerçekleşti.

 • İstanbul serbest piyasada dolar ve euro haftanın ilk gününe yükselişle başladı
  08 Nis İstanbul serbest piyasada dolar ve euro haftanın ilk gününe yükselişle başladı

  İstanbul serbest piyasada dolar 32,0040 liradan, avro 34,6830 liradan haftaya başladı. Doların satış fiyatı 31,9480 liradan 32,0040 liraya yükseldi. Avronun satış fiyatı ise 34,5710 liradan 34,6830 liraya yükseldi.

 • Google Arama Uygulaması Tasarımında Değişiklikler Yapıyor
  08 Nis Google Arama Uygulaması Tasarımında Değişiklikler Yapıyor

  Google, Android uygulamasının tasarımında değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Şirket, arama sırasında alt gezinme çubuğu dahil olmak üzere yeni tasarımlar üzerinde çalışmalarını hızlandırıyor. Google uygulamasının son test sürümünde, arama çubuğunun alt gezinme çubuğunun bir parçası olacağı ortaya çıktı. Bu değişiklikler, Android için arama ve gezinmeyi daha rahat hale getirecek gibi görünüyor.

 • Android cihazlarda bulunan Circle to Search özelliği çözülemeyen bir soruna sahip
  08 Nis Android cihazlarda bulunan Circle to Search özelliği çözülemeyen bir soruna sahip

  Android cihazlarda bulunan Circle to Search özelliği, bildirim çubuğunda çalışmamakta ve metinleri kopyala-yapıştır yöntemiyle eklemeye izin vermemektedir. Bu sorunun çözümü için ilerleyen güncellemeler beklenmektedir.


Advertisement