Kahramanmaraş'ta Firik Dondurma Dönemi - Son Dakika
Genel

Kahramanmaraş'ta Firik Dondurma Dönemi

Kahramanmaraş'ta firik dondurma dönemi Sipariş verildikten 15 dakika sonra tüketilmesi gereken firik dondurmayı yemek için Kahramanmaraş'a gelmek gerekiyorKAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın meşhur dövme dondurmasının yanına bir de firik dondurma geldi.

12.08.2018 09:29

Kahramanmaraş'ta firik dondurma dönemi

Sipariş verildikten 15 dakika sonra tüketilmesi gereken firik dondurmayı yemek için Kahramanmaraş'a gelmek gerekiyor

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın meşhur dövme dondurmasının yanına bir de firik dondurma geldi. Maraş dondurmasının hafif şekilde erimiş haliyle satışa sunulan firik dondurma müşterilerin büyük ilgisini çekti.

Dünya'da dondurma denince akla gelen ilk şehirlerden biri Kahramanmaraş'ta artık firik dondurma trenti başladı. Kentte dövme dondurmanın yanı sıra hafif erimiş halde üretilen firik dondurma üretimine başlanıldı. Üreticiler, firik dondurmayı sade, vişneli, meyveli, çikolatalı ve isteğe göre hazırlayıp 15 dakika içinde müşterilere ikram ediyor.

Özel makinesinde üretilen firik dondurma kıvamı ve görüntüsüyle sert dondurma yiyemeyenler için alternatifi olarak görülüyor.

Kahramanmaraş'ta dondurma üreticisi Mustafa Pekel, 2 saat içinde hazırlanan firik dondurmanın sipariş verildikten 15 dakika sonra tüketilebileceğini söyledi. Firik dondurmanın sadece Kahramanmaraş'ta yenileceğinin altını çizen Peke, "Biz, Maraş dondurmasının firik dondurmasını yapıyoruz. Hazırlanan firik dondurmayı servis halinde vatandaşlarımıza sunuyoruz. Bu firiği yenilebilmesi için insanların Kahramanmaraş'a gelmesi lazım. Yani bu ürünü yurt dışına veya şehir dışına gitme şansı yok. Hazırladığımız firik dondurmalar sade, vişne, çikolatalı olarak 2 saat içerisinde hazırlan dondurmadır. Kahramanmaraş Alpedo Kervanhan'a gelen müşterilerimiz sipariş verdikleri anda 15 dakika sonra firik dondurmayı yiyebilirler" diye konuştu.

Kayseri'den firik dondurma yemek için Kahramanmaraş'a geldiğini söyleyen Leyla Büyükünlü, "Biz Gaziantep'e gezmeye gittik ve yolumuzun üzeri olan Kahramanmaraş'a uğrayıp firik dondurmadan yemek istedik. Kayseriliyim buradan da Kayseri'ye götüreceğim ve herkesi bekleriz firik dondurma yemeye" dedi.

Ramazan Çetin ise, "Firik dondurmadan yemiştim, çok güzel normal dondurma ile arasında çok fark var herkesin yemesini tavsiye ederim" dedi.

Firik dondurma için şehir dışından geldiğini söyleyen Elif Yıldırım, "Özellikle sert dondurma yiyemeyenler için firik dondurma çok güzel. Şehir dışından geldim sırf bu firik dondurmadan yemek için" diye konuştu.

Kahramanmaraş\'ta Firik Dondurma Dönemi
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kahramanmaraş'ta Firik Dondurma Dönemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement