Kendi Kamelyasını Kendi Üreten Başkan - Son Dakika
Genel

Kendi Kamelyasını Kendi Üreten Başkan

Kendi kamelyasını kendi üreten başkanKIRIKKALE - Kırıkkale'nin küçük ilçelerinden olan Sulakyurt'ta Belediye Başkanı İsmail Bildik imkansızlıklardan imkan oluşturarak ilçe halkına pek çok hizmet sunuyor.

04.07.2017 13:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kendi kamelyasını kendi üreten başkan

KIRIKKALE - Kırıkkale'nin küçük ilçelerinden olan Sulakyurt'ta Belediye Başkanı İsmail Bildik imkansızlıklardan imkan oluşturarak ilçe halkına pek çok hizmet sunuyor.

Dar bütçeli bir belediye olmalarına rağmen göreve gelmeden önce ilçe halkına verdiği sözleri tutma konusunda başarı gösteren Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, görevde bulunduğu 3 senede Sulakyurt'un çehresini değiştirdi. Unutulan ve eskimeye yüz tutmuş parklar ve çeşmeler tekrar canlanırken, köy yolları ve ilçenin yolları neredeyse baştan sona tadilat gördü. Tüm bunların arkasında ise üstün bir çaba ile çalışan belediye personeli ve başkan bulunuyor. Örneğin maliyeti ucuza getirmek amacıyla kendi kamelyalarını üreten belediyede, belediyenin mali işlerini takip eden elemanı bir yandan da üretime destek oluyor, zaman zaman Başkan Bildik de çalışmalara katılarak eline iş eldivenlerini giyerek çalışanlara yardımcı oluyor.

"Hedefimiz Sulakyurt'u İç Anadolu'nun cenneti yapmak"

Hedeflerinin Sulakyurt'u İç Anadolu'nun cenneti yapmak olduğunun altını çizen Belediye Başkanı İsmail Bildik, göreve geldiğinden bu yana ilçede yapılan düzenlemeleri şöyle anlatıyor: "60 yıllık ilçemizin maalesef kanalizasyonu yoktu, suyunda sıkıntı vardı. Kanalizasyonu bitirdik, suyunu bitirdik, mesire alanları, piknik alanları. Sulakyurt'un 154 bin metrekare bozuk alanı vardı, şimdiye kadar 80 bin metre karesini yaptık ve şu anda da yapmaya devam ediyoruz. Cumhuriyet Parkı'nda geçenlerde malzemesini aldık üçte bir fiyatına elde ettiğimiz kamelyalarımız ve mesire alanı malzemelerimiz yapılmakta şu anda yine devam eden çalışmamız mezarlık duvarları, mezarlıklara tuvalet, abdesthane ve insanlarımızın oturacağı şadırvanlar yaptırıyoruz. 26 Ağustos'ta Allah nasip ederse festivalimiz var, bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz Şeyh Sami Hazretlerini Anma ve Kavun, Karpuz Festivalini, Başbakanlık Tanıtma Fonundan şu anda yardım bekliyoruz. Eğer onlar, biz festivaline destek vereceğiz yapabilirsiniz, derlerse festivalimize daha yoğun bir şekilde hazırlık yapacağız. Bunun dışında Sulakyurt Çayı ıslah çalışmalarımız var, DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum, şu anda ciddi destek veriyorlar bize."

"34 yıllık imar planını yeniden düzenledik"

İlçenin bu zamana kadar 82 Anayasası'nda düzenlenen büyük imar planına tabi olduğunu belirten İsmail Bildik, "Bizim hizmet götürdüğümüz yerler bizim ilçe sınırlarımız dışında idi, şimdi yeni bir imar çalışması yaptık, artık bundan sonra Sulakyurtumuzun ticari alanını oluşturduk ve hayvansal alanını oluşturduk, ekstra konut alanları oluşturduk. Şu anda imarımız bitti parselizasyona başlıyoruz, Toprak Komisyonundan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bu işlerimizi bitirdik. Artık bundan sonra yatırımcıları ilçemize davet ediyoruz, buyursunlar gelsinler. Hayvansal Kalkınma adı altında Tarım Bakanlığı ile görüştük, burayı hayvansal alanımız çok olduğundan dolayı önceliğe koyacaklarını söylediler, yakında programlarda çıkacak. Aynı zamanda bir Sulakyurt Sulama Barajımız var. Burada 17 milyon ton su birikecek. Kırıkkale'nin en büyük sulama barajıdır, 10 milyon tonu birikti. Barajımızda kanal yapımı ise devam ediyor. Onun etrafında da bir yarımada şeklinde bir adamız var, oranın projelendirilmesi içinde çalışmalara başlandı. Orası da dört aşamalı olarak projelendirilecek. Orada bir 5 bin metrekarelik bir yer oluşturuyoruz. Hem yürüme alanı hem koşu alanı hem bisiklet sürme alanı hem sosyal tesis alanı ve mesire alanı olarak şu anda projelendirme çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

"Sahası olmayan şampiyon"

Kırıkkale 2. Amatör Futbol Ligi'nde namağlup olarak şampiyonluğu garantilediklerini ifade eden Başkan Bildik, "Bu Türkiye'de görülmemiş bir olaydır. Çünkü bizim futbol sahamız yok, biz antrenmanları Kırıkkale'de ve Ankara'da yapıyoruz. Bizim bu derdimizi sağır sultan bile duydu ama bazı yetkililer duymadı. İnşallah sizin sesinizle bu feryadımızı duyarlar. Çünkü Kırıkkale'nin ilçe belediyelerinin içerisinde Yahşihan ve bizden başka U19 takımı olan, gençlik spor takımı olan yok, biz varız. Biz bir avuç ilçeyiz ama biz sporda en öndeyiz. Geçen sene voleybol ve basketbolda genç bayanlarda Kırıkkale üçüncülüğümüz, erkeklerde ikinciliğimiz var. Futbolda aynı şekilde derecelerimiz var ve bu sene de Sulakyurtspor olarak inandık ve namağlup bir şekilde önde götürüyoruz yarışı. Futbol sahası için Sayın Valim çok samimi bir şekilde destek oluyor bize, olmaya çalışıyor ama yetkililerden de destek bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kendi Kamelyasını Kendi Üreten Başkan
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kendi Kamelyasını Kendi Üreten Başkan - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Acun bombayı patlattı! Ronaldinho Survivor'a geliyor
  00:19 Acun bombayı patlattı! Ronaldinho Survivor'a geliyor

  Survivor All Star'da Acun Ilıcalı, efsane futbolcu Ronaldinho'nun yarışmaya konuk olacağını duyurdu. Ronaldinho, Sercan Yıldırım ile gösteri maçında yer alacak.

 • Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak
  00:13 Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak

  Resmi Gazete'de yer verilen ilana göre Sağlık Bakanlığı 15 bini hemşire, 2 bini ebe olmak üzere 27 bin personel alacak.

 • CHP, yönettiği Saruhanlı'da belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremedi
  20 Şub CHP, yönettiği Saruhanlı'da belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremedi

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in, yeniden aday gösterildiği ilçedeki adaylık başvurusu YSK'ya geç teslim edildiği gerekçesiyle kabul edilmedi. Parti yönetimi elektrik kesintisi nedeniyle listenin 17.08'de girildiğini öne sürerek itirazda bulundu.

 • Icardi'nin Ankaragücü tribünlerine yaptığı hareket infial yarattı
  20 Şub Icardi'nin Ankaragücü tribünlerine yaptığı hareket infial yarattı

  Ankaragücü-Galatasaray maçında tribünlerden çekilen bir görüntü infial yarattı. Söz konusu videoda Icardi'nin rakip tribünlere skandal bir hareket yaptığı görülürken, Ankaragücü kulübü TFF'ye başvuru yapacaklarını açıkladı. Sarı Kırmızılı bazı taraftarlar ise görüntünün montaj olduğunu ileri sürdü. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan ise hareketin seviyesizlik ve tribünleri sahaya indirme çabası olduğunu söyleyerek TFF'ye Icardi'nin PFDK'ya sevk edilmesi çağrısında bulundu.

 • İBB Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında İstanbul için yapılan son anket sonucunu paylaştı
  20 Şub İBB Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında İstanbul için yapılan son anket sonucunu paylaştı

  AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, İstanbul için yapılan son anketlerdeki durumu anlatarak, ''Anketlerde 1.5-2 puan öne geçtik.'' ifadelerini kullandı.

 • İsrail, Gazze Şeridi'nde Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı
  20 Şub İsrail, Gazze Şeridi'nde Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı

  İsrail ordusu, yüzlerce Filistinli ailenin yerlerinden edilmesinin ardından Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı. Hamas'ın altyapısına odaklanılacağı belirtilirken, binlerce Filistinli tekrar yollara düştü.

 • Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya resmi ziyarette bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısı düzenledi. Arnavutluk'ta 3 ayda hastane inşa ettiklerini söyleyen Erdoğan, ''Bu konuda sayın Rama'yla iddiaya girmiştik. Hamdolsun 3 ay gibi rekor sürede hastanemizi inşa ettik.'' dedi. Rama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ''Sizin söylediğiniz söz gerçekleştirilir. Verilen sözler tutulur. Arnavutlarla yaptığınız bu iddiayı kazandınız. Size alenen teşekkür etmek istiyorum.'' yanıtını verdi.

 • Fatih Erbakan'ın sözlerine BBP'den tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz
  20 Şub Fatih Erbakan'ın sözlerine BBP'den tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz

  YRP lideri Fatih Erbakan'ın, AK Parti'yle ittifak temaslarının kesilmesiyle ilgili olarak sarf ettiği ''Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 Belediye Meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP'ye teklif ettikleriyle aynı.'' sözlerine BBP'den tepki geldi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Güney yaptığı açıklamada, ''Kardeşlerimizin partisi olarak gördüğümüz YRP Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ı, partimiz ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.


Advertisement