Kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor - Son Dakika
Genel

Kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor

Kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor Sedef hastalığı yüzünden vücudunun neredeyse tamamında pullanma meydana gelen Murat Kılıç, biran önce iyileşmek için yardım istiyorADANA - Adana'da sedef hastalığı yüzünden vücudunun neredeyse tamamında pullanma meydana gelen Murat Kılıç, rahatsızlığından...

28.11.2019 10:45  Güncelleme: 10:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor

Sedef hastalığı yüzünden vücudunun neredeyse tamamında pullanma meydana gelen Murat Kılıç, biran önce iyileşmek için yardım istiyor

ADANA - Adana'da sedef hastalığı yüzünden vücudunun neredeyse tamamında pullanma meydana gelen Murat Kılıç, rahatsızlığından çok insanların kendisinden korkup uzaklaşmasına üzülüyor. Yolda yürürken, berberde otururken insanların korku dolu bakışlarına maruz kalan Kılıç, tedavisi için yardım bekliyor.

26 yaşındaki Murat Kılıç, 12 yaşındayken sedef hastalığına yakalandı. İlk zamanlar sadece başının arkasında pullanma oluşan Kılıç, bunu çok önemsemedi ve ilaç kullanarak hayatına devam etti. 20 yaşına geldiğinde ise İstanbul'da bir otelde çalışan Kılıç'ın hastalığı ilerlemeye başladı. Murat Kılıç'ın 2 yıl içerisinde tüm vücudunda pullanma başladı ve insanlar kendisinden korkmaya, konuşmamaya başlayınca işinden ayrılıp ailesinin yanına Adana'ya geldi.

"Hastalık gün geçtikçe ilerliyor"

Sertleşen derisi kas hareketini engelleyen ve zorlayınca kanamaya neden olan hastalığı nedeniyle iş yapamaz hale gelen Kılıç, topluma karışmak ve insanlarla iletişim kurmak istediğini belirterek, şunları söyledi:

"İlk önce başımda başlamıştı biz kepek diye ciddiye almadık. Daha sonra başımı iyice ele geçirdi. Doktorlara gittik ilaçlar verip tedavi ettiler bir süre geçti. İlerleyen zamanlarda küçük yaralar halinde vücudumun çeşitli yerlerinde çıkmaya başladı. Hep bir umut doktorlara gittim ama aynı şeyi dediler. Stres yapma, şu yemekleri yeme, bu hastalık gitmez, tedavisi yok dediler. Bu hastalık gün geçtikçe ilerliyor. Eskiden çalışıyordum ama bu hastalık ilerleyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Topluma çıkamıyorum bir yere gidemiyorum. Kimseyle diyalog kuramıyorum. Bir çare istiyorum kendime."

"Allah rızası için sesimi duyun"

İstanbul'da sedef hastalığı üzerine çalışmalar yapan ve hastalığı yüzde yüz tedavi ettiğini öğrendiği Dr. Mehmet İlteber Bahadır'a gitmek istediğini söyleyen Kılıç, "Bu hastalığı tedavi eden kişiymiş. Garantide veriyor. Sekreterleriyle irtibat kurdum ve 4 ile 7 bin lira arasında para istediler. Benim de hastalığım şiddetli o nedenle 7 bin lira gidermiş. Beni bu doktora ulaştırsınlar. Ben bir şey istemiyorum. Gereken neyse yapılsın. Allah rızası için sesimi duyun" diye konuştu.

İnsanların kendisinden korktuğu için eve kapalı bir yaşam sürdüğünü ifade eden Kılıç, "Topluma karışmak istiyorum. İnsanlar benden korkuyor. Berbere gidiyorum içerdekiler dışarı çıkıyor sigara içmek bahanesiyle sonrada kayboluyorlar. Bende utanıyorum artık. Çıkmıyorum. Annem evde bana yardım ediyor. Korkuyorlar, haklılar" ifadelerini kullandı.

Kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kimse korkmasın diye dışarı çıkmıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beykoz İlçe Seçim Kurulu AK Parti ve MHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazı reddetti
  03 Nis Beykoz İlçe Seçim Kurulu AK Parti ve MHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazı reddetti

  31 Mart seçimlerinde CHP'nin kazandığı İstanbul'un Beykoz ilçesindeki seçim sonuçlarına AK Parti ve MHP tarafından yapılan itiraz seçim kurulu tarafından reddedildi. Kurul Alaattin Köseler'in Beykoz Belediye Başkanlığını onarken, tartışmalar sırasında soluğu ilçe seçim kurulunun önünde alan CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik "Geçersiz oyların sayılmasına yönelik bir itiraz daha yapıldı, o da reddedildi. Sürecin takipçisiyiz" diye konuştu.

 • CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti
  03 Nis CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazanan CHP, bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. AK Parti adayı Fırat Yayla, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

 • Bakan Bayraktar, madencilerle iftar yaptı
  03 Nis Bakan Bayraktar, madencilerle iftar yaptı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletmesi'nde maden ocağına inerek eksi 360 metrede madencilerle iftar yaptı. İftarın ardından madencilerle çay içen Bakan Bayraktar'a baret hediye edildi.

 • Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Emine Dönertaş yeniden muhtar seçildi
  03 Nis Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Emine Dönertaş yeniden muhtar seçildi

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2019 yerel seçimlerinde aday olan ancak seçimi kaybeden Emine Dönertaş, yeniden aday olduğu 31 Mart seçimlerinde muhtar seçildi. İlçenin kırsal mahallelerinden Dağhacıyusuf'ta ise ilk kez kadın muhtar seçildi.

 • Apple, iOS 17.5 Beta 1'i Geliştiricilere Sundu
  03 Nis Apple, iOS 17.5 Beta 1'i Geliştiricilere Sundu

  Apple, iOS 17.5 için ilk beta güncellemesini geliştiricilere sundu. Yeni sürümün ne gibi yenilikler getirdiği henüz bilinmiyor. Güncellemeyi indirmek isteyen geliştiriciler, Ayarlar uygulaması üzerinden Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden indirebilirler. Ancak kullanıcılar, yeni sürümde hatalar olabileceği konusunda uyarılıyor.

 • iOS 18 ve iPadOS 18 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?
  03 Nis iOS 18 ve iPadOS 18 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?

  Apple'ın yapay zeka odaklı iOS 18 ve iPadOS 18 güncellemesi, popüler üç iPad modeline gelmeyecek. Güncelleme, iPhone XR ve üstü modelleri destekleyecek ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunacak. iOS 18'in Haziran ayında WWDC konferansında tanıtılması bekleniyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Faruk Özlü'yü tebrik etti: Takma kafana, zaferin küçüğü büyüğü olmaz
  03 Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan, Faruk Özlü'yü tebrik etti: Takma kafana, zaferin küçüğü büyüğü olmaz

  31 Mart seçimlerinde istediği sonuçları alamayan AK Parti cephesinden dikkat çeken bir görüntü geldi. Düzce Belediye Başkanlığı'nı yeniden kazanan Faruk Özlü'yü telefonla arayarak tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özlü'nün daha yüksek bir oy oranı elde etmek istediğini söylemesi üzerine "Takma kafana, zaferin küçüğü büyüğü olmaz. Zafer zaferdir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o anlarına ilişkin görüntüler sosyal medyadan servis edildi.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  03 Nis Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarında yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Fiber optik kablo altyapı çalışmaları, üstyapı yenileme çalışmaları, bakım ve onarım çalışmaları ve yapım çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

 • İzmir'de düzenlenen operasyonda 8 organize suç örgütü üyesi yakalandı
  03 Nis İzmir'de düzenlenen operasyonda 8 organize suç örgütü üyesi yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'de düzenlenen 'Mahzen-24' operasyonunda organize suç örgütü üyesi 8 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Operasyon kapsamında elebaşılığını firarda bulunan Barış Boyun'un yaptığı suç örgütüne yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Yakalanan şüphelilerin suçları arasında örgüt kurmak, kasten öldürmeye teşebbüs ve uyuşturucu madde bulundurmak yer alıyor.

 • İçişleri Bakanı: 'Mahzen-24' operasyonunda 8 şüpheli yakalandı
  03 Nis İçişleri Bakanı: 'Mahzen-24' operasyonunda 8 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Barış Boyun'un elebaşılığını yaptığı suç örgütüne yönelik düzenlenen 'Mahzen-24' operasyonlarında 8 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda, tetikçinin de aralarında bulunduğu şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama gibi suçları işlediği tespit edildi. Operasyonlar sonucunda ise ruhsatsız silahlar, uyuşturucu madde ve suçta kullanılan motor ele geçirildi.

 • Tayvan'da 7,4 büyüklüğündeki depremde 7 kişi hayatını kaybetti, 711 kişi yaralandı
  03 Nis Tayvan'da 7,4 büyüklüğündeki depremde 7 kişi hayatını kaybetti, 711 kişi yaralandı

  Tayvan'ın doğu kıyısındaki Hualien kentinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 90'dan fazla kişi yaralandı. Deprem sonucunda bölgedeki yerleşimlerde hasar oluştu ve tsunami uyarıları yapıldı. İkinci bir deprem daha kaydedildi ve çevredeki kara yolları ulaşıma kapandı. Elektrik ve internet kesintileri yaşandı. Kurtarma çalışmalarına ordu destek verecek.

 • Barış Boyun Çetesi'ne İzmir'de operasyon: 8 şüpheli yakalandı
  03 Nis Barış Boyun Çetesi'ne İzmir'de operasyon: 8 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, elebaşılığını yurt dışında firar olan Barış Boyun'un yaptığı suç örgütüne yönelik İzmir'de düzenlenen ''Mahzen-24'' operasyonlarında 8 şüphelinin yakalandığını açıkladı.


Advertisement