Terkos Gölü'nde kaçak olarak avlanan 2 kişi yol denetiminde yakalandı - Son Dakika
Genel

Terkos Gölü'nde kaçak olarak avlanan 2 kişi yol denetiminde yakalandı

Terkos Gölü'nde kaçak olarak avlanan 2 kişi yol denetiminde yakalandı İSTANBUL Arnavutköy'de yol güzergahındaki denetimlerde Terkos Gölü'nden uzatma ağlarla kacak olarak avlanan 400 kg Akbalık'a el konuldu.

16.02.2022 09:45  Güncelleme: 10:24

Terkos Gölü'nde kaçak olarak avlanan 2 kişi yol denetiminde yakalandı

İSTANBUL Arnavutköy'de yol güzergahındaki denetimlerde Terkos Gölü'nden uzatma ağlarla kacak olarak avlanan 400 kg Akbalık'a el konuldu. 2 kişiye 14 bin 858 TL idari para cezası uygulandı.

Arnavutköy'de 12 Şubat Cumartesi günü Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol görevlileri, Arnavutköy Durusu jandarma ekipleri ile birlikte yapılan yol kontrollerinde 1 araç içinde belgesiz akbalık tespit etti. Yapılan denetimde balıkların Terkos Gölü'nden uzatma ağlarla kacak olarak avlanıldığının tespiti üzerine 400 kg Akbalığa el konuldu. El konulan Akbalıklar İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve su ürünleri şube müdürlüğünce mülkiyeti kamuya geçme kararı alınıp sosyal yardım kuruluşlarına hibe edildi. Ayrıca, 1380 sayılı kanunun kapsamında da 2 kişi hakkında 14 bin 858 TL idari para cezası uygulandı.

Terkos Gölü\'nde kaçak olarak avlanan 2 kişi yol denetiminde yakalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Terkos Gölü'nde kaçak olarak avlanan 2 kişi yol denetiminde yakalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement