Son dakika Gölmarmara haberleri, Gölmarmara son dakika, son dakika Gölmarmara

Son Dakika Gölmarmara Haberleri

 • Manisa'da feci kaza! TIR'la otomobil çarpıştı, ölü ve yaralılar var
  23 Şub Manisa'da feci kaza! TIR'la otomobil çarpıştı, ölü ve yaralılar var

  Manisa'nın Akhisar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında tır ile otomobil çarpıştı. Kazada 3 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Manisa'da tır ile otomobil çarpışması: 3 ölü, 3 yaralı
  23 Şub Manisa'da tır ile otomobil çarpışması: 3 ölü, 3 yaralı

  Manisa'nın Akhisar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, bir tır ile bir otomobil çarpıştı. Kazada, 3 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. Kazaya karışan otomobilde bulunanlar tarım işçisiydi.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  17 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  16 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Manisa'da 31 Mart Seçimlerinde Oy Kullanacak Seçmen ve Sandık Sayısı Açıklandı
  13 Şub Manisa'da 31 Mart Seçimlerinde Oy Kullanacak Seçmen ve Sandık Sayısı Açıklandı

  Manisa İl ve Yunusemre İlçe Seçim Müdürü Faruk Kanber, Manisa genelinde 3 bin 828 sandıkta 1 milyon 113 bin 141 seçmenin oy kullanacağını açıkladı. Kanber ayrıca Manisa'nın 17 ilçesindeki sandık ve seçmen sayılarını da paylaştı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere 1.850 Ton Gübre Dağıttı
  08 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere 1.850 Ton Gübre Dağıttı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı kırsal kalkınma projeleri kapsamında çiftçilere yönelik 1.850 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım programında konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çiftçilere verdikleri desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı
  03 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Özel, konuşmasında ülkenin kötü yönetildiğini ve Recep Tayyip Erdoğan'ın suni gündemlerine takılmayacaklarını belirtti. Ayrıca, CHP'nin değişim ve gençleşme yolunda olduğunu vurguladı. Seçimlerde ittifak olmamasına da değinen Özel, Manisa'da bir ittifak kuracaklarını söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Recep Tayyip Erdoğan'ın suni gündemlerinin peşine takılmayacağız
  03 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Recep Tayyip Erdoğan'ın suni gündemlerinin peşine takılmayacağız

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da yaptığı konuşmada, Recep Tayyip Erdoğan'ın suni gündemlerine takılmayacaklarını belirtti. Özel, ülkenin kötü yönetildiğini ve değişim için yola çıktıklarını vurguladı. Ayrıca, seçimlerde ittifak olmamasına da değindi ve Manisa'da bir ittifak kuracaklarını söyledi.

 • CHP lideri Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'şeriat' cevabı
  03 Şub CHP lideri Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'şeriat' cevabı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da partisinin aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'şeriat' açıklamasına yanıt verdi. Özel, "Şeriat dediğin kurallar 'pozitif hukukun yerinde olsun' dersen iyi düşün, hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun, uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz" ifadelerini kullandı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Manisa'da farklı bir ses gelecek
  02 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Manisa'da farklı bir ses gelecek

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Manisa'da düzenlenen aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, Manisa'nın 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın zaferine şahit olacağını belirtti.

 • AK Parti Manisa'da 11 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı
  02 Şub AK Parti Manisa'da 11 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı

  AK Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Manisa'nın 11 ilçesindeki belediye başkan adayları belli oldu. Aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in yanı sıra diğer parti yetkilileri de katıldı. Cumhur İttifakı'nın güçlü olduğu Manisa'da, AK Parti ve MHP adayları birlikte seçimlere girecek.

 • Marmara Gölü'nün tarıma açılmasına ilişkin iş birliği protokolüne dava açıldı
  02 Şub Marmara Gölü'nün tarıma açılmasına ilişkin iş birliği protokolüne dava açıldı

  Manisa'da kuraklık ve su kaybı nedeniyle kuruyan Marmara Gölü'nün tarıma açılmasına ilişkin yapılan iş birliği protokolünün iptali için açılan dava sonucunda mahkeme, keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi. Göldeki tarımsal faaliyetlerin yargıya taşındığı bu dava, Türkiye'nin ilk iklim davası olarak da dikkat çekiyor.

 • Marmara Gölü'nün tarıma açılmasına ilişkin iş birliği protokolünün iptali için dava açıldı
  02 Şub Marmara Gölü'nün tarıma açılmasına ilişkin iş birliği protokolünün iptali için dava açıldı

  Manisa'da kuraklık ve su kaybı nedeniyle kuruyan Marmara Gölü'nün tarıma açılmasına ilişkin yapılan iş birliği protokolünün iptali için dava açıldı. Mahkeme, keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.

 • Marmara Gölü'nde Su Tutma Umutları Artıyor
  23 Oca Marmara Gölü'nde Su Tutma Umutları Artıyor

  Manisa'da bulunan ve 'kuş cenneti' olarak bilinen Marmara Gölü, kuraklık ve su kaybı nedeniyle tamamen kurumuştu. Ancak son yağışlarla birlikte gölün su tutmaya başlaması, bölge halkında umut oluşturdu. Gölün kurtarma projesi tamamlandı ve Bozdağ'dan akan su göle taşınarak gölün yeniden eski günlerine kavuşması hedefleniyor. Kuruyan gölün zemininde oluşan yarıkların kapanması ve su tutması, çevredeki tarım ve balıkçılık faaliyetlerinin canlanmasını sağlayacak. Bölge halkı, göle değer verilmesi ve su kaynaklarının korunması çağrısında bulunuyor.

 • Ulaştırma Bakanı: Manisa'ya 21 yılda 92 milyar liralık ulaştırma yatırımı yapıldı
  05 Oca Ulaştırma Bakanı: Manisa'ya 21 yılda 92 milyar liralık ulaştırma yatırımı yapıldı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Manisa İl Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Manisa'ya 21 yıllık iktidar döneminde yaklaşık 92 milyar liralık ulaştırma yatırımı yapıldığını belirtti. Bakan Uraloğlu, İstanbul-İzmir Otoyolu, Sabuncubeli Tüneli ve diğer yol projeleriyle Manisa'nın ulaşımını geliştirdiklerini ifade etti. Ayrıca, haberleşme ve iletişim alanında da önemli gelişmeler kaydedildiğini söyledi.

 • Akhisar-Gördes Yolu Projesiyle Ulaşım Süresi Kısalacak
  05 Oca Akhisar-Gördes Yolu Projesiyle Ulaşım Süresi Kısalacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Manisa'da Akhisar-Gördes Yolu yapım çalışmalarını inceleyerek, proje ile mevcut yolda ortalama 50 dakika süren ulaşım süresini 11 dakika kısaltarak 39 dakikaya düşüreceklerini ve yıllık toplam 105 milyon lira tasarruf sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, proje sayesinde çevreye zarar veren araçların karbon emisyonunu da azaltarak doğanın korunmasına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Manisa'da incelemelerde bulundu
  05 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Manisa'da incelemelerde bulundu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Manisa'da yapımına yeniden başlanan Gördes-Akhisar karayolunda incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, yolun tamamlanmasıyla Akhisar-Gördes arası mesafenin 11 dakika kısalarak 39 dakikaya düşeceğini söyledi. Ayrıca, Ankara-İzmir Hızlı tren projesinin de 2026 yılında tamamlanacağını açıkladı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında çiftçilere 150 milyon TL'lik destek sağladı
  27 Ara Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında çiftçilere 150 milyon TL'lik destek sağladı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik gerçekleştirdiği proje kapsamında 38 farklı kalemde çiftçilere 150 milyon TL'lik destek verdi. Başkan Cengiz Ergün, yeni yılda da çiftçilerin yanında olacaklarını belirtti. Destekler arasında gübre, hayvan desteği, tarım makineleri, fidan dağıtımı, sulama projeleri ve teknolojik uygulamalar yer aldı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi 188 Üreticiye Meyve Fidanı Desteği Sağladı
  25 Ara Manisa Büyükşehir Belediyesi 188 Üreticiye Meyve Fidanı Desteği Sağladı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 'Meyve Yetiştiriciliği Geliştirme Projesi' kapsamında Ahmetli, Alaşehir, Gölmarmara, Kırkağaç, Sarıgöl, Saruhanlı, Turgutlu ve Merkez ilçelerinde toplamda 188 üreticiye 22 bin 320 adet meyve fidanı desteği sağladı. Proje kapsamında 17 ilçede ise 116 bin 410 adet meyve fidanı üreticilere teslim edildi.

 • CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi
  21 Ara CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP, Konya'da İsmail Sonkaya, Manisa'da Ferdi Zeyrek, Samsun'da Cevat Öncü'yü aday gösterdi.

 • CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız
  21 Ara CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Milli Mücadele'nin en zor günlerine denk gelmesine rağmen, cepheden çıkıp Maarif Kongresini toplayan ruhun devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız" dedi.

 • DEM Parti, 11 ilin 27 ilçesinde yerel seçimlere kendi adaylarıyla girecek
  19 Ara DEM Parti, 11 ilin 27 ilçesinde yerel seçimlere kendi adaylarıyla girecek

  DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan; Adana, Antalya, Mersin, İstanbul, Aydın, Konya, Kocaeli, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Tekirdağ'ın 27 ilçesinde kendi adaylarıyla yerel seçimlere gireceklerini duyurdu.

 • Manisa'da refüjü aşan otomobil ile kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 3 yaralı
  19 Ara Manisa'da refüjü aşan otomobil ile kamyonet çarpıştı: 1 ölü, 3 yaralı

  Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, refüjü aşarak karşı şeride geçen bir otomobil ile karşı yönden gelen bir kamyonet çarpıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi yaralandı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Manisa'da otomobil-kamyonet çarpışması: 1 ölü, 3 yaralı
  19 Ara Manisa'da otomobil-kamyonet çarpışması: 1 ölü, 3 yaralı

  Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde meydana gelen otomobil-kamyonet çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Kazada yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  - Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ankara'da görüşmeler yaptı
  28 Kas Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ankara'da görüşmeler yaptı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ankara'da ilgili bakanlıklarla projeler ve festival kutlamaları hakkında görüşmeler yapmak üzere bulundu. Ayrıca MHP TBMM Grup Toplantısı'na katıldı ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ı ziyaret etti.

 • MASKİ artan enerji maliyetlerine dikkat çekti
  27 Kas MASKİ artan enerji maliyetlerine dikkat çekti

  Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak enerji maliyetlerinin artmasının içme suyunun tamamını sondajlarla karşılandığı Manisa'daki 17 ilçenin 11'inde su gelirlerinin sondajların elektrik maliyetlerini bile karşılamadığına dikkat çekti.

 • Manisa'da Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Uyarısı
  27 Kas Manisa'da Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Uyarısı

  Manisa'da yarın öğlenden sonra etkili olması beklenen kuvvetli rüzgar, fırtına ve gök gürültülü sağanağa karşı uyarı yapıldı. Yağışın perşembeye kadar süreceği ve olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

 • Manisa'da kumar oynanan bağ evine baskın: 11 kişi suçüstü yakalandı
  09 Kas Manisa'da kumar oynanan bağ evine baskın: 11 kişi suçüstü yakalandı

  Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, Tiyenli Mahallesi'nde bulunan bir bağ evinde kumar oynandığı ihbarı üzerine jandarma ekipleri baskın düzenledi. Baskında 11 kişi suçüstü yakalanırken, kumar malzemelerine el konuldu ve şahıslara idari para cezası uygulandı. Bağ evinin sahibi hakkında ise 'Kumar Oynamaya Yer Sağlamak' suçundan adli işlem başlatıldı.

 • Manisa'da Yarın Kuvvetli Fırtına Uyarısı
  03 Kas Manisa'da Yarın Kuvvetli Fırtına Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü, Manisa'da yarın (Cumartesi) için kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Manisa'nın orta ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Halkın olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • Manisa'da FETÖ/PDY Operasyonu: 15 Kişi Gözaltına Alındı
  24 Eki Manisa'da FETÖ/PDY Operasyonu: 15 Kişi Gözaltına Alındı

  Manisa'da polisin FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü tespit edilen şüphelilere yönelik düzenlenen 'Kıskaç' adı verilen operasyonda, 10'u örgütün askeri ve emniyet mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü, 5'i de örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock kullandığı tespit edilen toplam 15 kişi gözaltına alındı.

 • Manisa'da FETÖ operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı
  24 Eki Manisa'da FETÖ operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı

  Manisa'da FETÖ'ye yönelik yapılan 'Kıskaç' operasyonunda, askeri ve emniyet mahrem yapılanmasında faaliyet yürüten 10 şüpheli ile 'ByLock' kullanıcısı 5 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM ve TEM'in koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyon kapsamında, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı verilmişti.

 • Manisa'da FETÖ operasyonu: 15 şüpheli gözaltına alındı
  24 Eki Manisa'da FETÖ operasyonu: 15 şüpheli gözaltına alındı

  Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik faaliyet yürüten 15 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca, aranan 2 şahıs da tutuklandı.

 • Manisa'da 2023 Yılı İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
  20 Eki Manisa'da 2023 Yılı İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

  Manisa Valisi Enver Ünlü başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Yılı 4'üncü dönem İl Koordinasyon Toplantısı'nda, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü'nün toplam proje tutarının 2 milyar 390 milyon TL olduğu paylaşıldı. Toplantıda, Manisa'da gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlar ile ilgili sunumlar yapıldı ve çevreci yatırımların önemi vurgulandı.

 • Marmara Gölü'nü kurtarmak için proje tamamlandı
  19 Eki Marmara Gölü'nü kurtarmak için proje tamamlandı

  DSİ 2'nci Bölge Müdürü Saadettin Ceylan, yaşanan kuraklık ve su kaynaklarının kesilmesiyle tamamen kuruyan Marmara Gölü'nü kurtarmak için hazırladıkları projenin tamamlandığını ve şartnamenin DSİ Genel Müdürlüğüne sunulduğunu açıkladı. Proje kapsamında Bozdağ'dan akan su göle taşınacak ve göldeki su kaynakları yeniden canlandırılacak. Proje Aralık ayında ihaleye çıkacak ve gölün çevresindeki regülatörler tamamlanacak. Bu sayede Marmara Gölü, bölge çiftçilerine ve çevredeki tarım alanlarına daha fazla fayda sağlayacak.

 • Dünya Şampiyonu Ali Cengiz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü Ziyaret Etti
  12 Eki Dünya Şampiyonu Ali Cengiz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü Ziyaret Etti

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ve olimpiyat kotası elde eden Ali Cengiz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Başkan Ergün, Ali Cengiz'i tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve altınla ödüllendirdi.

 • Manisa'da geniş katılımlı operasyonda 64 şüpheli gözaltına alındı
  12 Eki Manisa'da geniş katılımlı operasyonda 64 şüpheli gözaltına alındı

  Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen geniş katılımlı operasyonlarda 64 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda uyuşturucu ve silahlarla birlikte toplam 130 bin 340 TL para ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden 52'si serbest bırakılırken, 10'u tutuklandı ve 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Manisa'da 17 ilçede uyuşturucu operasyonu: 10 tutuklama
  11 Eki Manisa'da 17 ilçede uyuşturucu operasyonu: 10 tutuklama

  Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda, 17 ilçede 64 şüpheliye ait 57 adrese eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi. Operasyon sonucunda 10 kişi tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 45 il diri fay hattı üzerinde! Marmara'da tehlike çanları sadece İstanbul için çalmıyor
  06 Eki 45 il diri fay hattı üzerinde! Marmara'da tehlike çanları sadece İstanbul için çalmıyor

  Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü diri fay hatları haritasını güncelledi. Aralarında Aydın, Bursa, Düzce, Hatay, Kocaeli, Manisa ve Sakarya'nın da olduğu 45 il diri fayların geçtiği alan üzerinde bulunuyor. Haritayı inceleyen Jeofizik Yüksek Mühendisi Celasun, ''Kuzey Anadolu kırığının Marmara'daki kırılmasını beklediğimiz kısım şu anda öncelikli; ama sadece İstanbul değil Marmara'ya yakın illerin tamamında bu deprem hissedilecek'' ifadelerini kullandı.

 • Manisa'da Kuruyan Marmara Gölü'nden Geriye Sadece Tabelalar ve Hurdaya Dönmüş Tekneler Kaldı
  02 Eki Manisa'da Kuruyan Marmara Gölü'nden Geriye Sadece Tabelalar ve Hurdaya Dönmüş Tekneler Kaldı

  Manisa'da doğal ve beşeri nedenlerle kuruyan Marmara Gölü, tabelalar ve hurdaya dönmüş balıkçı tekneleriyle hatırlanıyor. Göl, kuraklık ve kaçak sulamaların etkisiyle su seviyesinin azalması sonucu tamamen kurudu. Gölün kuruması, biyoçeşitlilik, ekosistemlerin zarar görmesi ve tarımsal kuraklık gibi ciddi sorunlara yol açmaktadır.

 • Manisa'da Jeotermal Kaynak ve Mineralli Su İhalesi
  28 Eyl Manisa'da Jeotermal Kaynak ve Mineralli Su İhalesi

  Manisa Valiliği, 14 jeotermal kaynak ve 2 doğal mineralli su arama ve işletme sahasının ihalesini duyurdu. İhale, Manisa'nın çeşitli ilçelerinde bulunan sahalara 3 yıllık arama ve işletme ruhsatı verilmesi amacıyla yapılacak. İhale tarihi ve saatine kadar tekliflerin Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na iletilmesi gerekmektedir.

 • Akhisar'da Tartışma Sonucu İki Kadın Hayatını Kaybetti
  03 Eyl Akhisar'da Tartışma Sonucu İki Kadın Hayatını Kaybetti

  Manisa'nın Akhisar ilçesinde çıkan tartışmada Veysel Mızrak'ın tabancayla vurarak öldürdüğü Meliha Uludağ'ın olayda ağır yaralanan kızı Cansu Dönmez de hastanede hayatını kaybetti. Anne-kız memleketleri Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde toprağa verildi.

 • Gediz Nehri Havzası'ndaki Üzüm Üreticileri Güneşe Seriyor
  31 Ağu Gediz Nehri Havzası'ndaki Üzüm Üreticileri Güneşe Seriyor

  İzmir'in Menemen ilçesinden başlayıp, Manisa'nın Sarıgöl ilçesine kadar uzanan Gediz Nehri Havzası'ndaki üreticiler, üzümlerini kurutmak için güneşe seriyor. Antik Dönem'den bu yana üretimin sürdüğü havzada yetiştirilen üzümün yarıya yakını, kurutularak satışa sunuluyor.

 • Manisa'da Zafer Bayramı ve kurtuluş günlerinde şölen yaşanacak
  21 Ağu Manisa'da Zafer Bayramı ve kurtuluş günlerinde şölen yaşanacak

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Manisa'nın ve ilçelerinin kurtuluş günlerinde yıldız sanatçıların vereceği konser programlarıyla coşkuyu katlayacak.

 • Küresel ısınma arıcıları alternatif ürünlere yöneltti
  10 Ağu Küresel ısınma arıcıları alternatif ürünlere yöneltti

  Küresel ısınma arıcıları alternatif ürünlere yöneltti Küresel ısınmanın etkilediği arıcılar kendilerini eğitimle geliştiriyor Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta: "Ülkemizde yeterli miktarda arı kolonisi mevcut fakat asıl problemimiz kaliteli ve nitelikli ana arı kullanılmaması...

 • Manisa'da Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi Açıldı
  10 Ağu Manisa'da Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi Açıldı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılmayan okul binasında açılan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi ile kentte arı sütü, polen, propolis gibi ürünlerde üretimin artırılması hedefleniyor. Merkezde eğitim alan kursiyerler arı yetiştiriciliği, bal, polen, arı sütü, propolis ve arı zehri üretimi konusunda eğitim alıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve sektör haline getirmek amacıyla arı sütü üretimine odaklanmış durumda.

 • Küresel ısınma arıcıları alternatif ürünlere yöneltti
  10 Ağu Küresel ısınma arıcıları alternatif ürünlere yöneltti

  İklim değişikliğine bağlı olarak etkilenen bitki örtüsü nedeniyle arıcılıkta bal üretiminde düşüş yaşanırken Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezinde kursiyerler, ana arı, arısütü, polen, propolis ve arı zehri gibi alternatif ürünler...

 • Salihli'de Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
  02 Ağu Salihli'de Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Manisa'nın Salihli ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında, sürücü Mehmet Girginer yaralanırken, arkasındaki Bilal Kırer hayatını kaybetti. Kazanın ardından sağlık ve jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ancak Bilal Kırer tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Jandarma, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Salihli'de motosiklet kazası: 1 ölü, 1 yaralı
  02 Ağu Salihli'de motosiklet kazası: 1 ölü, 1 yaralı

  Manisa'nın Salihli ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında sürücüsünün kontrolünden çıkan motosiklet bariyerlere çarptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Manisa'da Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'nde yeni kurs dönemi başladı
  02 Ağu Manisa'da Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'nde yeni kurs dönemi başladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Gölmarmara ilçesine bağlı Hıroğlu Mahallesi'nde hayata geçirilen Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'nde, uygulamalı ana arı ve arı sütü eğitimi, Manisa'nın çeşitli ilçelerinden çok sayıda kursiyerin katılımıyla başladı. Yaklaşık 2,5 ay sürecek eğitimde kursiyerlerin, ana arının ve arı sütünün tüm üretim aşamalarını uygulamalı olarak öğrenecekleri belirtildi.

 • MASKİ MATİK Cihazlarına Nakit Ünitesi Eklendi
  23 Tem MASKİ MATİK Cihazlarına Nakit Ünitesi Eklendi

  MASKİ Genel Müdürlüğü, yazılımını ve donanımını kurum bünyesinde geliştirdiği ve işlem ücretini 3 liraya düşürdüğü MASKİ MATİK cihazlarına nakit ünitesi eklemeye başladı. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, SUMATİK'lerden alınan işlem ücretinin düşürülmesi için 'MASKİ MATİK' cihazını geliştirip, il genelinde kurulumunu yaptı. Mevcut hizmet verilen cihazlarda işlem ücretinin 5 liradan, 8 liraya yükseltilecek olması nedeniyle abonelerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için geliştirilen cihaz ile işlem ücreti 3 liraya düşürüldü. MASKİ İkiz Kuleler hizmet binası ile Yarhasanlar hizmet binasındaki cihazlarda olan nakit ünitesi Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula'daki hizmet binalarındaki cihazlara da eklendi. Kısa bir süre içerisinde tüm ilçelerde hizmet binalarındaki cihazlara nakit ünitesi ekleneceği de belirtildi. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Özünlü, 'Bilindiği üzere SUMATİK'lerden alınan işlem ücretini düşürmek ve abonelerimizi yüksek bir işlem ücreti ile karşı karşıya bırakmamak için yazılımını ve donanımını İdaremiz bünyesinde geliştirdiğimiz MASKİ MATİK'leri kısa bir süre önce hizmete almıştık. Türkiye'de bu noktada öncü kurumlardan biriyiz. Güvenlik sebebiyle sadece ana hizmet binamız ve Yarhasanlar Ek Hizmet Binamızdaki cihazlarımıza nakit ünitesi eklemiştik. Vatandaşlarımızdan gelen talepler sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün talimatlarıyla ilçelerimizde hizmet binalarımız önünde bulunan MASKİ MATİK cihazlarımıza da nakit ünitelerini eklemeye başladık. Şu ana kadar Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula'daki cihazlarımızda nakit ünitesini aktif ettik. Vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz' dedi. - MANİSA

 • Manisa'da Marmara Gölü'nü kurtarmak için proje tamamlandı
  21 Tem Manisa'da Marmara Gölü'nü kurtarmak için proje tamamlandı

  Manisa'da yaşanan kuraklık ve su kaynaklarının kesilmesiyle tamamen kuruyan Marmara Gölü'nü kurtarmak için Devlet Su İşleri 2'nci Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan planlama ve proje çalışmaları tamamlandı. 15 milyon TL tutarındaki proje kapsamında yapılacak olan 5 regülatör aracılığıyla göle, 25 milyon metreküp su getirilmesi hedefleniyor. Manisa'nın Salihli, Saruhanlı ve Gölmarmara ilçeleri sınırlarında 'Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan' tescilli, 'kuş cenneti' olarak bilinen Marmara Gölü, son yıllarda kuraklık ve su kaybı nedeniyle kurudu. Proje aralık ayında ihaleye çıkacak.

 • Manisa'da Marmara Gölü'nü kurtarmak için proje tamamlandı
  21 Tem Manisa'da Marmara Gölü'nü kurtarmak için proje tamamlandı

  Manisa'da yaşanan kuraklık ve su kaynaklarının kesilmesiyle tamamen kuruyan Marmara Gölü'nü kurtarmak için Devlet Su İşleri 2'nci Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan planlama ve proje çalışmaları tamamlandı. 15 milyon TL tutarındaki proje kapsamında yapılacak olan 5 regülatör aracılığıyla göle, 25 milyon metreküp su getirilmesi hedefleniyor. Manisa'nın Salihli, Saruhanlı ve Gölmarmara ilçeleri sınırlarında 'Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan' tescilli, 'kuş cenneti' olarak bilinen Marmara Gölü, son yıllarda kuraklık ve su kaybı nedeniyle kurudu. Proje aralık ayında ihaleye çıkacak.

 • İzmir'de Sıcaklık Rekoru Kırılacak
  11 Tem İzmir'de Sıcaklık Rekoru Kırılacak

  Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, İzmir ve diğer Ege Bölgesi şehirlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. İzmir'de 9 Temmuz 2000'de kırılan sıcaklık rekoru, bu cuma günü 40-41 derecelerle yeniden kırılabilir. Meteoroloji yetkilileri, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocukların dışarı çıkmamaları ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Sıcak hava dalgası tarım ürünleri açısından da önemli bir durum oluşturuyor. İklim Bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar, iklim krizi olmadığını belirterek, önemli olanın iklimsel değişikliklere hazır olabilmek olduğunu vurguladı.

 • İzmir'de Sıcaklık Rekoru Kırılacak
  11 Tem İzmir'de Sıcaklık Rekoru Kırılacak

  Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, İzmir ve diğer Ege şehirlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. İzmir'de 9 Temmuz 2000'de kırılan sıcaklık rekoru, bu cuma günü 40-41 derecelerle yeniden kırılabilir. Uzmanlar, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocukların sıcak saatlerde dışarı çıkmamaları konusunda uyarıyor. Ayrıca, tarım ürünleri açısından bu sıcaklıkların önemli olduğu belirtiliyor. İklim bilimciler ise iklim değişikliklerine hazırlıklı olmanın önemine dikkat çekiyor.

 • Manisa'yı dolu vurdu, tarım arazileri zarar gördü
  06 Tem Manisa'yı dolu vurdu, tarım arazileri zarar gördü

  Manisa'nın Salihli ilçesinde etkili olan dolu yağışı tarım arazilerine büyük zarar verdi. Üzüm bağları, patlıcan, karpuz, mısır ve meyve bahçeleri dolu tarafından vuruldu. Vali Karadeniz, 10 bin dekarlık alanın zarar gördüğünü açıkladı. Üreticiler büyük kayıplar yaşadıklarını belirtti.

 • Haftanın tarihine bakış
  02 Tem Haftanın tarihine bakış

  Mustafa Kemal Paşa, Samsun'dan İstanbul'a dönmesi için saraydan yapılan ısrarlı geri çağırmalar karşısında 8 Temmuz 1919 gecesi görevinden ve askerlik mesleğinden istifa etti.

 • Manisa'da Marketten Hırsızlık Yapan Şahıs Yakalandı
  15 Haz Manisa'da Marketten Hırsızlık Yapan Şahıs Yakalandı

  Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde bir marketten sigara ve para çalan hırsız, jandarma devriyesi tarafından kıskıvrak yakalandı. Şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

 • Marketten sigara ve para çalan hırsız jandarma tarafından yakalandı
  14 Haz Marketten sigara ve para çalan hırsız jandarma tarafından yakalandı

  Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde bir marketten sigara ve para çalan hırsız, jandarma devriyesi tarafından kıskıvrak yakalandı. Hırsızlık olayı market sahibi tarafından fark edilerek jandarmaya bildirildi. Yapılan araştırmalar ve kamera incelemesi sonucunda şüpheli şahıs tespit edildi ve jandarma tarafından yakalandı. Çalınan malzemeler esnafa teslim edilirken, şüpheli şahıs adli makamlara sevk edildi.

 • Manisa'da hasat edilen asma yaprakları depremzedelere gönderilecek
  10 Haz Manisa'da hasat edilen asma yaprakları depremzedelere gönderilecek

  Manisa'da hasadı başlayan asma yapraklarının bir bölümü, Gölmarmara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün başlattığı kampanya kapsamında, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere gönderilecek. Türk mutfağının önemli lezzetlerinden yaprak sarmasının ana malzemesi asma yaprağı, Manisa'nın bereketli ovalarında filizlenen asmalardan toplanıyor.

 • MASKİ: Manisa, suyu en pahalı veren 2. büyükşehir belediyesi değil
  04 Haz MASKİ: Manisa, suyu en pahalı veren 2. büyükşehir belediyesi değil

  MASKİ Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında suyu en pahalı veren Türkiye'nin 2. büyükşehir belediyesi olduğuna yönelik çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, Manisa'nın 11. sırada yer aldığını kamuoyuyla paylaştı.

 • Kuruyan Marmara Gölü'nde arazi işgaline jandarma müdahalesi
  23 May Kuruyan Marmara Gölü'nde arazi işgaline jandarma müdahalesi

  Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde Devlet Su İşlerine ait kuruyan Marmara Gölü arazisini işgal edenlere yönelik jandarma tarafından çalışma yürütüldü.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Manisa'da
  22 May Gençlik ve Spor Bakanı Manisa'da

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa'nın Kırkağaç, Gölmarmara ve Selendi ilçelerini ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, Selendi'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Manisa'da ziyaretlerde bulundu
  22 May Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Manisa'da ziyaretlerde bulundu

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa'nın Kırkağaç, Gölmarmara ve Selendi ilçelerini ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, Selendi ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi ve Kula ilçesinde mitingde konuştu.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Manisa'da
  22 May Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Manisa'da

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa'nın Kırkağaç, Gölmarmara ve Selendi ilçelerini ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, Selendi ilçe ziyaretinin ardından ana-baba ocağı Kula ilçesini ziyaret etti.

 • Bakan Kasapoğlu Selendi ve Kula ilçelerinde vatandaşlara hitap etti
  22 May Bakan Kasapoğlu Selendi ve Kula ilçelerinde vatandaşlara hitap etti

  Bakan Kasapoğlu Selendi ve Kula ilçelerinde vatandaşlara hitap etti Bakan Kasapoğlu: "Biz her zaman sırtımızı size yasladık, başkaları gibi başka mihraklara değil" Gençlik ve Spor Bakanı Dr.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Manisa'da
  22 May Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Manisa'da

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa'nın Kırkağaç, Gölmarmara ve Selendi ilçelerini ziyaret etti. Son olarak günü memleketi Manisa'nın Kula ilçesinde tamamlayan Bakan Kasapoğlu tüm programlarına katıldığı Kula grisi TOGG ile Kula'da coşkuyla karşılandı.

 • Günlük Faaliyetler - 6 Nisan 2021
  21 May Günlük Faaliyetler - 6 Nisan 2021

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti Genel Başkanvekilleri Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım gibi isimlerin faaliyetleri yer alıyor. Ayrıca, enerji, sanayi, ulaştırma ve altyapı bakanlarının faaliyetleri de haberde yer alıyor.

 • 6 Nisan 1920: Bakanlar ve Siyasi Liderler Gün İçinde Ziyaretlerde Bulunacak
  21 May 6 Nisan 1920: Bakanlar ve Siyasi Liderler Gün İçinde Ziyaretlerde Bulunacak

  Bugün, çeşitli bakanlar ve siyasi liderler İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Trabzon'da ziyaretler gerçekleştirecekler. Ayrıca, Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turu için yurt dışı temsilcilikleri ve gümrük kapılarında oy kullanma süreci devam ediyor. Spor Toto Süper Lig ve 1. Lig'de maçlar oynanacak.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara'da Şehitleri Anma Programı Düzenledi
  16 May Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara'da Şehitleri Anma Programı Düzenledi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde şehitler Ali Rıza Akbaş, Özcan Yıldız ve Turan Geçkalmış adına mevlit okutarak pilav hayrında bulundu. Programa Gölmarmara Kaymakamı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amir Vekili, Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, MHP İlçe Başkanı ve şehit aileleri katıldı. Programda Kuran-ı Kerim okunması ve hediyelerin takdim edilmesinin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi teşekkür aldı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara Ziraat Odasına gübre dağıtma makinesi tahsis etti
  01 May Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara Ziraat Odasına gübre dağıtma makinesi tahsis etti

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisalı üreticilere destek olmak için Gölmarmara Ziraat Odasına 5 tonluk katı gübre dağıtma makinesi tahsis etti. Başkan Ergün, Ziraat Odası Başkanı Erdal Ziya'yı ziyaret ederek makinenin önemine değindi ve üreticilere bereketli kazançlar diledi.

 • Manisa'da üreticiye bal gibi hizmet
  01 May Manisa'da üreticiye bal gibi hizmet

  Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında rekor bir bütçeyi tarım ve hayvancılığa ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticiye önemli bir destek sağlayacak olan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi'ni hizmete sundu.

 • CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: 'HÜDA PAR'la MHP, AK Parti'nin peşine takılmışlar, birlikte Meclis'e gitmeye çalışıyorlar'
  28 Nis CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: 'HÜDA PAR'la MHP, AK Parti'nin peşine takılmışlar, birlikte Meclis'e gitmeye çalışıyorlar'

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı açıklamada HÜDA PAR'ın AK Parti ve MHP ile birlikte hareket ettiğini belirtti. Özel, ayrıca Hulusi Akar'ın çözüm süreci hakkındaki açıklamalarına da yanıt verdi.

 • Manisa'da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Kişi Gözaltına Alındı
  22 Nis Manisa'da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Kişi Gözaltına Alındı

  Manisa'nın Akhisar ilçesinde Jandarma ekipleri tarafından durdurulan bir araçta ve şüphelilerin evlerinde yapılan aramada toplam 1 kilo 480 gram esrar, 3 ruhsatsız av tüfeği, çiçek saksılarına ekili Hint keneviri ve 1 hassas terazi ele geçirildi. C.M. ve K.S. isimli şüpheliler gözaltına alındı.

 • Manisa'da 1 milyon 106 bin seçmen oy kullanacak
  15 Nis Manisa'da 1 milyon 106 bin seçmen oy kullanacak

  14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Manisa genelinde 1 milyon 106 bin 161 seçmen, 3 bin 573 sandıkta oy kullanacak.

 • Manisa'da Bağlarını Don Vuran Üzüm Üreticileri: 'Manisa Afet Bölgesi İlan Edilsin'
  31 Mar Manisa'da Bağlarını Don Vuran Üzüm Üreticileri: "Manisa Afet Bölgesi İlan Edilsin"

  Manisa’da yeni filizlenmeye başlayan üzüm bağlarını don vurdu. Kuru üzümün başkenti olarak bilinen Manisa’nın Sarıgöl, Alaşehir, Ahmetli, Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerindeki bağlar hasar gördü. Primler yüksek ve hasar karşılama oranı düşük olduğu için tarım sigortası yaptırmadıklarını söyleyen üzüm üreticileri, Manisa’nın afet bölgesi ilan edilmesini istedi.

 • Manisa'da filizlenen üzüm bağları zirai dondan etkilendi
  31 Mar Manisa'da filizlenen üzüm bağları zirai dondan etkilendi

  Manisa'nın bazı ilçelerinde, ilkbaharın gelmesiyle uyanan ve filiz vermeye başlayan üzüm bağlarının bir bölümü, 29 Mart gecesi etkili olan zirai don nedeniyle zarar gördü.

 • Manisa'nın 7 ilçesini don vurdu
  30 Mar Manisa'nın 7 ilçesini don vurdu

  Manisa'nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi.

 • Otomobil ile tır kafa kafaya çarpıştı! Feci kazada aracın sürücüsü yaşamını yitirdi
  29 Mar Otomobil ile tır kafa kafaya çarpıştı! Feci kazada aracın sürücüsü yaşamını yitirdi

  Manisa'nın Salihli ilçesinde tır ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu yaşanan felaket kazada otomobil sürücüsü yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden şahsın Salihli Devlet Hastanesi personeli olduğu bilgisine ulaşıldı.

Advertisement