"11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı - Son Dakika
Güncel

"11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı

Keban'da 2 bin fidan dikildi.

12.11.2019 00:00  Güncelleme: 00:05

Keban'da 2 bin fidan dikildi.

Keban Kaymakamı Ersin Tepeli, "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliği kapsamında Nimri Dağı Musa Amca Ormanı'ndaki fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, proje sayesinde ülke genielinde milyonlarca fidan dikileceğini işaret ederek, şöyle konuştu:

"Çok güzel bir proje İnşallah bundan sonra bu vesileyle projelerin devamı da gelecektir. Fidan dikme konusunda toplumumuz her bir ferdini küçükten büyüğe mutlaka bilinçlendirmemiz lazım, Bu konuda Türkiye olarak fena değiliz iyi bir noktadayız ama daha da iyi bir noktalara gelebiliriz. Ülkemizi çok daha yeşil bir duruma getirebiliriz. Biz ilçemizi yeşillendirmek daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çabalayacağız."

Programa Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Özcan Sevinç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin Özkan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ziyaddin Seçkin, DSİ Su Ürünleri Şube Müdürü Yasin Celayır, İlçe Müftüsü Abdullah Temizkan da katıldı.

"11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı

Yurt genelinde başlatılan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında, Mardin'in Midyat ilçesinde 35 bin 188 fidan toprakla buluşturuldu.

Midyat İlçe Kaymakamlığı, Midyat Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde bir araya gelen ilçe protokolü, kurum ve kuruluş yetkilileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar, Sanayi ve Acırlı mahallerinde bulunan boş arazilere fidan dikti.

Kaymakam Tekin Dündar, düzenlenen etkinlik sayesinde ilçelerinin daha yeşil bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Etkinliğe destek veren herkese teşekkür eden Dündar, şöyle konuştu:

"Türkiye'de 11 milyon fidan inşallah hayat bulacak, toprakla buluşacak. ve yarınlar için nefes olacak. Kamu görevlilerimiz 2 bini bulmakta har bir insan kitlesi, biz ağaç dikmesi için vesile kılacağız inşallah. Dolayısıyla hedefimiz Midyat'ı hem tarihi bir yeri hemde yeşil bir yer haline getirmektir." dedi.

"11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel '11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes' programı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement