16.5 Yıl Ceza Alan Teğmen Çelebi Evleniyor - Son Dakika
Güncel

16.5 Yıl Ceza Alan Teğmen Çelebi Evleniyor

16.5 Yıl Ceza Alan Teğmen Çelebi Evleniyor

Ergenekon Davası'nda telefonuna 'sehven' yükleme yapılan ve davanın karar duruşmasında 16.5 yıl ceza alan Teğmen Çelebi 29 Ekim'de evleniyor.

24.10.2013 09:25  Güncelleme: 09:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezası alan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, tutuklu bulunduğu Hasdal Askeri Cezaevi'nde dünya evine giriyor. Çelebi, hayatını kendisini Hasdal'a uğurlayan nişanlısı Kezban Merey birleştirecek.

ÖNCE TAHLİYE SONRA HAPİS

Helikopter pilotu Çelebi, Ergenekon davasında telefonuna 'sehven' yüklendiği iddia edilen telefon numaraları ile de gündeme gelmişti. Teğmen Mehmet Ali Çelebi, bu iddianın mahkemeye taşınmasıyla birlikte de 33 ay tutuklu kaldıktan sonra mahkeme tarafından 2012'de oy birliği ile tahliye edildi. Tahliye olduktan sonra da Kezban Merey'le nişanlandı. Davanın 5 Ağustos'taki karar duruşmasında Teğmen Çelebi, 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılınca, avukatları Hüseyin Ersöz ve Serkan Günel ile birlikte Çağlayan Adliyesi'ne giderek mahkemeye teslim oldu.

Teğmeni mahkemeye teslim olurken yalnız bırakmayanlar arasında ise nişanlısı Kezban Merey'de yer aldı. Teğmen Çelebi, yeniden tutuklanınca da planlar ertelendi. Fakat çiftin arasına Hasdal parmaklıkları bile giremedi.

ŞAHİT KILIÇDAROĞLU

Çelebi, Hasdal Askeri Cezaevi'nde büyük bir düğünün hazırlıklarına başladı. Nikâh için 29 Ekim tarihine gün alan çift, Hasdal Hastal Askeri Cezaevi'nde evlenecek. Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve Kezban Marey'in şahitliklerini yapmasını istediği isim ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu, Çelebi çiftinin şahitliğini yaptığı takdirde, Kılıçdaroğlu ilk kez bir askeri cezaevine gitmiş olacak.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel 16.5 Yıl Ceza Alan Teğmen Çelebi Evleniyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement