3. Ankara Marka Festivali 13 Aralık'ta Başlıyor - Son Dakika
Güncel

3. Ankara Marka Festivali 13 Aralık'ta Başlıyor

3. Ankara Marka Festivali 13 Aralık\'ta Başlıyor

Ankara Ticaret Odasının (ATO) bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği Ankara Marka Festivali (AMF), 13 Aralık Çarşamba günü ATO Congresium’da başlıyor.

09.12.2017 11:19

Ankara Ticaret Odasının (ATO) bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği Ankara Marka Festivali (AMF), 13 Aralık Çarşamba günü ATO Congresium'da başlıyor. Festivalde iş, kültür, sanat ve spor dünyasından 180'i aşkın konuşmacı Ankaralılarla buluşacak.

ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonunun organizasyonunda 13-14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde, iş, kültür, sanat ve spor dünyasından 180'i aşkın konuşmacı Ankaralılarla buluşacak. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Marka Festivali'ni markalaşma bilinci oluşturmak ve Ankara'dan küresel markalar çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Festivalin bu yılki temasının "Yeni Yollar, Yeni Yönler, Yeni Yöntemler" olduğunu belirten Baran, "Bütün üyelerimizi ve Ankaralıları festivalimize davet ediyorum. Birbirinden değerli konuşmacılar üç gün boyunca başarı hikayeleriyle ve tecrübeleriyle, girişimcilere ilham verecek, yeni bir vizyon kazandıracaklar" ifadelerini kullandı.

Baran, festivale katılımın geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olacağını açıkladı. Ankara Marka Festivali'ne katılan izleyici sayısının geçen yıl 15 bine yaklaştığını hatırlatan Baran, bu yıl 20 bini aşmasını beklediklerini kaydetti. Baran, salonlara girişte izdiham yaşanmaması için ziyaretçilerin web üzerinden online kayıt yaptırmalarının yararlı olacağını vurgulayarak, sınırlı kontenjana sahip eğitim sınıfları için de önceden kayıt yaptırılması gerektiğini hatırlattı.

Anadolu'daki 50 okul için kitap bağışı kampanyası da yapılacak

Ankara Marka Festivali sırasında,Anadolu'daki 50 okul için "Kitap getir, ilham ver, 50 okul kitapla buluşsun" sloganlı kitap bağışı kampanyası da yapılacak. "Kitap Bankası" ile birlikte yürütülecek kampanya ile Anadolu'da 50 okula kütüphane kurulacak.

Festival, 13 Aralık Çarşamba günü saat 10.00'da açılış töreni ile başlayacak. Festivalin ilk konuşmacısı "Kurumsal Dış Politika, Devlet Dışındaki Aktörler ve 21. Yüzyıldaki Uluslararası Hukuk" başlıklı konuşmasıyla Uluslararası Avukat Robert Amsterdam olacak. Ardından Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı "Marka Şehirler ve İnşaat Sektöründe Markalaşmanın Önemi" konusunda söz alacak. Daha sonra sanatçı Mustafa Sandal, "Çılgın Bir Marka Hikayesi" başlıklı konuşmasıyla izleyicinin karşısına çıkacak.

Öğleden sonraki oturumlarda ION Academy Kurucusu Ali Rıza Ersoy "Endüstri 4.0 Yolunda: Dijital Fabrikalar", Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt "Girişimciliğin Önemi ve İnovasyonun Sağladığı Faydalar", AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, TAİK Başkanı Ekim Alptekin, İHK Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Korkmaz "Kültürel Değerlerin Markalaşmaya Katkısı", Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur "Ulaşımın Geleceği", Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Kayıhan Cabıoğlu, İnternet Fenomeni Danla Bilic, Socialand Kurucusu Arda Kofoğlu, Sanatçı Koray Avcı "Sosyal Medya Amaç mı, Araç mı?" ve Komedyen Eser Yenenler "Marka Sokaklar" konularında konuşacak.

Eğitim sınıfları ve imza günleri

Ankara Marka Festivali kapsamında 15 eğitim sınıfı açıldı. Bu sınıflarda Marka Konseyi ile Marka Sokaklar, ARD ile UNİADS 101Canlı Heyecanlı Reklamcılık Deneyimi, RVD ve IAB Türkiye ile Reklam ve Dijital Eğitim Programı, 360 Derece Yaratıcılık Programı, 360 Derece Girişimcilik Programı, Başkent Üniversitesi ile Markalaşmada Dijital İnovasyon, DPİD ile Doğrudan Pazarlama Eğitim Programı, Marka Mutfağı Marka Atölyesi, İDA ile İletişimin Gücü, DPİD ile Deneyim Dükkanı, Serhan Ok ile Marka Simülatörü Atölyesi, Gorbon Seramik Atölyesi, İnsanagüven Atölyesi, Tribal İstanbul ile Apokaliptik Bir İletişim Tasarımı, İyilik İçin Sanat Derneği ile Türkiye'nin Marka Değerine Sanatın Katkısı ve İnovasyon Forumu programları düzenlenecek. Eğitim programlarına yüzde 80 oranında devam edenlere katılım belgesi verilecek.

Ankara Marka Festivali imza günlerinde ise 13 Aralık Çarşamba günü Serhan Ok, 14 Aralık Perşembe günü Serhan Asker, Özgür Aras, Aşkım Kapışmak ve Tansu Oskay, 15 Aralık Cuma günü ise Faruk Şener, Ahmet Naç ve Nuray Sayarı okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzalayacak. Festival kapsamında üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve firmalar bin 500 metrekarelik alanda 100'ü aşkın stant açacak. Ana sponsorluğunu Türk Hava Yollarının, resmi sponsorluğunu Çalık Holding'in üstlendiği festivalin organizasyonunu TemaCC yürütüyor. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 3. Ankara Marka Festivali 13 Aralık'ta Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement