Son dakika Kayıhan haberleri, Kayıhan son dakika, son dakika Kayıhan

Son Dakika Kayıhan Haberleri

 • CHP Heyeti Erzincan İliç Çöpler Altın Madeni'ni Ziyaret Etti
  20:10 CHP Heyeti Erzincan İliç Çöpler Altın Madeni'ni Ziyaret Etti

  CHP heyeti, maden felaketinin yaşandığı Erzincan İliç Çöpler Altın Madeni bölgesini ziyaret etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, 'Bu bir suçtur, bu bir eko-kırım suçudur' dedi. Şahbaz, madenin açılması ve kapasite artırılmasıyla ilgili sorumluların halkın vicdanına mahkum edilmesini istedi. Ayrıca, bölgedeki madenin çevre ve halk sağlığına olumsuz etkileri göz ardı edildiğini belirtti.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Gazi Üniversitesi'ndeki FETÖ/PDY İddialarını Meclis Gündemine Taşıdı
  25 Şub CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Gazi Üniversitesi'ndeki FETÖ/PDY İddialarını Meclis Gündemine Taşıdı

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münci Yağcı'nın görevden alınmasını Meclis gündemine taşıdı. Pala, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e, Gazi Üniversitesi yöneticilerinin FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatı olduğunu tespit edip etmediğini ve bu kişiler hakkında yapılan işlemleri sordu. Ayrıca, Prof. Dr. Yağcı'nın neden soruşturma yapılmadan görevden alındığını ve lehine olan mahkeme kararının neden uygulanmadığını da sorguladı.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Bakan Özhaseki'ye Ekolojik Risk Değerlendirmesi ve Siyanürle Altın Çıkartılan Madenler Hakkında Sorular Yöneltti
  22 Şub CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Bakan Özhaseki'ye Ekolojik Risk Değerlendirmesi ve Siyanürle Altın Çıkartılan Madenler Hakkında Sorular Yöneltti

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'ye, ülkemizde yapılan Ekolojik Risk Değerlendirmesi hakkında bilgi istedi. Ayrıca, siyanürle altın çıkartılan madenlerin çevresel etkilerini izlemek için herhangi bir eylem planı olup olmadığını sordu.

 • LojiDer, Şişli'de 1. Genel Kurul Toplantısı'nı Gerçekleştirdi
  21 Şub LojiDer, Şişli'de 1. Genel Kurul Toplantısı'nı Gerçekleştirdi

  Şişli'de Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği'nin (LojiDer) '1. Genel Kurul Toplantısı' düzenlendi. Toplantıda genel kurul divan başkanı ve heyeti seçildi, dernek aidatı belirlendi ve yönetim kurulu, denetim kurulu, asıl ve yedek üyelerin seçimi yapıldı. LojiDer'in amacı, Türkiye'nin her bölgesinden lojistik sektörüne hizmet sağlayan insanları bir araya getirmek ve sektörün sesini daha fazla duyurmak.

 • CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Sinema Salonu Vaadi Verdi
  12 Şub CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Sinema Salonu Vaadi Verdi

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Tanıtım Toplantısında konuşarak, gençlerin Bursa'ya sinema için gitmesine son vereceklerini ve tiyatro, sinema gibi etkinlik salonlarını yapacaklarını söyledi.

 • Afyonkarahisar'da firari 3 hükümlü yakalandı
  10 Şub Afyonkarahisar'da firari 3 hükümlü yakalandı

  Afyonkarahisar'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan 3 hükümlü, Jandarma ve Polis ekipleri tarafından yakalandı. S.E, İhsaniye ilçesinde, V.K, Kocatepe beldesinde ve M.K ise kent merkezinde gözaltına alındı. Yakalanan hükümlüler, savcılıktaki işlemlerin ardından cezaevine teslim edildi.

 • Afyonkarahisar'da aranan suçlu jandarma tarafından yakalandı
  10 Şub Afyonkarahisar'da aranan suçlu jandarma tarafından yakalandı

  Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ve İhsaniye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, üç ayrı suçtan aranan ve hakkında 17 yıl 7 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.E. isimli şahsı yakaladı. Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • CHP Milletvekilleri Elazığ'da Deprem Sonrası Okulları İnceledi
  06 Şub CHP Milletvekilleri Elazığ'da Deprem Sonrası Okulları İnceledi

  CHP milletvekillerinden oluşan bir heyet, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ'da temaslarda bulundu. Kentte çeşitli ziyaretlerde bulunan heyet, İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyelerince yapılan üç okulda incelemelerde bulundu. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, eğitime büyük katkı verdiklerini belirtti. CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ise okulların depreme dayanıklı olduğunu ve Elazığ'ın bu okullarla daha nitelikli eğitime kavuşacağını söyledi. Heyette, İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, Antalya Milletvekili Mustafa Erdem, Bursa milletvekilleri Kayıhan Pala, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Hasan Öztürk de yer aldı.

 • MHP 55 Seçim Çevresinde Daha Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı
  26 Oca MHP 55 Seçim Çevresinde Daha Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

  MHP, 2’si ilçe, 53’ü belde olmak üzere toplam 55 seçim çevresinde daha belediye başkan adaylarını açıkladı.

 • MHP, 55 yeni belediye başkan adayını açıkladı
  26 Oca MHP, 55 yeni belediye başkan adayını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 2 büyükşehir ilçe ve 53 belde belediye başkan adayını daha açıkladı. Açıklanan adaylar arasında Tekirdağ Muratlı Belediye Başkan Adayı İmdat Altıntaş ve Tekirdağ Saray Belediye Başkan Adayı Mümin Buluş da bulunuyor. Ayrıca Afyonkarahisar, Aksaray, Bolu ve Gümüşhane'den de birçok aday açıklandı.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan cinayetlerinin aydınlatılmasını istedi
  24 Oca CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan cinayetlerinin aydınlatılmasını istedi

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan cinayetlerinin hala aydınlatılmadığını belirterek, siyasi iktidarın bu süreçleri takip etmesi gerektiğini söyledi.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor
  18 Oca Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, herkese spor yapma imkanı sunmak için 22 farklı branşta spor kursları düzenliyor. Yeni dönem spor kurslarına kayıtlar, 22 Ocak 2024 Pazartesi günü başlayacak ve çevrimiçi olarak yapılacak. Ayrıca yüzme kursu kayıtları da 29 Ocak ve 30 Ocak tarihlerinde başlayacak.

 • CHP'nin emeklilerin maaşlarında yaşanan kaybın araştırılması önerisi reddedildi
  17 Oca CHP'nin emeklilerin maaşlarında yaşanan kaybın araştırılması önerisi reddedildi

  CHP, emeklilerin maaşlarında yaşanan kaybın ve yaşamış oldukları ekonomik sorunların araştırılması önerisi, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, "Dün açıklanan rakamlar eğer bu Meclis'ten de aynen geçecek olursa maalesef en düşük emekli maaşı asgari ücretin yalnızca yüzde 59’u kadar olacak. Bu, kabul edilemez bir durumdur çünkü biliyorsunuz emekli maaşları aslında bir sosyal koruma programıdır. Siz, bu kadar düşük emekli maaşıyla kimseyi koruyamazsınız. Bu yıl 'emekliler yılı' olarak ilan ediliyor ama bu kadar düşük bir emekli maaşıyla bu yıl ancak emeklilerin eğer şansları varsa hayatta kalma yılı olarak ilan edilebilir, emekliler yılı olarak maalesef değil" dedi.

 • TBMM Genel Kurulu'nda CHP, DEM, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup önerileri kabul edilmedi
  17 Oca TBMM Genel Kurulu'nda CHP, DEM, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulu'nda CHP, DEM, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Saadet Partisi'nin emekli maaşları, emeklilik sistemi ve gelir dağılımıyla ilgili önerisi, İYİ Parti'nin yaşlı vatandaşların sorunlarına yönelik önerisi, DEM Parti'nin Anayasa Mahkemesi kararlarına ilişkin önerisi ve CHP'nin emekli aylıklarına ilişkin önerisi ayrı ayrı görüşüldü. Ancak yapılan oylamada tüm grup önerileri reddedildi.

 • CHP Milletvekili Pala, asgari ücretin yaşanılabilir düzeye getirilmesini istedi
  16 Oca CHP Milletvekili Pala, asgari ücretin yaşanılabilir düzeye getirilmesini istedi

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, asgari ücretin yaşanılabilir bir ücret düzeyine getirilmesini, emekli maaşlarının da en alt düzeyde, asgari ücrete endekslenmesini istedi. Pala, asgari ücretin Türkiye'de ortalama ücrete dönüştüğünü ve bu durumun bir demografik dönüşümü beraberinde getirdiğini belirtti. Ayrıca, asgari ücretin ortalama ücret olmaktan çıkarılması için emekçinin çalışma süresinin sınırlandırılması gerektiğini vurguladı.

 • LojiDer, sektördeki güncel gelişmeleri ve gelecek planlarını paylaştı
  13 Oca LojiDer, sektördeki güncel gelişmeleri ve gelecek planlarını paylaştı

  Lojistik Hizmet Sağlayıcılar Derneği (LojiDer), Şişli'de düzenlediği basın toplantısıyla sektördeki güncel gelişmeleri, amaçlarını ve gelecek planlarını basın mensuplarıyla paylaştı. Derneğin kurucu üyeleri, basın bildirisi okundu ve sorular cevaplandırıldı. LojiDer, ulusal ve uluslararası lojistik hizmetleri sunan firmaları bir araya getirerek sektörde güçlü bir ses olmayı hedeflemektedir.

 • Denizli Okul Sporları Yüzme Yıldızlar İl Birinciliği Yarışmaları Sonuçlandı
  11 Oca Denizli Okul Sporları Yüzme Yıldızlar İl Birinciliği Yarışmaları Sonuçlandı

  Denizli Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan Yüzme Yıldızlar İl Birinciliği yarışmaları, Büyükşehir Belediye Kayıhan Yüzme Havuzunda yapılan yarışlarla sona erdi. 62 yüzücünün katıldığı yarışmalarda, Sıdıka Çalışkan Ortaokulu ve Adalet Ortaokulu birincilik elde etti.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Meclis'teki çalışan sağlığı ve güvenliği önlemlerini eleştirdi
  09 Oca CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Meclis'teki çalışan sağlığı ve güvenliği önlemlerini eleştirdi

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, TBMM'de çalışan sağlığı ve güvenliği önlemlerinin yetersiz olduğunu belirterek, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının görevlendirilmesinin ertelenmesinin çalışanların sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi.

 • Afyonkarahisar'ın 3 ilçesine doğalgaz çalışmaları başladı
  08 Oca Afyonkarahisar'ın 3 ilçesine doğalgaz çalışmaları başladı

  Afyonkarahisar'ın Dinar, Şuhut ve Sinanpaşa ilçeleri başta olmak üzere merkeze bağlı 11 beldeye doğalgaz götürme çalışmalarına başlandı. İhsaniye ilçesine bağlı Kayıhan, Gazlıgöl, Döğer beldeleri ile birlikte merkez ilçeye bağlı Işıklar, Sülümenli, Sülün ve Çayırbağ beldeleri de doğalgaza kavuşacak. Şuhut ilçesine bağlı Karaadilli, Dinar'a bağlı Tatarlı, Haydarlı beldelerinde de basınç düşürme merkezleri kurulacak ve daha sonra bu beldeler de doğalgaza kavuşacak.

 • Kasiyer Merve cinayetinde tutuklanan zanlılara ceza yağdı
  06 Oca Kasiyer Merve cinayetinde tutuklanan zanlılara ceza yağdı

  Denizli'de yaşanan silahlı kavgada market sığınan kişiyi korumaya çalışan Merve Acar'ın öldürüldüğü cinayetle ilgili hazırlanan iddianamede, katil Yusuf Söylemez ile olaya karışan toplam 6 kişi için ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası istendi.

 • Denizli'de Silahlı Kavga Sonucu Merve Acar'ın Öldürülmesiyle İlgili İddianame Hazırlandı
  06 Oca Denizli'de Silahlı Kavga Sonucu Merve Acar'ın Öldürülmesiyle İlgili İddianame Hazırlandı

  Denizli'de yaşanan silahlı kavgada market sığınan kişiyi korumaya çalışan Merve Acar'ın öldürüldüğü cinayetle ilgili hazırlanan iddianamede, katil zanlısı ve olaya karışan toplam 6 kişi için ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası istendi.

 • Denizli'de Genç Çiftin Hayalleri Yarım Kaldı
  31 Ara Denizli'de Genç Çiftin Hayalleri Yarım Kaldı

  Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden genç çift, aynı gün gerçekleşen cenaze töreniyle son yolculuklarına uğurlandı. İş yeri açma planları ve evlilik hayalleriyle dolu olan gençlerin hayatları trajik bir şekilde son buldu.

 • Denizli'de alkollü sürücünün motosiklete çarpması sonucu 2 genç hayatını kaybetti
  30 Ara Denizli'de alkollü sürücünün motosiklete çarpması sonucu 2 genç hayatını kaybetti

  Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, cipin motosiklete çarptığı kazada yaşamını yitiren Busenur Bostancı (18) ile Fethi Berk (23), toprağa verildi. Kazada gençlerin motosikletine çarpan ve 1.18 promil alkollü olduğu belirlenen cip sürücüsü Hüseyin Gündem ise tutuklandı.

 • Denizli'de cip kazasında 2 kişi öldü, sürücü tutuklandı
  30 Ara Denizli'de cip kazasında 2 kişi öldü, sürücü tutuklandı

  Denizli'nin Pamukkale ilçesinde meydana gelen kazada, cip sürücüsü motosiklete çarparak 2 kişinin ölümüne neden oldu. Gözaltına alınan sürücü, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri defnedildi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Kayıhan Pala: 'Merkez Bankası Başkanı Bile İstanbul'da Ev Bulamadığı İçin Annesinin Yanına Taşınırken Bizim Sağlık...
  16 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Kayıhan Pala: "Merkez Bankası Başkanı Bile İstanbul'da Ev Bulamadığı İçin Annesinin Yanına Taşınırken Bizim Sağlık...

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde; “Sağlık çalışanları açısından ciddi bir refah düşüklüğü var, birçok sağlık çalışanı maalesef yoksulluk sınırının altında maaşla geçinmek zorunda. 'Merkez Bankası Başkanı bile İstanbul'da ev bulamadığı için annesinin yanına taşınırken bizim sağlık çalışanlarımız ne yapsın' diye hepinize sormak isterim” dedi.

 • Sağlık ve İçişleri bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  16 Ara Sağlık ve İçişleri bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  CHP Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, "2024 yılında devlet hastanelerine ayrılan paranın 5 katı şehir hastanelerine ayırılıyor.

 • Ttb'den, Sağlık Bakanlığı'nın 2024 Bütçesine Tepki: 'Devlet Elini Halkın Cebinden Çekmeli, Sağlık Harcamalarının Tamamı Devlet Tarafından...
  15 Ara Ttb'den, Sağlık Bakanlığı'nın 2024 Bütçesine Tepki: "Devlet Elini Halkın Cebinden Çekmeli, Sağlık Harcamalarının Tamamı Devlet Tarafından...

  Türk Tabipleri Birliği (TTB) Sağlık Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçesine tepki gösterdi. TTB İkinci Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, "Toplam sağlık harcamalarının yüzde 73’ü hanehalkları tarafından gerçekleştirilirken devletin payı yüzde 27’nin bile altındadır. Bu durum kabul edilemez. Devlet elini halkın cebinden çekmeli, sağlık harcamaları hanehalkları tarafından değil tamamı devlet tarafından, genel bütçe içinden karşılanmalıdır. Sağlık emek ve meslek örgütleri olarak Sağlık Bakanlığı 2024 yılı bütçesini sadece sağlık emekçilerinin değil, halkın sağlığını da koruyamayacağı için reddediyoruz" dedi. CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala da “Bu bütçede iki tane makro sorun var; birincisi, bütçe yetersiz. İkincisi, bütçenin dağıtımı ile ilgili tercihler yanlış” diye konuştu. DEM Parti Milletvekili Heval Bozdağ ise "Önümüzdeki dönemde de tüm kalemlerde eğitimden ulaşıma, sağlığa kadar toplum gereksinimleri karşılanmıyor olacak" ifadelerini kullandı.

 • Yanlış 'botoks' hayatı tehdit eden 'botulizm' hastalığına davetiye çıkarıyor
  14 Ara Yanlış "botoks" hayatı tehdit eden "botulizm" hastalığına davetiye çıkarıyor

  Nöroloji uzmanları, uygun dozda ve şekilde yapılmayan "botoks" uygulamalarının solunum yetmezliğine kadar giden "botulizm" hastalığına neden olabildiğini, bu nedenle yoğun bakıma alınan hastalarla karşılaştıklarını bildirdi.

 • Mustafa Bozbey, CHP'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Aday Adayı Oldu
  05 Ara Mustafa Bozbey, CHP'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Aday Adayı Oldu

  Geçen yerel seçimlerde CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mustafa Bozbey, 31 Mart’ta yapılacak seçimde de büyükşehir için adaylık başvurusu yaptı. Bozbey, "Bursa’da yönetim anlayışı değişecek, Bursa güzelleşecek. Emekliler, köylüler, kadınlar, gençler, yaşlılar, esnafımız, sanayicimiz, öğrencimiz, çiftçimiz, en önemlisi çocuklarımız gülümseyecek" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı ve Merkez Konseyi Üyelerini Kabul Etti
  29 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı ve Merkez Konseyi Üyelerini Kabul Etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve TTB Merkez Konseyi üyelerini kabul etti. Kabulde CHP Genel Başkan Yardımcıları ve bir milletvekili de hazır bulundu. Görüşmenin detayları açıklanmadı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve beraberindeki heyeti kabul etti
  29 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve beraberindeki heyeti kabul etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul ederek görüştü. Görüşmeye CHP Genel Başkan yardımcıları ve CHP Bursa Milletvekili de katıldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Hatay'da sağlık sorunlarını inceleyecek
  22 Kas CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Hatay'da sağlık sorunlarını inceleyecek

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, beraberindeki milletvekilleriyle birlikte Hatay İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Şahbaz, yaptığı konuşmada deprem sonrası Hatay'da yaşanan sağlık sorunlarını yakından inceleyeceklerini ve sağlık hizmetlerinin önemine vurgu yaptı. Hatay'da yapacakları incelemelerin sonunda ayrıntılı bir çalışma raporu hazırlayacaklarını belirtti.

 • Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
  15 Kas Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi'nin tümü üzerinde görüşmeler tamamlandı.

 • Sağlık Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
  09 Kas Sağlık Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığının 2024 yılı bütçe görüşmeleri sürüyor.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor
  09 Kas Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, 7'den 70'e herkese spor yapma imkanı sunmak için düzenlediği spor kurslarının kayıtlarını başlatıyor. 21 farklı branşta verilecek olan spor kurslarına kayıtlar, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 08.30'dan itibaren belediye web sayfasından yapılacak. Kurslar, çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, sosyalleşmelerine yardımcı olmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenleniyor. Yüzme kursları için kayıtlar ise 14 Kasım Salı gününden itibaren yapılacak.

 • Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda
  09 Kas Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda

  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, "Doğal gaz ve petrol keşiflerimiz ve tabii kaynaklar alanlarındaki çalışmalarımızla yer altı kaynaklarımızı ekonomiye kazandıracağız. Bu kazanç da Aile ve Gençlik Fonu yoluyla vatandaşımıza, gençlerimize ulaşmış olacak.

 • Pamukkale, Başkan Örki'yle spor merkezi oldu
  09 Kas Pamukkale, Başkan Örki'yle spor merkezi oldu

  Pamukkale Belediyesi tüm ilçede gençlerin spor yapmasına imkan sağlamak amacıyla tesisleşme yolunda önemli adımlar attı.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala: Elektronik sigara ve ısıtılmış tütün ürünleri sağlığa zararlıdır
  03 Kas CHP Milletvekili Kayıhan Pala: Elektronik sigara ve ısıtılmış tütün ürünleri sağlığa zararlıdır

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, elektronik sigara ve ısıtılmış tütün ürünlerinin sağlığa zararlı olduğunu belirterek, bu ürünlerin sigaradan daha da zararlı olduğunu söyledi. Pala, tütün ürünlerinin kanser gibi önemli sağlık sorunlarına yol açtığını hatırlattı.

 • 100'ÜNCÜ YILDA YÜZ BİNLERCE KİŞİ CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ
  30 Eki 100'ÜNCÜ YILDA YÜZ BİNLERCE KİŞİ CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ

  Bursa'da, Nilüfer Belediyesi'nin geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü bu yıl rekor bir katılımla gerçekleşti.

 • Kulaçlar Cumhuriyet'in 100. yılı için atıldı
  29 Eki Kulaçlar Cumhuriyet'in 100. yılı için atıldı

  Denizli Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla 10 farklı branşta düzenlediği turnuva kapsamında gerçekleştirilen yüzme yarışlarına 5 takımdan 163 sporcu katıldı.

 • Nilüfer'de ortak aklın projesi 'Pancar Deposu' tanıtıldı
  28 Eki Nilüfer'de ortak aklın projesi "Pancar Deposu" tanıtıldı

  Nilüfer Belediyesi'nin, katılımcı bir süreçle yeni kimlikler kazandırdığı "Pancar Deposu" kamuoyuna tanıtıldı.

 • Saadet Partisi'nin Üniversiteli Gençlerin Sorunlarının Tespiti ve Çözümüne İlişkin Önerisi TBMM'de AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla...
  26 Eki Saadet Partisi'nin Üniversiteli Gençlerin Sorunlarının Tespiti ve Çözümüne İlişkin Önerisi TBMM'de AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla...

  Saadet Partisi’nin, son günlerde yaşanan intihar olayları nedeniyle üniversiteli gençlerin yaşadığı sorunları tespit etmek ve sorunların çözümüne yönelik adım atılmasını sağlamak amacıyla verdiği Meclis araştırma önergesinin TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde görüşülmesine ilişkin getirdiği grup önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, “Yeni yüzyılın şafağında milletimizin, özellikle gençlerimizin hiç de hak etmediği Türkiye tablosu var karşımızda. 21 yıldır işbaşında olan iktidar Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkenin evlatlarına onurlu bir yaşam ve müreffeh bir gelecek değil, endişe dolu bir gelecek bırakıyor” dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: İsrail Dünya Barışı İçin En Büyük Tehdittir
  24 Eki Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: İsrail Dünya Barışı İçin En Büyük Tehdittir

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınayarak dünya barışı için en büyük tehdit olduğunu belirtti. Yalçın, İzmir'de düzenlenen Filistin'e destek mitinginde yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'yi açık hava hapishanesine çevirdiğini ve soykırım uyguladığını ifade etti.

 • 'Nilüfer Kütüphane Günleri' başladı
  22 Eki 'Nilüfer Kütüphane Günleri' başladı

  'Nilüfer Kütüphane Günleri' başladı 100. yılında Cumhuriyet'in, geçmişi, bugünü ve geleceğinin münazara edildiği "Nilüfer Kütüphane Günleri" başladı.

 • Nilüfer Kütüphane Günleri başladı
  22 Eki Nilüfer Kütüphane Günleri başladı

  100. yılında Cumhuriyet'in, geçmişi, bugünü ve geleceğinin münazara edildiği "Nilüfer Kütüphane Günleri" başladı.

 • Ankara Üniversitesi'nde Eski YÖK Başkanvekiline 'Kişiye Özel Kadro' Davası Açıldı.
  08 Eki Ankara Üniversitesi'nde Eski YÖK Başkanvekiline "Kişiye Özel Kadro" Davası Açıldı.

  Ankara Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda Prof. Dr. kadrosu için açılan ilana başvuran, ancak “bekleme zamanı” gerekçesiyle başvurusu dikkate alınmayan doçent doktor elenip, eski Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu’na “adrese teslim kadro açıldığı” iddiasıyla dava açıldı. Ankara 3. İdare Mahkemesi üniversiteden savunma isterken, avukat Raziye Ünal üniversitenin bu “yanlıştan dönmesi için” 7 profesör, 5 doçent doktor ve bir yardımcı doçent doktor imzalı ihtarname çekti. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ise konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

 • CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun: Vatandaşa dokunan, insan odaklı bir Pamukkale için çalışmaya devam edeceğiz
  06 Eki CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun: Vatandaşa dokunan, insan odaklı bir Pamukkale için çalışmaya devam edeceğiz

  CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Pamukkale'nin sorunlarını ve üst yapı çalışmalarını paylaştı. Coşkun, vatandaşların yaşadığı sorunları ve engelleri ortadan kaldırmak için insan odaklı bir belediyecilik anlayışıyla çalışacaklarını belirtti.

 • Aylin Yaman: 'Sağlık Sistemimiz Sağlığı Yönetenlerin Bilimsellikten Uzak Zihniyeti ile Alarm Vermekte; Zarar Gören İse Hastalar ve Sağlık Çalışanları...
  04 Eki Aylin Yaman: "Sağlık Sistemimiz Sağlığı Yönetenlerin Bilimsellikten Uzak Zihniyeti ile Alarm Vermekte; Zarar Gören İse Hastalar ve Sağlık Çalışanları...

  CHP TBMM Sağlık Grubu Üyeleri, sağlık sisteminde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin ortak açıklama yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Yaman, “Poliklinik randevularının en az 20 dakika olacak şekilde planlanması elzemdir. TTB tarafından taslağı hazırlanan Şiddet Yasası’nın hayata geçirilmesi hızla gerçekleşmelidir. Tıbbi cihazdaki ve ilaç endüstrisindeki yüzde 85’lik ithalat bağımlılığının azaltılması, uzun vadede zorunludur. Sağlık sistemimiz, insan kaynağı yerine dev tesislere yapılan yatırımlarla, koruyucu hekimliği ikinci planda bırakan, kâr amacı güden tedavi edici hizmet kurgusu ile ama en önemlisi de sağlığı yönetenlerin bilimsellikten ve uluslararası kabul gören uygulamalardan uzak zihniyeti ile alarm vermekte; zarar gören ise hizmete güvenli ulaşamayan hastalar ve tükenen sağlık çalışanları olmaktadır” dedi.

 • Emekli bir kadın, elektrik ve su sorununu CHP heyetine anlattı
  27 Eyl Emekli bir kadın, elektrik ve su sorununu CHP heyetine anlattı

  CHP Bursa İl Örgütü yöneticileri, Emek Mahallesi'nde yurttaşların sorunlarını dinledi. Pazar yerinde CHP heyetine şikayetlerini anlatan 52 yaşındaki kadın, elektrik ve su sorununu dile getirdi. CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, vatandaşın şikayetini dinleyerek sorunun çözümü için çaba göstereceklerini belirtti.

 • Gemlik Kitap Limanı'nda Türk siyasetinin renkli isimleri konuk oldu
  23 Eyl Gemlik Kitap Limanı'nda Türk siyasetinin renkli isimleri konuk oldu

  Gemlik Kitap Limanı Fuarı'nda bu yıl Türk siyasetinin güçlü isimleri olan Prof. Dr. Kayıhan Pala ve gazeteci İsmail Arı kitapseverlerle buluştu. İsmail Arı, sağlık sektöründeki yapılaşmaları eleştirirken, Kayıhan Pala ise şehir hastaneleri konusunda bilgi verdi.

 • Gemlik'te Kitap Limanı Fuarı Açıldı
  17 Eyl Gemlik'te Kitap Limanı Fuarı Açıldı

  Bursa Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Limanı fuarı, Zeytin Dalı Meydanı'nda kitapseverleri ağırlamaya başladı. Fuarın açılışına Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen katıldı. Fuar kapsamında düzenlenen atölyeler ve söyleşilerle birçok yazar ve şair okurlarıyla buluşacak.

 • Erbil Tuşalp Gazetecilik Günleri, 'Felaket Gazeteciliği' Başlığıyla Bursa'da Düzenlendi
  10 Eyl Erbil Tuşalp Gazetecilik Günleri, 'Felaket Gazeteciliği' Başlığıyla Bursa'da Düzenlendi

  Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakfı (TAKSAV) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Erbil “Tuşalp Gazetecilik Günleri” Bursa’da gerçekleştirildi. Bu yıl ki ödülün sahibi gazeteci Hale Gönültaş, “Gazetecilik sadece haber yazmak değildir. Gazetecilik erdemli, ilkeli olmaktır, pek çok değeri barındırmaktır. Bunların bütünü olduğu zaman gerçek gazetecilik yapılır ve doğru haber ortaya çıkar. Erbil Tuşalp bunların hepsinin bütünüydü. Entelektüel gazeteciliğin ötesinde aydındı. Çok şey öğrendim kendisinden” dedi.

 • Denizli'de Kayıp Kadın Arama Çalışmaları Başladı
  10 Eyl Denizli'de Kayıp Kadın Arama Çalışmaları Başladı

  Denizli'nin Çameli ilçesinde ikamet eden Neslihan Akhan'dan 2 gündür haber alınamazken, jandarma ekipleri her yerde arama çalışması başlattı.

 • Afyonkarahisar'da makam aracı motosiklete çarptı, sürücü yaralandı
  07 Eyl Afyonkarahisar'da makam aracı motosiklete çarptı, sürücü yaralandı

  Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Akören beldesinde, Kayıhan Belediyesi Başkanı Ömer Şahin'in kullandığı makam aracı, bir motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, yanıtsız kalan soru önergeleri için Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvurulmasını istedi
  05 Eyl CHP Milletvekili Kayıhan Pala, yanıtsız kalan soru önergeleri için Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvurulmasını istedi

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, milletvekillerinin soru önergelerine eksik ve geç yanıt verilmesi ya da hiç yanıtlanmamasıyla ilgili TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a, Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvurulması önerisinde bulundu.

 • Denizli'de 5 Katlı Apartın Çatı Katından Düşen Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti
  29 Ağu Denizli'de 5 Katlı Apartın Çatı Katından Düşen Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti

  Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, 5 katlı apartın çatı katından zemine düşen yaşlı adam, olay yerinde hayatını kaybetti. Olayın intihar olabileceği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

 • İstanbul'da 29 Ağustos'ta Büyük Elektrik Kesintisi Gerçekleştirilecek
  29 Ağu İstanbul'da 29 Ağustos'ta Büyük Elektrik Kesintisi Gerçekleştirilecek

  Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) tarafından İstanbul'da 29 Ağustos Salı günü 21 ilçede planlı elektrik kesintisi yapılacağı duyuruldu. Elektrik hatları üzerinde yapılacak olan çalışmalar sebebiyle gerçekleştirilecek bu kesinti, İstanbul'un birçok bölgesini etkileyecek.

 • Başkentte 6. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali Başladı
  25 Ağu Başkentte 6. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali Başladı

  Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği festivalde ulusal ve uluslararası dans sanatçıları performanslarını sergiliyor. Başkentli sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festival, 27 Ağustos Pazar akşamı sona erecek.

 • Kasiyer Merve cinayetinde gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sı tutuklandı
  25 Ağu Kasiyer Merve cinayetinde gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sı tutuklandı

  Denizli'de kız meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada markete sığınan Merve Acar'ın öldürüldüğü cinayetle ilgili olarak gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sı tutuklandı. Olayda, kız arkadaşıyla buluşmak için markete gelen Yusuf S., pompalı tüfekle Merve Acar ve Hasan S.'ye ateş etti. Merve Acar olay yerinde hayatını kaybederken, Hasan S. ise ağır yaralandı. Şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

 • Silahlı saldırıyı önlemeye çalışırken öldürülen Merve'nin vurulduğu anlara ait görüntüler ortaya çıktı
  25 Ağu Silahlı saldırıyı önlemeye çalışırken öldürülen Merve'nin vurulduğu anlara ait görüntüler ortaya çıktı

  Denizli'de akraba iki genç arasında çıkan silahlı kavgaya engel olmak isterken öldürülen Merve Acar'ın vurulduğu anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Merve'nin komşusunun kollarında son nefesini verdiği anlar yer aldı. Olayda, kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada Hasan S. tarafından yaralanan Yusuf S., pompalı tüfekle Merve'yi vurmuştu. Merve Acar'ın ölüm anı, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

 • Yozgat 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
  25 Ağu Yozgat 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

  Yozgat'ta düzenlenen 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. Fuarda tarım ve hayvancılık ekipmanları sergilenip, tanıtım ve satışı yapılıyor. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, makineleşmenin tarımın başarısını perçinlemek için önemli olduğunu belirtti. Fuar, Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 • Denizli'de Kız Meselesi Yüzünden Çıkan Kavgada Öldürülen Genç Kızın Son Yolculuğu
  21 Ağu Denizli'de Kız Meselesi Yüzünden Çıkan Kavgada Öldürülen Genç Kızın Son Yolculuğu

  Denizli'de iki grup arasında çıkan kavgada çalıştığı markete sığınan Merve Acar, korumaya çalışırken öldürüldü. Merve'nin cenazesi beyaz gelinlikle uğurlandı. Yaralının tedavisi sürerken, saldırgan ve diğer şüphelilerin sorguları devam ediyor.

 • Mudanya 5. Kitap Fuarı Başladı
  20 Ağu Mudanya 5. Kitap Fuarı Başladı

  Mudanya Belediyesi’nin Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) iş birliğiyle düzenlediği Mudanya Kitap Fuarı’nın beşincisi “Cumhuriyet ve Demokrasi” temasıyla başladı.

 • Pamukkale Belediyesinden dev proje; Bağbaşı Gençlik Merkezi
  16 Ağu Pamukkale Belediyesinden dev proje; Bağbaşı Gençlik Merkezi

  Dev projelerle Pamukkale ilçesine önemli kazanımlar sağlayan Pamukkale Belediyesi, ilçeye değer katacak bir projeyi daha sonlandırmaya hazırlanıyor.

 • Atlı Jandarma Timi Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı'nda göreve başladı
  14 Ağu Atlı Jandarma Timi Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı'nda göreve başladı

  Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'ndan görevlendirilen Atlı Jandarma Timi, Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı'nda göreve başladı. Timler, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı kontrolünde vatandaşların huzur ve güvenliği için görev yapacak. Ayrıca, pikniğe gelen vatandaşlar orman yangınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılacak. Atlı jandarma timleri, yaz dönemi boyunca turizmin yoğun olduğu bölgelerde düzenli devriye atacak.

 • CHP Milletvekili Kayıhan Pala, aile sağlığı merkezlerinde çalışan personelin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı
  14 Ağu CHP Milletvekili Kayıhan Pala, aile sağlığı merkezlerinde çalışan personelin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, grup elemanı olarak aile sağlığı merkezlerinde çalışan personelin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Pala, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya grup elemanlarının sayısı, hak mağduriyetlerinin giderilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi konularında sorular yöneltti. Pala, sağlık çalışanlarının özlük haklarındaki düşüklüğün Türkiye'deki sağlık sisteminin en temel sorunlarından biri olduğunu vurguladı.

 • Belediye, Nilüfer Müzik Festivali'ni iptal etti
  11 Ağu Belediye, Nilüfer Müzik Festivali'ni iptal etti

  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, getirilen çadırlı kamp ve alkol yasağı nedeniyle Nilüfer Müzik Festivali'ni iptal etme kararı aldıklarını duyurdu. Nilüfer Belediyesi'nin 2015 yılından bu yana düzenlediği, dünyanın birçok yerinden sanatçıyı ağırlayan ve 300 bini aşkın izleyici kitlesine ulaşan Nilüfer Müzik Festivali'ne Bursa Valiliği tarafından kamp ve alkol yasağı getirildi. Yasağa tepki gösteren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yaşam tarzına müdahale edilmesinin doğru olmadığını, getirilen kısıtlamalara tepki olarak Nilüfer Müzik Festivali'ni iptal etme kararı aldıklarını duyurdu.

 • Nilüfer Müzik Festivali Kaymakamlık Kararını Protesto Ederek İptal Edildi
  10 Ağu Nilüfer Müzik Festivali Kaymakamlık Kararını Protesto Ederek İptal Edildi

  Bursa'da düzenlenen ve ulusal ve uluslararası alanda pek çok ödüle değer görülen Nilüfer Müzik Festivali, kaymakamlık tarafından getirilen kamp ve alkol yasağı nedeniyle iptal edildi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu kararı kaymakamlık kararını protesto etmek amacıyla aldıklarını belirtti. Festival, Türkiye'de bir kamu kurumu tarafından düzenlenen en büyük kamplı festival olup, yüz binlerce izleyiciye ulaşmaktadır. CHP Bursa milletvekilleri ve il başkanı da festivalin iptal edilmesini kınadı ve gençlerin yaşam tarzına müdahale edildiğini ifade etti.

 • Nilüfer Müzik Festivali, Alkol ve Kamp Yasağı Sonrası Belediye Tarafından İptal Edildi
  10 Ağu Nilüfer Müzik Festivali, Alkol ve Kamp Yasağı Sonrası Belediye Tarafından İptal Edildi

  Bursa’da bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali’ne Nilüfer Kaymakamlığı aracılığıyla kamp ve alkol yasağının getirilmesi sonrası Nilüfer Belediyesi etkinliğin açık hava konserinden farkı kalmayacağı gerekçesiyle iptaline karar verdi. Konuya dair basın açıklaması yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, "Biz bu engelleme girişimi nedeniyle 7. Nilüfer Müzik Festivali’ni iptal etme kararı aldık. Festivali festival yapan niteliklerini ortadan kaldırırsanız, festivali hem içerik açısından hem de ekonomisi açısından yapılamaz bir noktaya getirmiş olursunuz ve ayrıca yaptığımız diğer açık hava konserlerinden bir farkı da kalmaz.  Biz gençleri müzikle buluşturmaya devam edeceğiz, burada bunu sonlandırmıyoruz" dedi.

 • Nilüfer Müzik Festivali Kamp ve Alkol Yasakları Nedeniyle İptal Edildi
  10 Ağu Nilüfer Müzik Festivali Kamp ve Alkol Yasakları Nedeniyle İptal Edildi

  Nilüfer Belediyesi, eylül ayında yapılması planlanan 7. Nilüfer Müzik Festivali'ni, kaymakamlık tarafından getirilen kamp ve alkol yasağı nedeniyle iptal etti. Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu kararı kaymakamlığın engelleme girişimini protesto etmek amacıyla aldıklarını belirtti. Festival, ulusal ve uluslararası alanda pek çok ödüle değer görülen ve yüz binlerce izleyiciye ulaşan en büyük kamplı müzik festivali olarak biliniyor. Kaymakamlık, festivalde alkol kullanılmaması ve kamp yapılmaması konusunda uyarılarda bulunmuştu. Başkan Erdem, festivalin iptal edilmesinin yaşam tarzına müdahale olarak değerlendirildiğini ve bu kararı protesto ettiklerini ifade etti. CHP Bursa milletvekilleri ve il başkanı da kararı kınayarak gençlerin eğlenme hakkına saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Muğla Kaymakamı ve Muhtarlar Termik Santralleri Ziyaret Etti
  04 Ağu Muğla Kaymakamı ve Muhtarlar Termik Santralleri Ziyaret Etti

  Muğla'nın Milas ilçesi Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, beraberindeki Yeniköy ve Kemerköy Termik santrallerinin etrafındaki mahallelerin muhtarları ile Muğla Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret edip, toplantı yaptı. Muhtarlar, termik santrallerin enerji üretiminin yanında bölge ekonomisinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu, bölgedeki binlerce ailenin geçimini santrallerden sağladığını belirtti. Ziyarette ayrıca, provokatif eylemler ve güvenlik önlemleri konuşuldu.

 • JAKEM Komutanlığı'ndan Afyonkarahisar'a 3 asayiş atı göreve başladı
  31 Tem JAKEM Komutanlığı'ndan Afyonkarahisar'a 3 asayiş atı göreve başladı

  Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'ndan Afyonkarahisar'a gelen 3 asayiş atı, binicileriyle birlikte göreve başladı. Atlı Jandarma Timi, Afyonkarahisar'da Frig Vadisi, Ayazini Köyü, Döğer Beldesi, Bayramaliler Köyü, Kayıhan Beldesi, Üçlerkayası Köyü, Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı gibi turistik bölgelerde devriye faaliyeti icra edecek. Ayrıca, Zafer Haftası etkinliklerinde de görev alacaklar.

 • Afyonkarahisar'da tarlaya devrilen otomobilde 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı
  28 Tem Afyonkarahisar'da tarlaya devrilen otomobilde 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı

  Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, M.C.K. (19) idaresindeki otomobil tarlaya devrildi. Kazada, otomobilde bulunan B.K. (33) hayatını kaybederken, sürücü ve diğer yolcular yaralandı. Yaralılardan M.K'nin durumu ise ciddiyetini koruyor.

 • Afyonkarahisar'da Otomobil Kazası: 1 Ölü, 5 Yaralı
  28 Tem Afyonkarahisar'da Otomobil Kazası: 1 Ölü, 5 Yaralı

  Afyonkarahisar-Eskişehir yolu Kayıhan beldesi yakınlarında meydana gelen kazada, bir otomobil kontrolden çıkarak takla attı ve tarım arazisine devrildi. Kazada bir kişi hayatını kaybederken, 5 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda acil servis ve jandarma ekibi sevk edildi. Jandarma, kazayla ilgili inceleme başlattı.

 • Muğla Valisi, Kemerköy ve Ören termik santralleriyle ilgili muhtarlarla görüştü
  28 Tem Muğla Valisi, Kemerköy ve Ören termik santralleriyle ilgili muhtarlarla görüştü

  Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas ilçesindeki Kemerköy ve Ören termik santrallerinin bulunduğu bölgedeki 13 kırsal mahallenin muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarlar, kamuoyunda oluşan 'köylüler eylem yapıyor' algısından rahatsızlık duyduklarını belirterek, santrallerin bölge halkı için önemine dikkat çekti. Vali Tavlı ise bölgede güvenlik tedbirlerinin alındığını ve kararın yargı tarafından verildiğini hatırlattı.

 • Denizli'de yüzme kurslarına yoğun ilgi
  10 Tem Denizli'de yüzme kurslarına yoğun ilgi

  Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarına binlerce vatandaş katılırken, en çok ilgi yüzme branşına oldu. Denizli'de bulunan 8 kapalı yüzme havuzunda 6 bin 616 kişi yüzme kursuna katılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve geleceğin yeteneklerini keşfetmek amacıyla yıl boyunca ücretsiz spor kursları düzenliyor. Yüzme branşı ise en çok ilgi gören branş olmuştur.

 • CHP'li Milletvekili Pala, kamu personeline yapılan ücret artışını yetersiz buldu
  06 Tem CHP'li Milletvekili Pala, kamu personeline yapılan ücret artışını yetersiz buldu

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, kamu personeline yapılması öngörülen ücret artışının tatmin edici olmadığını belirtti. Pala, kamu çalışanlarının gelirlerinin düşük olduğunu ve ücretler arasında eşitsizlik bulunduğunu ifade ederek, ücretlerin eşitlikçi bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca emekli maaşlarındaki farklılıklara da dikkat çeken Pala, kamu sağlık çalışanlarının gelirlerinin düşük olduğunu ve bu durumun yoksulluk yarattığını söyledi. Pala, yapılan yüzde 20'ye yakın artışın da yetersiz olduğunu ve kamu çalışanlarını tatmin etmeyeceğini belirtti.

 • Ttb Merkez Konseyi Üyelerinin Görevden Alınması İstemiyle Açılan Dava 10 Kasım'a Ertelendi
  22 Haz Ttb Merkez Konseyi Üyelerinin Görevden Alınması İstemiyle Açılan Dava 10 Kasım'a Ertelendi

  Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması talebiyle açılan davanın beşinci duruşması yapıldı. Dava, TTB’nin reddi hakim talebinin reddine ilişkin istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesi için 10 Kasım’a ertelendi. TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut, “TTB Merkez Konseyi, tüm baskılara rağmen bilimsel bilginin kılavuzluğundan, mesleğin etik ilkelerinden taviz vermeden, toplumsal sağlık ve meslektaşlarının hakları için mücadele etmeye devam edecektir. Bizim faaliyetlerimiz ne suçtur ne de amaç dışıdır. Verilecek karar ne olursa olsun hekimlik mesleğinin toplumsal sorumluluğunu yürekten hisseden Türk Tabipleri Birliği dün susmadı, bugün de susmayacaktır” dedi.

 • CHP Milletvekili Pala: Aşıyla Önlenebilen Kızamık Salgını Endişe Verici
  21 Haz CHP Milletvekili Pala: Aşıyla Önlenebilen Kızamık Salgını Endişe Verici

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Türkiye'de bu yılın ilk aylarından itibaren bir kızamık salgını olduğunu ve aşıyla önlenebilen bir hastalık olmasına rağmen 2023 yılındaki salgın endişe verici olduğunu belirtti. Pala, Sağlık Bakanlığı'nın konuyla ilgili soru önergesini henüz cevaplamadığını söyledi. CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan ise orman yangınlarıyla etkin, yerinde bir mücadele stratejisi kurulması gerektiğini vurguladı.

 • CHP'li Pala 'Kızamık' Salgınına Dikkat Çekti: 'Dünya Sağlık Örgütü'nün Veri Tabanına Göre; Bin 440 Vakanın Çok Büyük Bir Çoğunluğu Aşısız. Yeterince...
  21 Haz CHP'li Pala "Kızamık" Salgınına Dikkat Çekti: "Dünya Sağlık Örgütü'nün Veri Tabanına Göre; Bin 440 Vakanın Çok Büyük Bir Çoğunluğu Aşısız. Yeterince...

  CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, kızamık vakalarına ilişkin, "Dünya Sağlık Örgütü’nün veri tabanına bakıyoruz; bu bin 440 vakanın çok büyük bir çoğunluğu aşısız. Dolayısıyla aşı ile önlenebilen bir hastalık olmasına rağmen yeterince aşı yapılmamış olması ülkemizi yeniden bir kızamık salgınıyla karşı karşıya bıraktı. Burada sorulması gereken şöyle bir soru var. Özellikle 1961’den sonra sağlığın sosyalleştirilmesi ilişkin kanunla Türkiye, çok başarılı bir bağışıklama programı uygulamaya başlamış olduğu halde 2013 yılından ve sonrasından itibaren kızamık tekrar neden salgın yapmaya başladı. Bu konuyu incelememiz gerekir. Dünya Sağlık Örgütü veri tabanına göre aşısızlar daha çok olgular olarak karşımıza çıktığına göre Türkiye’de kızamık aşısı yapmakla ilgili bir sorunumuz olduğu çok net ortaya çıkıyor" dedi.

Advertisement