61 Yıldır Süren Davanın Mirasçıları Bir Araya Geldi - Son Dakika
Güncel

61 Yıldır Süren Davanın Mirasçıları Bir Araya Geldi

Antalya'da, Osmanlı döneminde yaşayan dedelerinden kendilerine kaldığını iddia ettikleri arazileri almak için hukuk mücadelesi veren mirasçılar, düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

03.03.2018 21:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'da, Osmanlı döneminde yaşayan dedelerinden kendilerine kaldığını iddia ettikleri arazileri almak için hukuk mücadelesi veren mirasçılar, düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Antalya'da 61 yıldır devam eden davayla ilgili ailelerle anlaşan bir danışmanlık firmasının ANFAŞ Expo Cender'de düzenlediği toplantıya avukatlar, danışmanlık firmasının yöneticileri ile hak talebinde bulunan bin kadar mirasçı katıldı.

Serik, Aksu, Muratpaşa ilçelerindeki bazı mahallelerde bulunan ve milyarlarca lira değerinde olduğu belirtilen arazilerini isteyen mirasçılar, avukatlarla davanın son durumu hakkında görüştü.

Danışmanlık firmasının sahibi Faruk Keleş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Osmanlı mirasçıları Hacı Ömer Ağa, Arap Süleyman, Serikli Süleyman Ağa, Hacıveliağalar, Tekelioğulları ve Baltalar gruplarının mirasçılarıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Antalya'da 61 yıldır süren davalara son 1,5 yıldır müdahil olduklarını anlatan Keleş, bu sürede vekaletler, sözleşme ve anlaşmalar yaptıklarını, mirasçıların soy bağlarını araştırdıklarını bildirdi.

Muratpaşa ilçesindeki "Meltem davası"nda Arap Süleyman ile Serik'te bulunan tüccar Serikli Süleyman'ın aynı kişi gösterildiğini öne süren Keleş, şöyle devam etti:

"Yıllarca böyle devam ederek gitmiş. Belgelerini mahkeme dosyalarını araştırdık, gerçekten de Arap Süleyman ile Serikli Süleyman farklı kişilermiş. Serikli Süleyman Serik, Kumköy ve Cumali'de malları olan bir insan. Arap Süleyman da Aksu, Meltem, Bahçelievler'de malları olan kişiler. Farklı kişiler olduklarını belgelerle ispat ettik. Arap Süleyman'ın mirasıyla ilgili geçen ay mahkeme vardı."

"Sahte mirasçılar mal paylaşımına gitmiş"

Davalarla ilgili dolandırıcılık yapıldığını, kendisini varis olarak gösteren kişinin evraklarının sahte olduğunu ispat ettiklerini ileri süren Keleş, evrakın aslını Antalya 3. Asliye Mahkemesine sunduklarını anlattı.

Bu kişinin evraklarında oynamalar olduğunu iddia eden Keleş, "Bilir kişiler bu şekilde yanılarak veraset ilanı çıkarmış, gerçek mirasçılar yok sayılarak sahte mirasçılar miras paylaşımına gitmiş. Biz de belgelerimizi evraklarımızı ortaya koyarak bu durumu engelledik." dedi.

Meltem, Bahçelievler, Aksu, Serik davalarının hepsinin birbirine girdiğini dile getiren Keleş, herkesin kendi mallarına müdahil olacağını, davanın erken biteceğini ifade etti.

Keleş, Meltem ve Bahçelievler'de hak iddia edilen 450 dönümlük arazi içerisinde Antalya Adalet Sarayı ve Akdeniz Üniversitesinin de bulunduğunu belirtti.

61 Yıldır Süren Davanın Mirasçıları Bir Araya Geldi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 61 Yıldır Süren Davanın Mirasçıları Bir Araya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti'den Adıyaman Tut Belediye Başkanlığına Ercan Öncebe
  17:52 AK Parti'den Adıyaman Tut Belediye Başkanlığına Ercan Öncebe

  AK Parti'den Adıyaman Tut Belediye Başkanlığını kazanan Ercan Öncebe mazbatasını alarak, göreve başladı.

 • Esenyurt'ta ATM'nin sahte para verdiği iddia edildi
  17:51 Esenyurt'ta ATM'nin sahte para verdiği iddia edildi

  Esenyurt'ta bulunan bir ATM, para çekmek isteyen vatandaşlara sahte para verdiği iddia edildi. Vatandaşlar, sadece 100 TL'lik banknotların sahte olduğunu belirterek o anları video çekerek kayıt altına aldı. Aynı bölgede daha önce de ATM'lerden sahte para verildiği iddiaları bulunuyor. Olayın ardından vatandaşlar yetkililerin önlem almasını istedi.

 • Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan sazlık yangını hızlı müdahale ile söndürüldü
  17:49 Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan sazlık yangını hızlı müdahale ile söndürüldü

  Bugün saat 14:45 sıralarında Burdur'un Bucak ilçesi Kestel Yolu Aladağ Mevkiinde çıkan sazlık yangını, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucu tarlalara sıçramadan söndürüldü.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Yavuzyılmaz, teleferik kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu
  17:48 CHP Genel Başkan Yardımcısı Yavuzyılmaz, teleferik kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, Antalya'daki teleferik kazasının ardından teleferiğin bakım-onarımı konusunda yapılan açıklamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yavuzyılmaz, şirketin yurt dışından aldığı ve Türkiye'de geçerli olan sertifikasyon belgesinin olduğunu ve Sanayi Bakanlığı'nın bu sertifikayı kabul ettiğini belirtti. Ayrıca, Sanayi İl Müdürlüğünün bu gibi tesisleri belirli periyotlarla denetlemesi gerektiğini vurguladı.

 • Bursa Nilüfer'de Ormanlık Alanda Yangın Çıktı
  17:48 Bursa Nilüfer'de Ormanlık Alanda Yangın Çıktı

  Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunan Dağyenice Mahallesi'nin ormanlık alanında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın, ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

 • Akın akın dönüyorlar Trakya'ya gelen tatilciler dönüş yoluna geçti
  17:48 Akın akın dönüyorlar Trakya'ya gelen tatilciler dönüş yoluna geçti

  Trakya'ya gelen tatilciler, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin 8. gününde dönüş yolculuğuna başladı. Malkara, Süleymanpaşa, Çorlu ve İstanbul'a bağlanan yollarda dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Trafik durma noktasına gelirken, güvenlik birimleri denetimlerini sıklaştırdı. Tatilcilerin dönüş çilesi dron ile de görüntülendi.

 • Malatya'da iki ayrı kaza: 6 yaralı
  17:45 Malatya'da iki ayrı kaza: 6 yaralı

  Malatya'da meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 6 kişi yaralandı. Malatya- Ankara karayolu Malatya Şehirler Arası Otobüs Terminali mevkiinde meydana gelen kazada ekip otosuna çarpan motosiklet sürücüsü yaralandı. Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesi'nde meydana gelen ikinci kazada ise Seleme Caddesi üzerinde seyir halinde olan iki otomobil çarpıştı. Kazada 5 kişi yaralandı. Yaralıların Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı kazalarla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Ramazan Bayramı tatilinde havadan ve karadan trafik denetimleri sürüyor
  17:44 Ramazan Bayramı tatilinde havadan ve karadan trafik denetimleri sürüyor

  Ramazan Bayramı tatilinin son günlerinde yola çıkan vatandaşların güvenli şekilde seyahat etmeleri için havadan ve karadan trafik denetimleri Ankara'da aralıksız sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Havacılık Dairesi Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bağlantı yolları ve ana arterlerde trafik güvenliğini sağlamak için helikopterlerle denetimler gerçekleştiriyor. Trafik kurallarına uymayan sürücüler havadan karadaki ekiplere bildirilerek cezai işlemler uygulanıyor.


Advertisement