Ağrı'da İstifa Furyası - Son Dakika
Güncel

Ağrı'da İstifa Furyası

Ağrı\'da İstifa Furyası

Ağrı'da Vali Çetin'le başlayan istifa furyasına, Ağrı Üniversitesi'nde 3 Rektör Yardımcısı ve Rektörün İstifası Eklendi.

11.06.2010 18:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AĞRI, (DHA)

AĞRI'da Vali Mehmet Çetin'le başlayan istifa furyasını, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde 3 Rektörü Yardımcısı daha katılırken, şimdi de Rektör Prof. Dr. İrfan Arslan da görevi bırakacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Arslan, 9 yaşındaki oğlunun gönderdiği mesajda "Başbakan amcaya mektup yazacam seni Rektörlükten alsın" dediğini belirterek ayrılma kararını iletti.

Aileleri Erzurum'da görev yerleri Ağrı'da bulunan İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Arslan'ın üç yardımcısı Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Prof. Dr. Gökhan Budak ve Prof. Dr. Emin Özdemir dün istifa etmişti. Aynı durumda olan Rektör Prof. Dr. İrfan Arslan da, bugün kameralar karşısında önce oğlundan gelen cep telefonu mesajını okudu. Prof. Dr. Arslan, "9 yaşındaki oğlum benim istifa etmemi istiyor. Annesinin cep telefonundan bana gece 01.30'da mesaj çekmiş. Mesajı okudum gece oğlumun resmini aldım ona bakarak ağladım ve uyuyamadım. Mesajda 'Rektör olmak zorunda mıydın? Ben büyüyünce olsaydın. Başbakan amcaya mektup yazacam seni Rektörlükten alsın' diyor. Tabi ki duygusal bir mesaj. Biz olmasak bile birilerinin bu görevlerde çalışması gerekiyor" dedi.

Bundan sonra da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nin daha güzel gelişmelere sahne olacağını belirten Rektör Prof. Dr. İrfan Arslan, şunları söyledi:

"Oğlumun fotoğrafına bakıp gözyaşı dökmekten yoruldum. 1.5 yıl önce buraya Ağrı'ya farklı bir misyon, farklı bir hizmet için yola çıktık. Ağrı'ya layık bir üniversite kurmak, güzel bir çevre peyzaj oluşturmak, buradaki öğrencilerin daha iyi bir öğretim almalarını sağlamak için geldik. Ama arkadaşlarımla benim ailemin Erzurum'da olmasından dolayı, zor günler geçirdik. Çoğu zaman zorluklara göğüs gerdik. Ama sonuçta aile daha baskın geliyor. Bundan dolayı da ailelerini tercih etti arkadaşlar. Tabi tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden biri de artık Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi kurumsallaştı. Bu kurumsal kimlik ileriye gidecektir. Her şeyden önce ben bir şeye gerçekten üzüldüm. İstifa eden yardımcılarım benim 25 yıllık arkadaşlarım ve dostlarımdı. Ağrı'da çok fedakarca çalıştılar, çok güzel hizmetler yaptılar. Ama bunu da belirtmek isterim. Bu istifaların altında hiç kimse bir çapanoğlu aramasın. Tamamen ailevi sebeplerden dolayı böyle bir istifa gerçekleşmiştir."

Ağrı'da istifa rüzgarı Vali Mehmet Çetin'le başladı. Geri kalmışlığın, işsizliğin, töre ve çeşitli baskıların ön plana çıktığı kentin Valisi Çetin, 4.5 yaşındaki kızı Beyza Çetin'in sağlık sorunu için 16 Nisan'da istifa ederek Eskişehir'e yerleşti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ağrı'da İstifa Furyası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bitlis Turizm Haftası Programı Düzenlendi
  20:08 Bitlis Turizm Haftası Programı Düzenlendi

  Bitlis'te Turizm Haftası dolayısıyla Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) iş birliğiyle program düzenlendi. Vali Erol Karaömeroğlu, turistlerin farklı destinasyonlara olan ilgisinin arttığını belirtti. Bitlis'in turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Karaömeroğlu, Bitlis'in doğal güzelliklerinin ve tarihi eserlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçladıklarını ifade etti.

 • Afganistan'da Şiddetli Yağışlar ve Sel Felaketi: 70 Ölü, 50'den Fazla Yaralı
  20:08 Afganistan'da Şiddetli Yağışlar ve Sel Felaketi: 70 Ölü, 50'den Fazla Yaralı

  Afganistan Ulusal Afet Kurumu Sözcüsü Molla Canan Saik, ülkede son birkaç gün içinde meydana gelen şiddetli yağışlar ve sel nedeniyle 70 kişinin hayatını kaybettiğini ve 50'den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.

 • Aydın'da Tavuk Pilavı Yiyen Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı
  20:04 Aydın'da Tavuk Pilavı Yiyen Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı

  Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan Mustafa Kiriş Ortaokulu'nda yapılan yemek etkinliği sonrası tavuk pilavı yiyen 30 öğrenci rahatsızlandı. Öğrenciler ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Tokat Merkezde Deprem Sonrası Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşanmadı
  20:01 Tokat Merkezde Deprem Sonrası Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşanmadı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Tokat merkezde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını açıkladı. AFAD'ın Afet Koordinasyon Merkezi'nde tüm birimlerle teyakkuz halinde olduklarını belirtti.

 • Tokat'ta meydana gelen deprem Yozgat'ta hasara yol açtı
  20:00 Tokat'ta meydana gelen deprem Yozgat'ta hasara yol açtı

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem Yozgat'ta da hissedildi. Kadışehri ilçesinde ve köylerinde bazı yapılar zarar gördü, ancak can kaybı ve yaralı olmadığı belirtildi. Yelten köyünde ise 2 katlı atıl bir ev yıkıldı.

 • Hakkari Çukurca'da Temizlik Çalışması Başlatıldı
  19:59 Hakkari Çukurca'da Temizlik Çalışması Başlatıldı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde havanın ısınmasıyla birlikte temizlik çalışması başlatıldı. Belediye Başkanı Nazmi Demir, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çınar Çiftçi, belediye çalışanları, vatandaşlar ve gönüllü gençler, cadde ve sokaklarda çöp topladı. Çalışmaların devam edeceğini belirten Demir, destek verenlere teşekkür ederek, amacın Çukurca'yı daha temiz ve yaşanabilir hale getirmek olduğunu söyledi.


Advertisement