Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ankara'da PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı - Son Dakika

Ankara'da PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şube müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin sorguları ve delil analizleri sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği belirtildi.

Ankara\'da PKK/KCK\'ya yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı
25.07.2023 - 13:37,

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ve İstihbarat şube müdürlüklerince, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ankara TEM ve İstihbarat şube müdürlüklerince yapılan teknik analiz çalışmaları ve etkin pişmanlıktan yararlanan örgüt mensuplarının beyanları sonucu PKK/KCK mensuplarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, PKK/KCK içerisinde faaliyet gösterdiği, terör örgütünce gerçekleştirilen çukur eylemlerine lojistik destek sağladığı, örgütün kırsal alanına eleman temin ettiği, yaralı örgüt mensuplarının tedavisi için yasa dışı faaliyetlerde bulunduğu anlaşılan Ç.D. ile çatışma bölgelerinde bulunduğu, geçmiş yıllarda PKK/KCK terör örgütünün PYD/ YPG uzantısı içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen yabancı uyruklu Y.Ö. yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünde yapılacak sorgularının ardından şüpheliler, para hareketleri ve HTS telefon trafik bilgilerini içeren analizler ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecek.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Ankara'da PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı - Son Dakika


Advertisement