Bodrum1 Zenne'nin Bodrum Galasını Cemil İpekçi'de İzledi - Son Dakika
Güncel

Bodrum1 Zenne'nin Bodrum Galasını Cemil İpekçi'de İzledi

Bodrum1 Zenne\'nin Bodrum Galasını Cemil İpekçi\'de İzledi

Zenne'nin galası yönetmenler M.Caner Alper, Mehmet Binay, filmde oynayan İtalyan sanatçı Giovanni Arvaneh, filmin başrol oyuncusu Kerem Can'ın babası yat yapımcısı Mete Can, babaannesi Nurdoğan Beygo ve ünlü modacı Cemil İpekçi'nin de katıldığı...

21.01.2012 11:52

Zenne'nin galası yönetmenler M.Caner Alper, Mehmet Binay, filmde oynayan İtalyan sanatçı Giovanni Arvaneh, filmin başrol oyuncusu Kerem Can'ın babası yat yapımcısı Mete Can, babaannesi Nurdoğan Beygo ve ünlü modacı Cemil İpekçi'nin de katıldığı kokteylin ardından yapıldı. Zenne'nin başrol oyuncusu Kerem Can aynı saatlerde Kanal D'de yayınlanan Beyaz Şov'a katıldığı için galaya katılamadı. Can, canlı olarak yayınlanan sinevizyon eşliğinde Bodrumlu sinemaseverlere seslendi. 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, "SİYAD Ulusal En İyi Film ödülü alan filmin gösteriminden sonra, yönetmenler ve İtalyan sanatçı Giovanni Arvaneh, salonda sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

Yönetmen Alper, 2.5 yıl birlikte oldukları Ahmet isimli arkadaşlarının hayat hikayesinden yola çıkarak, 3 yılda çektikleri ilk filmde Türkiye'de herkesin bildiği ancak konuşmaya çekindiğini söyledi.

Yönetmen Binay ise muhafazakar, elit, modern ve benzeri farklı kesimlerden de olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Hiç tehdit almadıklarını belirten Binay, "Türkiye gerçekten bu filme hazırmış. Bir gazetede "Zenne sapıkların filmi' diye başlık atıldı. Ardından "Eşcinsellerin lobisi büyüyor mu?', denildi. Hayır eşcinsellik lobisi değil, insanlık, merhamet ve vicdan lobisi güçleniyor"dedi.

Zenneyi canlandıran Kerem Can'ın Bodrum'da yaşayan babası Mete Can "Yıllar önce Almanya'dan Bodrum'a döndüm. Oğlum sanat yaşamı için Almanya'da kaldı. Zenne olarak rol alacağındah filmin fragmanı yayınlanıncaya kadar haberim olmadı. Oğlumun zenne rolü sürpriz oldu. Oğlumla gurur duydum"dedi.

Filmi sıradışı olarak görmediğini ve bu tür filmlerin daha sıklıkla yapılması gerektiğine inandığını söyleyen Cemil İpekçi "Türkiye'de artık bir çok konu konuşulup tartışılabiliyor. İnsanlar ne kadar birbirini ötekileştirse de bu dünyada herkese yer olduğunu anlamaya başladı. Aslında cinsel tercih diyorlar ama cinsel tercih veya sapkınlık diye bir şey yoktur. Türkiye'de maalesef inanç sapmalarından dolayı birçok konuda olduğu gibi inançlarımızı da kendi menfaatlerimiz için kullanıp onlardan rant elde etmeye çalışıyoruz"diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum1 Zenne'nin Bodrum Galasını Cemil İpekçi'de İzledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement