Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan Çorum'da "Şehir Buluşmaları"nda konuştu Açıklaması - Son Dakika
Güncel

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan Çorum'da "Şehir Buluşmaları"nda konuştu Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan Çorum\'da "Şehir Buluşmaları"nda konuştu Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Geçtiğimiz hafta kamu emekçilerimizin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık.

12.08.2023 13:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

1) BAKAN IŞIKHAN: EMEĞİN, ALIN TERİNİN HAKKINI GÖZETTİK

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Bizler bugüne kadar milletimizden gelen talep ve istekleri hiçbir zaman geri çevirmedik. İmkanlarımız ölçüsünde her zaman insan odaklı, millet odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Emeğin, alın terinin hakkını gözettik" dedi.

AK Parti'nin 'Şehir Buluşmaları' programı kapsamında Çorum'a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ilk olarak valiliği ziyaret etti. Ardından AK Parti Çorum İl Başkanlığını ziyaret eden Işıkhan, burada basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetinin çalışmaları için, "Yüzyılın işini, yirmi yıla sığdırdık" ifadesini kullanan Işıkhan, yatırımların daha da artacağını belirtti. Bakan Işıkhan, "Şu an elbette önceliğimiz afetzede illerimiz. Bu süreçte 11 ilimizi yeniden ayağa kaldırmak için diğer tüm şehirlerimiz gibi Çorum'da depremzedelerimizin elinden tuttu, onlara evini, yuvasını, yüreğini açtı. Tüm imkanlarıyla 'Sen, ben yok, biz varız' diyerek elinden gelen tüm gayreti ortaya koydu. Allah hepinizden razı olsun, hassasiyetiniz için şahsım ve vatandaşlarımız adına tüm Çorumlu kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı'na yürüyeceklerini anlatan Işıkhan şunları söyledi:

"Yolun başında bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız demiştik. Biliyorsunuz, göreve gelir gelmez asgari ücretimizi belirledik. Akabinde memur ve memur emeklisi vatandaşlarımızın maaşlarında sağlanan iyileştirmeler için hemen harekete geçtik. Geçtiğimiz hafta da kamu emekçilerimizin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7'nci Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık. Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum. Bizler bugüne kadar milletimizden gelen talep ve istekleri hiçbir zaman geri çevirmedik. İmkanlarımız ölçüsünde her zaman insan odaklı, millet odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Emeğin, alın terinin hakkını gözettik. Emeklilerimize, çalışanlarımıza, işverenlerimize, sendikalarımıza hiçbir zaman kulaklarımızı kapatmadık. Katılımcı sosyal devlet anlayışımızın gerektirdiği şekilde her zaman milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da aynı bilinçle aynı vizyonla sahadan gelen görüşlere kulak vermeye devam edeceğiz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan Çorum'da 'Şehir Buluşmaları'nda konuştu Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çorum Sungurlu'da Zincirleme Trafik Kazası: 13 Yaralı
  23:13 Çorum Sungurlu'da Zincirleme Trafik Kazası: 13 Yaralı

  Çorum'un Sungurlu ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 4 araç birbirine çarptı. Kazada 13 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 • iPhone 16 Plus Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı
  23:09 iPhone 16 Plus Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı

  Apple, bu yıl iPhone 16 serisini çıkaracak ve iPhone 16 Plus modelinin renk seçenekleri ortaya çıktı. Fix Focus Digital tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre iPhone 16 Plus modeli siyah, beyaz, yeşil, sarı, pembe, mavi ve mor renk seçenekleri ile piyasaya sürülecek.

 • Amazon, Alexa için uygulama geliştiricilerine ücret ödemeyi bırakıyor
  23:09 Amazon, Alexa için uygulama geliştiricilerine ücret ödemeyi bırakıyor

  Son sızıntılar, Amazon'un sesli asistan Alexa için uygulama geliştiricilerine ücret ödemeyi bırakacağını gösteriyor. Bu kararın, şirketin asistana olan ilgiyi yeterli bulmamasından kaynaklandığı düşünülüyor. Ayrıca, Amazon'un Alexa için özel bir uygulama mağazası açma planını da askıya aldığı belirtiliyor. Alexa'nın geleceği ise belirsizliğini koruyor.


Advertisement