Cem Özdemir, Meclis Kararı ile Hemşehrilikten İhraç Edildi - Son Dakika
Güncel

Cem Özdemir, Meclis Kararı ile Hemşehrilikten İhraç Edildi

Cem Özdemir, Meclis Kararı ile Hemşehrilikten İhraç Edildi

Tokat'ın Pazar ilçe Belediye Meclisi, 1915 olaylarını 'Soykırım' olarak nitelendiren tasarıya 'Evet' oyu kullanan Cem Özdemir'i, Tokat hemşehriliğinden ihraç etti.

09.06.2016 16:00  Güncelleme: 16:21

Tokat'ın Pazar ilçe Belediye Meclisi, 1915 olaylarını 'Soykırım' olarak nitelendiren tasarıya 'Evet' oyu kullanan Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'i, Tokat hemşehriliğinden ihraç etti.

AK PARTİ VE MHP'LİLER OY VERDİ

Pazar Belediye Meclisi, Alman Parlamentosunda kabul edilen sözde Ermeni soykırımı tasarısına imza atan 11 Türk kökenli Alman milletvekilinden Cem Özdemir'in, Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Kalederesi köyü hemşehriliğinden çıkarılması için olağanüstü toplandı. Pazar Belediye Başkanı Şeraffettin Pervanlar başkanlığında düzenlenen belediye meclis toplantısında, 6 AK Partili, 3 MHP'li olmak üzere 9 meclis üyesi Cem Özdemir'in hemşehrilikten ihraç edilmesi için 'evet' oyu kullandı.

HAYIR OYU VEREN MİLLETVEKİLİNİ HEMŞEHRİLİĞE ALDILAR

Başkan Pervanlar, başta Alman Parlamentosunda karara 'evet' diyen tüm Alman Parlamenterleri ve Türk Cem Özdemir'i kınadıklarını ifade ederek, "Nüfusu Pazar ilçesinde olan bu vatandaşı tüm partili arkadaşlarımızın oy birliği ile Tokat hemşehriliğinden çıkartmak istiyoruz. Cem Özdemir'i hemşehrilikten çıkartılarak tasarıya tek 'hayır' oyu veren Hristiyan Demokrat Birlik Partisi Milletvekili Bettina Kudla'yı ise fahri hemşehri olarak mecliste kabul ediyoruz" dedi.

TASARIYI KINADILAR

Oylamanın ardından belediye meclis üyeleri Cem Özdemir'i hemşehrilikten ihraç eden karara imza attı. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Şen, MHP'li Meclis Üyesi Hasan Tatar da tepkilerini dile getirerek tasarıyı kınadıklarını söyledi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Cem Özdemir, Meclis Kararı ile Hemşehrilikten İhraç Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • erzurumlu 25: cem özdemır buyuk bir insandır 6 3 Yanıtla
  • tokat tokadi yerse..: Sevgili Tokat. Haritada bile cogu insan nerde oldugunu bilmiyor. Icinizden koskoca almanyanin buyuk partisine bi eşbaskan cikardiniz. Baska da biseyiniz yok. Onun da kiymetini bilin.. aptal olup koyunlarin arasinda kalmayin.. 0 1 Yanıtla
  • Lice: Linç kültürü bu ülkenin içine işlemiş 0 0 Yanıtla
  • Himmet biricik : Helâl olsun sizlere Allah razi olsun yolunuz açık olsun. Bir pisliği temizllediz. 0 0 Yanıtla

Advertisement