CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler - Son Dakika
Güncel

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Atatürk, Cumhuriyet\'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu ilçesinde yaptığı halk buluşmasında gençlere seslenerek, Atatürk'ün Cumhuriyet'i gençlere emanet ettiğini ve bu yüzden gençlerin yükünün ağır olduğunu söyledi. Özel, ayrıca seçimlerde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a destek istedi ve partisinin belediye başkanlarıyla gurur duyduğunu dile getirdi. Emeklilerin sıkıntılarını da vurgulayan Özel, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini belirterek seçmenleri hesap sormaya çağırdı. Ayrıca, Cumhur İttifakı'na karşı güçlü bir Türkiye ittifakı oluşturmanın önemine değindi ve yerel seçimlerde Türkiye ittifakının kazanacağına inandığını söyledi.

03.03.2024 21:21  Güncelleme: 21:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler." dedi.

Çorlu ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki halk buluşmasında katılımcılara seslenen Özel, bugün Tekirdağ'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Seçimlerde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a destek isteyen Özel, partisinin belediye başkanlarıyla gurur duyduğunu dile getirdi.

Özel, tüm seçmenleri oy vermeye davet etti.

Muhtar adaylarına başarı dileyen Özel, "31 Mart'tan sonra CHP'nin bütün belediyelerinin başkanlarının kapısı hem vatandaşlarımıza hem muhtarlarımıza bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ardına kadar açıktır." ifadesini kullandı.

Siyasette bilgi ve tecrübenin önemli olduğunu, genç ve kadın sayısının artmasını istediklerini belirten Özel, "Atatürk Cumhuriyeti, gözlerini yumarken CHP genel başkanlarına, belediye başkanlarına, milletvekillerine emanet etmedi, Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler. Hep beraber çalışmak, hep beraber önemli işler yapmak durumundayız. Gençlere vurgu önemli ama bu memlekette en büyük sıkıntıyı çeken de emekliler." diye konuştu.

Özel, partisinin önceliğinin emekliler olduğuna işaret etti.

Emeklilerin sıkıntılarını iyi bildiklerini ifade eden Özel, "Ben emeklilerin hepsini 1 Nisan'dan sonra meydanlara bekliyorum. 1 Nisan bu iktidara bir sarı kart gösterme günüdür. Bir Nisan '10 bin liraya geçinilir' diyenlere kırmızı ışığı yakma günüdür." dedi.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğini ileri süren Özel, seçmenden seçimlerde bu durumun hesabını sormasını istedi.

"O ittifakın adı bu seçimde Türkiye ittifakıdır"

Herkesin çıkarlarının korunacağı, sesinin duyulacağı bir ortam olması için Cumhur İttifakı'nın karşısına güçlü bir ittifak koymak gerektiğini aktaran Özel, şunları kaydetti:

"O ittifakın adı bu seçimde Millet İttifakı değildir, o ittifakın adı bu seçimde Türkiye ittifakıdır. Eğer seçimleri Türkiye ittifakı kazanırsa yani Laz'ı, Çerkez'i, Türk'ü, Kürt'ü herkes Türkiye ittifakında birleşirse, nasıl milli takım gol atınca hep beraber seviniyorsak, nasıl Filenin Sultanları şampiyon olunca hep beraber ağlıyorsak bu ülkedeki tüm yoksullar, tüm emekliler, tüm emekçiler geleceğinden kaygılı gençler, 'evladım yurt dışına gidecek' diye korkan anneler, babalar, yoksullar hep birlikte birleşirseniz hep birlikte kazanabiliriz. Bu birlikteliğimizin adı Türkiye ittifakıdır."

Yerel seçimlerde Türkiye ittifakının kazanacağına inandığını söyleyen Özel, ardından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • YSK, 2 ilçe ve 2 beldede seçimlerin yenilenmesine karar verdi
  12:58 YSK, 2 ilçe ve 2 beldede seçimlerin yenilenmesine karar verdi

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yapılan itiraz başvurularını değerlendirmeye devam ediyor. Bugüne kadar 2 ilçe ve 2 beldede seçimlerin yenilenmesine karar veren YSK, kesin seçim sonuçlarını ilan etmek için itirazları karara bağladıktan sonra açıklayacak. Yenilenmesine karar verilen yerlerde seçimler 2 Haziran'da gerçekleştirilecek.

 • Mardin'de okul çevreleri ve servis araçlarında denetim gerçekleştirildi
  12:57 Mardin'de okul çevreleri ve servis araçlarında denetim gerçekleştirildi

  Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerin korunması amacıyla okul çevreleri ve servis araçlarında denetim yapıldı. 68 ekip ve 140 personelin katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde, birçok farklı mekan ve bina kontrol edildi. Ayrıca, bin 256 kişi sorgulandı ve 226 servis aracı denetlendi. Denetimler sonucunda bir sürücüye cezai işlem uygulandı.

 • MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç, Belediye Başkanı Mustafa Göksel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
  12:55 MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç, Belediye Başkanı Mustafa Göksel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

  MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç, MHP ilçe başkanı Yakup Macan ve AK Parti ilçe Başkanı Hüseyin Nisan ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Göksel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Göksel, Cumhur İttifakı'nın Bigadiç'te güzel işler başardığını ve birlikte güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.


Advertisement