Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları - Son Dakika
Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları

Cumhurbaşkanı Erdoğan\'dan Taziye Telefonları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şair Bahaettin Karakoç, Prof. Dr. Oya Akgönenç ve ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in yakınlarıyla telefon görüşmesi yaparak taziyelerini iletti.

18.10.2018 08:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şair Bahaettin Karakoç, Prof. Dr. Oya Akgönenç ve ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in yakınlarıyla telefon görüşmesi yaparak taziyelerini iletti. Resmi ziyaret vesilesiyle Moldova'nın başkenti Kişinev'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat haberlerinin ardından hayatlarını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına telefon aracılığıyla taziyelerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Bahaettin Karakoç'un oğlu Bahadır Karakoç'u, Fazilet ve Saadet Partilerinden milletvekilliği yapmış Prof. Dr. Oya Akgönenç'in oğlu Tarık Kemal Mughisuddin'i, Ara Güler Müzesi Direktörü ve Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç'ı taziye için telefonla aradı. Şair Karakoç'a ve eski milletvekili Akgönenç'e Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, Saraç ile yaptığı telefon görüşmesinde de Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in vefatını da derin bir teessürle öğrendiğini belirtti. Erdoğan, daha önce kendisinin de fotoğraflarını çeken Ara Güler'in geriye bıraktığı eserleriyle hep hayırla yad edileceğini vurguladı.

(İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Osmaniye'de jandarmanın operasyonunda 10 düzensiz göçmen yakalandı
  00:30 Osmaniye'de jandarmanın operasyonunda 10 düzensiz göçmen yakalandı

  Osmaniye'de jandarmanın durdurduğu minibüste yapılan aramada, Suriye uyruklu 10 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı. Organizatör göçmen kaçakçılığı suçundan adli makamlara teslim edilirken, göçmenlere idari yaptırım kararı uygulanarak sınır dışı edildi.

 • Araçlara gizlenmiş kaçak silahlar polisin gözünden kaçmadı
  00:29 Araçlara gizlenmiş kaçak silahlar polisin gözünden kaçmadı

  Sivas'ta polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığına yönelik yapılan aramalarda 5 adet ruhsatsız tabanca ile 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 3 şahıs hakkında yasal işlem yapıldı.

 • Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik
  00:27 Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik

  ABD Başkanı Joe Biden, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile Beyaz Saray'da yaptığı görüşmede, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik' dedi. Sudani ise Irak'ın ABD ile askeri ilişkiden tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştığını belirterek, 'Hükümetimiz Irak ve ABD arasındaki Yüksek Koordinasyon Komitesi'nden çıkacak sonuçlara bağlı olacaktır' dedi.

 • Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik
  00:19 Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik

  ABD Başkanı Joe Biden, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile yaptığı görüşmede, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik' dedi. Sudani ise Irak'ın ABD ile askeri ilişkiden tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştığını belirterek, 'Hükümetimiz Irak ve ABD arasındaki Yüksek Koordinasyon Komitesi'nden çıkacak sonuçlara bağlı olacaktır' dedi.


Advertisement