Dağa Erik Toplamaya Giden İki Çocuk Kayboldu - Son Dakika
Güncel

Dağa Erik Toplamaya Giden İki Çocuk Kayboldu

Dağa Erik Toplamaya Giden İki Çocuk Kayboldu

Ağrı'nın Eleşkirt İlçesi'ne bağlı Alagün Köyü'nde dağa erik toplamaya giden ve kaybolan iki erkek çocuktan haber alınamıyor.

11.10.2012 10:51

Ağrı'nın Eleşkirt İlçesi'ne bağlı Alagün Köyü'nde dağa erik toplamaya giden ve kaybolan iki erkek çocuktan haber alınamıyor. Bütün aramalara rağmen 3 gündür bulunamayan 7 yaşındaki Azat Bayram ile akrabası 9 yaşındaki Gökhan Bayram için bölgede seferberlik ilan edildi.

Eleşkirt İlçesi'ne 8 kilometre uzaklıktaki 25 hane 180 nüfuslu Alagün Köyü'nde, 8 Ekim sabahı Azat ve Gökhan Bayram, köydeki okullarına gidip çantalarını bıraktı. Azat ve Gökhan, yolda kendilerini gören arkadaşlarına, "Bugün okula gelmeyeceğiz. Dağa erik toplamaya gidiyoruz" dedi. Öğretmen, iki çocuğun çantalarının sırada olduğunu ancak kendilerinin gelmediğini görünce ailelerine haber gönderdi. Köy halkı yaptığı tüm aramalardan bir sonuç alamayınca durumu jandarmaya bildirdi. Alagün Köyü'ne giden jandarma, Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birliği ekipleri ile köylüler çocukları bulmak için çaba harcıyor.

Nurcan-Selahattin Bayram çiftinin çocukları Azat ile Hazal- Hasan Bayram çiftinin çocukları Gökhan'ın sanki yer yarılıp içine girdiğini vurgulayan köylüler, "Bir iğne kaybolsa bu kadar arama sonucu bulunurdu. Gece-gündüz arıyoruz ama hiçbir yerde bulamadık. Çalışmalarımızı köye yakın olan Şeryan Çayı üzerinde yoğunlaştırdık" dedi. - Ağrı/ Eleşkirt

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dağa Erik Toplamaya Giden İki Çocuk Kayboldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement