DSP'li 51 Eski Bakan ve Milletvekilinden Kılıçdaroğlu'na Destek: "Demokratik Solcular Olarak Kişisel Hiçbir Beklentimiz Olmaksızın Millet İttifakı'nı... - Son Dakika
Güncel

DSP'li 51 Eski Bakan ve Milletvekilinden Kılıçdaroğlu'na Destek: "Demokratik Solcular Olarak Kişisel Hiçbir Beklentimiz Olmaksızın Millet İttifakı'nı...

Aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de olduğu 51 DSP’li CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Demokratik Sol’un kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit’in baba ocağı olan CHP ve onun lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını oy birliğiyle onaylayan ve açıklayan Millet İttifakı yapacaktır. Dolayısıyla biz demokratik solcular olarak kişisel hiçbir beklentimiz olmaksızın Millet İttifakı’nı ve onun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz” denildi.

12.03.2023 12:57  Güncelleme: 13:39

Aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de olduğu 51 DSP'li CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Demokratik Sol'un kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit'in baba ocağı olan CHP ve onun lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını oy birliğiyle onaylayan ve açıklayan Millet İttifakı yapacaktır. Dolayısıyla biz demokratik solcular olarak kişisel hiçbir beklentimiz olmaksızın Millet İttifakı'nı ve onun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz" denildi.

DSP'li 51 eski bakan ve milletvekili bugün yayınladıkları bildiri ile CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıkladı. Alınan kararı 21. Dönem DSP Samsun Milletvekili Tarık Cengiz kamuoyuna duyurdu. Açıklama şöyle:

"BU SEÇİMLER, CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİDİR"

Bu seçimler, Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimidir. Ya, Cumhuriyet'in bütün kurum ve kazanımlarının içini boşaltan mevcut iktidar yoluna devam edecek ya da Atatürk'ün bize en büyük miras olarak bıraktığı Cumhuriyet kazanacaktır.

"HİÇBİR BEKLENTİMİZ OLMAKSIZIN MİLLET İTTİFAKI'NI VE ONUN CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ"

Biz Demokratik Solcular olarak inanıyoruz ki, zafer, tam demokrasi ile taçlandırılacak olan Cumhuriyet'in olacaktır. Bu kazanımın öncülüğünü de Demokratik Sol'un kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit'in baba ocağı olan CHP ve onun lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını oy birliğiyle onaylayan ve açıklayan Millet İttifakı yapacaktır. Dolayısıyla biz demokratik solcular olarak kişisel hiçbir beklentimiz olmaksızın Millet İttifakı'nı ve onun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz. Partili partisiz bütün Demokratik Solcu kardeşlerimizin de aynı doğrultuda hareket edeceklerine inanıyoruz. DSP'nin mevcut genel başkanı ve yönetici kadrolarını aynı noktada buluşmaya, Millet İttifakı'nı da bu önerimizi dikkate almaya davet ediyoruz."

DESTEK AÇIKLAMASINI DSP'Lİ 51 ESKİ BAKAN VE MİLLETVEKİLİ İMZALADI

Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasını DSP'li eski bakan ve milletvekilleri imzaladı. Destek açıklamasını imzalayan DSP'liler:

Ahmet Güzel, Ahmet Tan, Ayşe Jale Ağırbaş, Akif Serin, Ali Arabacı, Ali Günay, Ali Ilıksoy, Ali Tekin, Ayşe Gürocak, Bayram Fırat Dayanıklı, Cengiz Güleç, Çetin Bilgir, Emin Kara, Erdal Kesebir, Fadlı Ağaoğlu, Güler Aslan, Hadi Dilekçi, Halil Çalık, Halit Dikmen, Hasan Akyol, Hasan Gemici, Hasan Macit, Hasan Özgöbek, Hüseyin Mert, İhsan Çabuk, İstemihan Talay, Kemal Vatan, Melda Bayer, Mehmet Çümen, Mehmet Kocabatmaz, Metin Bostancıoğlu, Mustafa Vural, M. Tahir Köse, M.Kemal Tuğmaner, Necdet Tekin, Nural Karagöz, Orhan Ocak, Ömer Üstünkol, Rahmi Sezgin, Sadık Kırbaş, Salih Dayıoğlu, Sancar Sayın, Savaş Yazıcı, Suat Çağlayan, Süleyman Yağız, Şadan Şimşek, Tarık Cengiz, Uluç Gürkan, Yalçın Gürtan, Yavuz Bildik, Yekta Açıkgöz.

DSP\'li 51 Eski Bakan ve Milletvekilinden Kılıçdaroğlu\'na Destek: "Demokratik Solcular Olarak Kişisel Hiçbir Beklentimiz Olmaksızın Millet İttifakı\'nı...
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel DSP'li 51 Eski Bakan ve Milletvekilinden Kılıçdaroğlu'na Destek: 'Demokratik Solcular Olarak Kişisel Hiçbir Beklentimiz Olmaksızın Millet İttifakı'nı... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement