Erdoğan'ın Bahsettiği 'Tuzak Kuran Üst Akıl' Kim? - Son Dakika
Güncel

Erdoğan'ın Bahsettiği 'Tuzak Kuran Üst Akıl' Kim?

Erdoğan\'ın Bahsettiği \'Tuzak Kuran Üst Akıl\' Kim?

İşte akıllardaki sorunun cevabı

27.10.2014 13:31  Güncelleme: 15:28

A Haber'de yayınlanan Nihan Günayın sunduğu Medya Dünyası programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye'nin Suriye ve Irak sınırlarında oyun oynanıyor" ve Başbakan Davutoğlu'nun "Son dönemde yaşanan terör olayları devam ederse tutum değiştirebiliriz" sözleri tartışıldı.

ERDOĞAN'IN SÖZÜNÜ ETTİĞİ ÜST AKIL ABD

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendiren Gazeteci - Yazar Avni Özgürel, "Türkiye'nin Suriye ve Irak sınırı boyunca kurgulanan oyunu bir üst akıl tezgahlıyor" sözündeki üst aklın Amerika Birleşik Devletleri olduğunu söyledi.

"ABD Kobani'nin de içinde olduğu Rojava Bölgesi Kuzey Irak'ı örgütlemiş vaziyette. Kuzey Suriye'de de bunu oluşturursa ortaya proje olarak bir Kürt devleti çıkacak" diyen Özgürel , "Bu Türkiye'yi bypass eden yeni bir petrol boru hattı demek. Büyük devletlerin böyle oyunları var. Burada Türkiye şu anda tek tabanca" ifadelerini kullandı.

Programda bazı konsolosluklarda yaşanan sarı toz paniği ile ilgili soruları da yanıtlayan Özgürel, yaşananları "Ülkeleri tedirgin etmek için psikolojik ve biyolojik bir savaş yürütülüyor" sözleriyle değerlendirdi.

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Güncel Erdoğan'ın Bahsettiği 'Tuzak Kuran Üst Akıl' Kim? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement