Evcil'in İşçilerinin Ücret İsyanı - Son Dakika
Güncel

Evcil'in İşçilerinin Ücret İsyanı

Evcil\'in İşçilerinin Ücret İsyanı

İzmir'in Konak İlçesi'nde, Türk Metal Sendikası öncülüğünde toplanan, Erol Evcil'e ait olduğu belirtilen Sider Demir Çelik Fabrikası çalışanı yaklaşık 100 işçi, aylardır ücretlerini alamadıklarını öne sürüp ücretlerinin ödenmesini istedi.

01.10.2015 17:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir'in Konak İlçesi'nde, Türk Metal Sendikası öncülüğünde toplanan, Erol Evcil'e ait olduğu belirtilen Sider Demir Çelik Fabrikası çalışanı yaklaşık 100 işçi, aylardır ücretlerini alamadıklarını öne sürüp ücretlerinin ödenmesini istedi. İşçiler, haklarını alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

Konak Meydanı yakınında saat 14.00 sıralarında toplanan işçiler, Aliağa İlçesi'nde kurulu Sider Demir Çelik Fabrikası'nda çalıştıklarını ve aylardan bu yana ücret alamadıklarını öne sürdü. İşçiler adına basın açıklamasını Türk Metal Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Hayrettin Çakmak yaptı. Üretmek, kazanmak ve kazandırmak istediklerini dile getiren Başkan Çakmak, şöyle dedi:

"Aliağa'da kurulu Ege Demir'de alın teri döken 300 emekçimiz şubat ayından beri maalesef işine devam edememekte, geriye dönük neredeyse bir yıldır da ücret alamamaktadır. Erol Evcil'e ait Sider Demir Çelik'te ise alın teri döken 500 emekçimiz Temmuz ayından beri işine devam edememekte, geriye dönük 5 aydır da ücretlerini alamamaktadırlar. Bize söylenen işyerini çalıştırmak ve tekrar eski günlerine döndürmek için gayret etmekte olduklarıdır. Ancak maalesef bu zamana kadar bir sonuç alınamadı. İzmir'in milletvekili adayları Binali Yıldırım ve Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum, bu ülkede demokrasi varsa hak hukuk adalet varsa işçinin sesine kulak verin. Haklarımızın acilen emekçilerimizi mağdur edenlerden almalıyız. Bu mücadelenin peşini bırakmayacağız."

Türk- İş Ege Bölge Temsilcisi Hasan Hüseyin Karakoç, fabrika önünde kurdukları direniş çadırını ziyaret edip işçilerin sorunlarını dinlemeyen politikavıların 1 Kasım seçimlerinde oy istememelerini söyledi. Grup basın açıklaması ardından dağıldı. - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Evcil'in İşçilerinin Ücret İsyanı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement