Son dakika Türk Metal Sendikası haberleri, Türk Metal Sendikası son dakika, son dakika Türk Metal Sendikası

Son Dakika Türk Metal Sendikası Haberleri

 • GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  26 Şub GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Hakan Yeşil başkanlığında Sendika Genel Merkezinde toplandı. Toplantıda, gündem maddeleri arasında ek protokol, TTK'da devam eden işçi alımı süreci, örgütlenme ve Kozlu ve Armutçuk Anma Törenleri gibi konular ele alındı.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Pevrul Kavlak'ın ailesine başsağlığı diledi
  25 Şub BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Pevrul Kavlak'ın ailesine başsağlığı diledi

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kırıkkale'de defnedilen Pevrul Kavlak'ın ailesine başsağlığı dileyerek, Kur'an-ı Kerim okudu. Destici, Türk Metal ve TÜRK-İŞ'te çalışan işçi kardeşlerinin emeğini alması noktasında Kavlak'ın büyük gayretleri ve çalışmaları olduğunu belirtti. Destici, Kavlak'ın Kırıkkale'nin yetiştirdiği iyi bir vatan evladı olduğunu ve tüm Türkiye'nin tanıdığı bir isim olduğunu söyledi.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Pevrul Kavlak'ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi
  25 Şub BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Pevrul Kavlak'ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın hayatını kaybetmesi üzerine ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Destici, Kavlak'ın ailesine başsağlığı dileyerek Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti. Destici, Kavlak'ın Türkiye'nin tanıdığı bir isim olduğunu ve emek mücadelesinde büyük gayretleri olduğunu belirtti.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de defnedildi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de defnedildi

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de düzenlenen törenle defnedildi.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmesinin ardından cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi. Cenaze törenine, ailesi, yakınları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak İçin Cenaze Töreni Düzenlendi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

  Ankara'da yaşamını yitiren TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak için Türk Metal Sendikası Genel Merkezi önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, bakanlar, sendika yöneticileri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak İçin Cenaze Töreni Düzenlendi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

  Geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak için Türk Metal Sendikası'nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Kavlak'ın ailesi, yakınları, bakanlar ve sendika temsilcileri katıldı. Törende yapılan konuşmalarda Kavlak'ın sendikacılıkta önemli bir figür olduğu vurgulandı.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri İçme Suyu Yatırımları Açılışı ve Halk Buluşması'na katılacak
  25 Şub İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri İçme Suyu Yatırımları Açılışı ve Halk Buluşması'na katılacak

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri İçme Suyu Yatırımları Açılışı ve Halk Buluşması'na katılacak. Ayrıca, Çatalca'da Avrupa Yakası Müteferrik 1 - İçme Suyu Temel Atma Töreni ve Halk Buluşması'na da katılacak.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pevrul Kavlak için başsağlığı mesajı yayımladı
  24 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pevrul Kavlak için başsağlığı mesajı yayımladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, hayatını kaybeden TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası'nın Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak için başsağlığı mesajı paylaştı. Özel, 'Vefatını üzüntüyle öğrendiğim TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası'nın Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum' dedi.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti
  24 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRK METAL Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Kavlak'ın cenazesi yarın Türk Metal Sendikası önünde düzenlenecek törenin ardından Kırıkkale Kavlak Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası aile mezarlığına defnedilecek.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti
  24 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası'nın Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, yakalandığı hastalık sonucu hayatını kaybetti. Kavlak için yarın saat 12.00'de Türk Metal Sendikası önünde tören yapılacak. Cenaze namazı ise Kırıkkale Kavlak Camiinde kılınacak ve ardından aile mezarlığında defnedilecek.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti
  24 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti

  Sağlık sorunları nedeniyle 15 gün önce görevi bırakan TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak 62 yaşında hayatını kaybetti. Kavlak'ın cenazesi yarın son yolculuğuna uğurlanacak.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti
  24 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, amansız hastalık sonucu hayatını kaybetti. Türk Metal Sendikası tarafından yapılan açıklamada, Kavlak için bir tören düzenleneceği ve cenaze namazının ardından aile mezarlığında defnedileceği belirtildi.

 • Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, şehit Mesut Bakan'ın ailesini ve Kıbrıs gazisi Rami Arslan'ı ziyaret etti
  20 Şub Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, şehit Mesut Bakan'ın ailesini ve Kıbrıs gazisi Rami Arslan'ı ziyaret etti

  Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, şehit Mesut Bakan'ın ailesini ve Kıbrıs gazisi Rami Arslan'ı ziyaret etti. Güler, şehit ailesiyle bir süre sohbet etti ve her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını belirtti. Bakan'ın ailesi de ziyaretten dolayı Güler'e teşekkür etti. Kaymakam Güler daha sonra Kıbrıs gazisi Arslan ve ailesini ziyaret etti. Ziyaretlerinde Güler'e Tekirdağ Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hüseyin Özdemir eşlik etti.

 • Vestel ile Türk Metal Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  31 Oca Vestel ile Türk Metal Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Vestel ile Türk Metal Sendikası arasında, 17 bin işçiyi kapsayan ilk toplu iş sözleşmesi imzalandı. Uzun süren müzakerelerin ardından, Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ ve Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'de çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi, Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Necmi Kavuşturan ve Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Taliphan Kıymaz tarafından imzalandı.

 • İşçi Sendikaları ile MESS Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  18 Oca İşçi Sendikaları ile MESS Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  İşçi sendikaları ile Türk Metal Sendikası (MESS) arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi grev aşamasında imzalandı. İşçiler, aldıkları zam haberini davul-zurna ve meşaleler ile sabaha kadar kutladı.

 • Türk Metal Sendikası ve MESS Anlaşmaya Vardı
  17 Oca Türk Metal Sendikası ve MESS Anlaşmaya Vardı

  Türk Metal Sendikası ve Metal Sanayicileri İşverenleri Sendikası (MESS) arasında yapılan grup toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda anlaşmaya varıldı. Anlaşma, 150 bin işçiyi ilgilendirmektedir. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, yapılan anlaşmanın üyelerin alın terlerini korumak ve emeğin hak ve adaletinden taviz vermemek için yapılan bir zafer olduğunu belirtti. Anlaşma kapsamında ücretlere yüzde 98 zam yapıldığı ve sosyal haklarda da iyileştirmeler sağlandığı açıklandı.

 • MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı
  17 Oca MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı

  Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası, yaklaşık 150 bin metal işçisini ilgilendiren MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinde anlaşma sağladı. Anlaşma kapsamında saatlik ücretlerde düzenlemeler yapıldı ve üyelere zam yapıldı. Sözleşmeyle sosyal haklar da artırıldı. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, yapılan anlaşmanın üyelere verilen sözün tutulduğunu ve tarih yazıldığını belirtti.

 • Türk Metal Sendikası, Tofaş Otomobil Fabrikasında grev kararı aldı
  16 Oca Türk Metal Sendikası, Tofaş Otomobil Fabrikasında grev kararı aldı

  Türk Metal Sendikası ile MESS arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Türk Metal Sendikasının aldığı grev kararı Tofaş Otomobil Fabrikasında ilan edildi. Anlaşma sağlanamazsa Tofaş işçisi Cuma günü greve çıkacak, anlaşma sağlandığı takdirde ise Tofaş'taki anlaşma diğer fabrikaları da tetikleyecek. 26 Eylül 2023 tarihinde başlayan ve 150 bin işçiyi ilgilendiren Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 22 Kasım 2023 tarihinde yapılan oturumda Türk Metal'in masadan kalkması üzerine kesilmiş ve taraflar uyuşmazlık tutanağını tutmuştu. MESS, birinci altı ay için yüzde 35 ücret zam teklifini önce yüzde 50'ye, daha sonra da yüzde 60'a yükseltti. Sosyal haklar için de yüzde 65 olarak vermiş olduğu teklifi önce yüzde 80'e daha sonra da yüzde 85'e yükseltti. 26 Eylül 2023'ten beri görüşme sağlayan tarafların, 5 toplantının ardından uzlaşmaya varamamasıyla birlikte Birleşik Metal İşçileri grev kararı aldı. 19 Ocak sonrası, yurdun dört bir yanında greve hazırlanan binlerce metal işçisi, fabrika önlerinde, kentlerin alanlarında, meydanlarda taleplerini dile getirecekler. 2024 yılının metal işçilerinin yılı olacağı belirtilirken, alınan grev sendikanın Ankara'daki merkezinin aldığı grev kararı ilk önce Tofaş Otomobil Fabrikasında sendika panosuna asılıp ilan edildi. Her gün 750'nin üzerinde aracın üretildiği dev tesiste 19 Ocak'ta işçiler greve gidecek. Tofaş işçisi fabrikadaki grev nöbetini sağanak yağmura rağmen dün gece de bırakmadı. Fabrika bahçesinde toplanan işçiler yağmura rağmen pankart açıp, slogan attı. Cuma gününe kadar rakamlarda anlaşma olduğu takdirde Tofaş işçisi ile yapılan anlaşma diğer fabrikalardaki anlaşmaları da tetikleyecek. Anlaşma olmazsa Tofaş işçisi greve çıkacak. - BURSA

 • Türk Metal Sendikası ve MESS Anlaşamadı
  13 Oca Türk Metal Sendikası ve MESS Anlaşamadı

  Türk Metal Sendikası, bugün MESS'in daveti üzerine yapılan toplantıda anlaşma sağlanamadığını bildirdi. MESS, saat ücretlerine yüzde 32 zam yapılmasını ve diğer tekliflerini sunarken, sendika bu teklifleri kabul etmedi ve görüşmeyi sonlandırdı. Türk Metal Sendikası, grev kararı almış ve fazladan mesai yapmama kararı almıştı.

 • Türk Metal Sendikası, Tofaş Otomobil Fabrikası'nda grev kararı aldı
  12 Oca Türk Metal Sendikası, Tofaş Otomobil Fabrikası'nda grev kararı aldı

  Türk Metal Sendikası ile Mess arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Türk Metal Sendikasının aldığı grev kararı Tofaş Otomobil Fabrikası'nda ilan edildi. Görüşmelerde taraflar uzlaşmaya varamayınca Birleşik Metal İşçileri grev kararı aldı ve binlerce metal işçisi 19 Ocak'ta greve gidecek.

 • Anka Haber Ajansı, Mess ile Uzlaşma Sağlanamaması Sonucu Grev Kararı Alan Türk Metal Sendikası Üyesi Türk Traktör İşçileri ile Görüştü.
  11 Oca Anka Haber Ajansı, Mess ile Uzlaşma Sağlanamaması Sonucu Grev Kararı Alan Türk Metal Sendikası Üyesi Türk Traktör İşçileri ile Görüştü.

  Türk Metal Sendikası, işveren sendikası Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile 26 Eylül’de başlayan grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine dün grev kararı aldı. 198 işyerinde bugün tüm vardiya giriş çıkışlarında sendika üyesi işçiler tarafından protesto eylemi ve basın açıklaması yapıldı. ANKA Haber Ajansı, MESS'e bağlı işyerlerinden Türk Traktör'de çalışan işçiler ile görüştü. 9 yıldır Türk Traktör'de çalışan Müsalettin Öden, “İşyeri hariç et yiyemiyoruz, açık ve net. Bin lira, iki bin lira ile alışverişe gittiğim zaman arabayı dolduruyordum. Şimdi gidiyorum markete, bin lira iki bin lira veriyorum, bir poşet alıp çıkıyorum. Bıçak kemiğe dayandı diyoruz ya, kemik falan kalmadı; paramparça oldu” diye konuştu.

 • Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Özkan Atar: 'Yurdun Dört Bir Yanı Grev Ateşlerine Tanık Olacak'
  11 Oca Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Özkan Atar: "Yurdun Dört Bir Yanı Grev Ateşlerine Tanık Olacak"

  Metal sektöründeki toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamamasının ardından Birleşik Metal-İş Sendikası da grev kararı aldıklarını açıkladı. 19 Ocak’ta 9 işletmeye bağlı 26 fabrikada, 23 Ocak’ta 3 işletmeye bağlı 6 fabrikada, 24 Ocak’ta 3 işletmeye bağlı 5 fabrikada, grev başlıyor. Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Özkan Atar “Kavgamız yeni başlıyor. Artık süreç grev aşamasındadır. Şimdi dönem grev kararlarını almak, en güçlü biçimde hayata geçirme dönemidir. Başkanlar Kurulumuz dün yaptığı toplantıda, gelinen aşamayı bütün ayrıntıları ile değerlendirmiş ve grev aşamasına geçme kararı almıştır. Kademe kademe grev uygulamaları yapacağız. Yurdun dört bir yanı grev ateşlerine tanık olacak” dedi. Türk Metal Sendikası da grev kararı almıştı.

 • Türk Metal Sendikası MESS ile anlaşamayınca grev kararı aldı
  10 Oca Türk Metal Sendikası MESS ile anlaşamayınca grev kararı aldı

  Türk Metal Sendikası, Metal Sanayicileri İşverenleri Sendikası (MESS) ile yürütülen Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı aldı. Sendika, işverenlerin yüzde 60 zam teklifini kabul etmemesi sonucunda fabrikalardaki işçileri iş bırakacak. Grevden etkilenecek markalar arasında Tofaş, Bosch, Ford Otosan, Arçelik ve Karsan bulunuyor.

 • Metal Sektöründe Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Anlaşma Sağlanamadı, Türk Metal Sendikası Grev Kararı Aldı
  10 Oca Metal Sektöründe Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Anlaşma Sağlanamadı, Türk Metal Sendikası Grev Kararı Aldı

  Metal sektöründe Türk Metal Sendikası ve MESS arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Türk Metal Sendikası, üyelerinin haklarını korumak ve insan onuruna yakışır bir ücret elde etmek için grev kararı aldı.

 • Bursa'da binlerce işçi eylemde... 'Burası Bosch cepler boş'
  04 Oca Bursa'da binlerce işçi eylemde... 'Burası Bosch cepler boş'

  Bursa'da Tofaş, Bosch ve diğer metal işçileri, işverenin yüzde 60'a çıkardığı ücret zammını kabul etmeyerek eylemlerini sürdürüyor. Bosch işçileri, 'Burası Bosch cepler boş' sloganları atıyor. Türk-Metal Sendikası, MESS'in revize teklifini reddetti.

 • Türk-Metal Sendikası, MESS'in ücret zammı teklifini reddetti
  04 Oca Türk-Metal Sendikası, MESS'in ücret zammı teklifini reddetti

  Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), ücret zammı teklifini yüzde 60'a yükseltmesine rağmen, Türk-Metal Sendikası revize teklifi reddetti. Türk-Metal Sendikası, yapılan zam tekliflerinin yetersiz olduğunu ifade ederek, görüşmeyi sonlandırdı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı ve eski AK Parti milletvekilini hastanede ziyaret etti
  28 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı ve eski AK Parti milletvekilini hastanede ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak ve eski AK Parti milletvekili Halil Özcan'ı hastanede ziyaret etti. Erdoğan, Kavlak'ı Ankara'da tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederken, Özcan'ı da ziyaret etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Milletvekili Özcan ve Türk Metal Sendikası Başkanı Kavlak'ı ziyaret etti
  28 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Milletvekili Özcan ve Türk Metal Sendikası Başkanı Kavlak'ı ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gören eski AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ile Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ı hastanede ziyaret etti. Erdoğan, ziyaret sırasında Kavlak ve Özcan'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı ve eski milletvekilini hastanede ziyaret etti
  28 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı ve eski milletvekilini hastanede ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak ile eski AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'ı tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Erdoğan ayrıca, eski milletvekili Halil Özcan'ı da hastanede ziyaret etti.

 • Otomotiv sektöründeki dev firmanın işçilerinden yüzde 35'lik zamma tepki
  20 Ara Otomotiv sektöründeki dev firmanın işçilerinden yüzde 35'lik zamma tepki

  Türkiye'nin otomotiv devleri arasında yer alan firmada, toplu iş sözleşmesindeki yüzde 35'lik zam teklifini reddeden işçiler, fabrika yemekhanesinde çatal bıçakları masaya vurarak eylem yaptı.

 • Türk Metal Sendikası MESS önünde eylem yaptı
  07 Ara Türk Metal Sendikası MESS önünde eylem yaptı

  Türk Metal Sendikası, Türk Metal ve MESS arasında anlaşma sağlanamaması üzerine MESS önünde eylem yaptı. İzmir'deki MESS temsilciliği önüne siyah çelenk bırakıldı.

 • Türk Metal Sendikası, MESS görüşmelerinde eylem yaptı
  07 Ara Türk Metal Sendikası, MESS görüşmelerinde eylem yaptı

  Türk Metal Sendikası, MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerindeki uyuşmazlık nedeniyle Ankara MESS Bölge Temsilciliği önünde eylem düzenledi. Sendika temsilcileri, işverenin uzlaşmaz tutumunu eleştirerek, kazanılmış haklarını korumak için mücadele edeceklerini belirtti.

 • Türk Metal Sendikası Üyeleri MESS İzmir Temsilciliği Önüne Siyah Çelenk Bıraktı
  07 Ara Türk Metal Sendikası Üyeleri MESS İzmir Temsilciliği Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  Türk Metal Sendikası üyeleri, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yaşanan uyuşmazlık nedeniyle MESS İzmir temsilciliği önüne siyah çelenk bıraktı. Sendika üyeleri, MESS'in teklifini protesto ederek masadan kalktı.

 • Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa Türk-İş Başkanı Ergün Atalay Seçildi
  29 Kas Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa Türk-İş Başkanı Ergün Atalay Seçildi

  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Başkanı Ergün Atalay, Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı (TDST) 1. Olağan Genel Kurulu’nda genel başkanlığa seçildi. Atalay, “Burada 50 milyonu çalışan, 11 milyon faal üyesi olan 5 sendikayız. Şimdi bu üyeleri çoğaltmak da mümkün. Macaristan, Türkmenistan, Kıbrıs var. Daha ötesinde Türkiye'de sendikalar var. Yani bizim dışımızda da sendikalar var. Arzumuz onların hepsini, bu çatının altında beraber, bu zor yolculuğu beraber yapmak. Bugün ben burada başkan olduysam TÜRK-İŞ başkanı olmasam ben başkan olamazdım. Ben işçiyim. İşçi olmasam TÜRK-İŞ başkanı olamazdım” dedi.

 • Metal işçisinin toplu sözleşme pazarlığından anlaşma çıkmadı! Türk Metal'den grev sinyali
  22 Kas Metal işçisinin toplu sözleşme pazarlığından anlaşma çıkmadı! Türk Metal'den grev sinyali

  Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile Türk Metal Sendikası arasında devam eden yaklaşık 140 bin metal işçisinin toplu sözleşme pazarlığında anlaşma çıkmadı. İşverenin ilk 6 ay için yüzde 35, diğer 6 aylık periyotlar için TÜFE oranında artış önerisini reddeden işçi temsilcisi Türk Metal, sürecin anlaşma ile tamamlanmaması halinde grev sinyali verdi.

 • MESS ve Türk Metal Sendikası arasında dördüncü oturum tamamlandı
  07 Kas MESS ve Türk Metal Sendikası arasında dördüncü oturum tamamlandı

  Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında devam eden MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde dördüncü oturum tamamlandı. İstanbul Ofisinde gerçekleşen görüşmelerde taraflar 14 maddeyi görüştü. Toplantıda, fazla çalışmalar, işe alınma, toplu işçi çıkarma, teşkilatlanma ve MİDS Sisteminin yenilenmesi için çalışma yapılması gibi konular kabul edildi. Müzakerelerde anlaşılan toplam madde sayısı 52'ye yükselirken, bir sonraki toplantı 22 Kasım'da yine MESS'in İstanbul Ofisinde yapılacak.

 • MESS ve Türk Metal arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ediyor
  25 Eki MESS ve Türk Metal arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ediyor

  Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında devam eden MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde üçüncü oturum tamamlandı. Görüşmelerde tarafların 15 madde üzerinde daha anlaşmasıyla müzakereler boyunca anlaşılan toplam madde sayısı 47'ye yükseldi. Dördüncü oturumun 7 Kasım'da yine MESS'in İstanbul Ofisi'nde yapılması kararlaştırıldı.

 • Bilecik'teki Demisaş ve Accuride Wheels fabrikalarında iş bırakma eylemi başladı
  06 Eki Bilecik'teki Demisaş ve Accuride Wheels fabrikalarında iş bırakma eylemi başladı

  Bilecik'teki Demisaş ve Accuride Wheels fabrikalarında çalışan işçiler, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile süren toplu iş sözleşme görüşmelerinde avans ödemesinde anlaşma sağlanamaması üzerine iş bırakma eylemine başladı. İşçiler, fabrikalarında 1 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi ve direnişe geçti.

 • Yanmar, Türkiye'deki yeni traktör fabrikasını İzmir Torbalı'da açtı
  29 Eyl Yanmar, Türkiye'deki yeni traktör fabrikasını İzmir Torbalı'da açtı

  Yüz yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Yanmar'ın Türkiye'deki tam iştiraki Yanmar Turkey, iç ve dış pazar için traktör üretim kapasitesini 3,5 kat artıracak İzmir'deki yeni fabrikasını Türkiye, Japonya ve Hindistan devlet yetkililerinin, Yanmar'ın üst...

 • Yanmar, Türkiye'deki yeni traktör fabrikasını İzmir'de açtı
  29 Eyl Yanmar, Türkiye'deki yeni traktör fabrikasını İzmir'de açtı

  Dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Yanmar'ın Türkiye'deki tam iştiraki Yanmar Turkey, iç ve dış pazar için traktör üretim kapasitesini 3,5 kat artırmak hedefiyle İzmir'deki yeni fabrikasını Türkiye, Japonya ve Hindistan devlet yetkilileri ve şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı...

 • Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı'ndan EYT'liler için skandal sözler
  22 Eyl Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı'ndan EYT'liler için skandal sözler

  Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş'ın Zonguldak'taki bir otelde Erdemir personeline verdiği yemekte EYT'liler için tepki çekecek ifadeler kullandı. Odabaş, şirkette 2-3 bin EYT'li olduğuna dikkat çekerek, ''EYT'yi cebine koyan arkadaşımızın g.tü başı oynamaya başladı'' dedi.

 • Metal işçinin toplu sözleşme pazarlığında ilk teklif geldi: 6 ay için yüzde 80 zam
  04 Eyl Metal işçinin toplu sözleşme pazarlığında ilk teklif geldi: 6 ay için yüzde 80 zam

  Memur ve emeklinin toplu sözleşme sürecinin tamamlanmasının ardından sıra metal işçilerine geldi. 150 bin işçinin maaş zammını ilgilendiren görüşmede ilk teklif geldi. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası, en düşük saatlik ücretin 65 liraya yükseltilmesini, ilk 6 ay için zam oranının yüzde 80, kıdem zammının yüzde 29,14 olmasını teklif etti.

 • Hasan Efe Uyar: 'Eskiden Ücretli Emekçiler, Yatırım Olarak Altını ya da Dövizi Tercih Ederdi.
  01 Eyl Hasan Efe Uyar: "Eskiden Ücretli Emekçiler, Yatırım Olarak Altını ya da Dövizi Tercih Ederdi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, “Türkiye, ikinci çeyrekte yüzde 3,8 büyüdü. Ama büyümeden emekçiler, emekliler yine payını alamadı. Büyüme verilerinde en dikkat çekici şey ise hane halklarının tüketim verileri. İkinci çeyrek büyüme verilerine en çok katkıda bulunan 10,7 puan ile hane halkının tüketim harcamaları oldu. Yani büyümemizin temeli tüketim üzerine kurulu. Üretim ekonomisine değil, tamamen tüketim ekonomisine ne yazık ki geçmiş durumdayız. Eskiden ücretli emekçiler, emekliler yatırım olarak altını ya da dövizi tercih ederdi. Şimdi yatırım aracı olarak ne tercih ediliyor; ayçiçek yağı, 1 kilo peynir, 1 kilo kıyma, 1 paket makarna. Çünkü emeğiyle geçinen yurttaşlar, bugün aldığı temel besin maddesini yarın aynı fiyatla alamayacağını biliyor” dedi. Uyar, memur zam oranlarına ilişkin de “Hakem Kurulu heyeti, sürekli olarak iktidarın tekliflerini onaylayacak, kamu emekçilerinin hiçbir talebi kabul edilmeyecek ise 2 yılda bir süregelen bu orta oyununa ne gerek var” ifadelerini kullandı.

 • Türkiye'deki İşçilerin Yalnızca Yüzde 14'ü Sendika Üyesi
  31 Tem Türkiye'deki İşçilerin Yalnızca Yüzde 14'ü Sendika Üyesi

  Resmi Gazete'de yayımlanan verilere göre, Türkiye genelinde 16 milyon 413 bin 359 işçiden sadece 2 milyon 421 bin 940'nın sendika üyeliği bulunuyor. Ocak ayına göre toplam işçi sayısı 249 bin artarken, sendikalı işçi sayısı ise 90 bin 952 kişi arttı. Verilere göre kayıtlı işçilerin yüzde 85'i sendikasız.

 • Bursa'da Türk Metal Sendikası'na Üye İşçi İşten Çıkarıldı, Fabrika İşçileri Eylem Başlattı
  17 Haz Bursa'da Türk Metal Sendikası'na Üye İşçi İşten Çıkarıldı, Fabrika İşçileri Eylem Başlattı

  Bursa’da bulunan Pakkens Fabrikası’nda Türk Metal Sendikası’na üye işçiler, işten çıkarılan arkadaşları Çetin Manay için fabrika önünde eylem başlattı. Fabrika yönetimi ise tüm işçileri yıllık izne çıkararak üretimi 3 Temmuz'a kadar durdurdu. Fabrika işçilerinin yüzde 90’na yakınının eylem yaptığını belirten Manay, “Biz hakkımızı istiyoruz. Biz hakkımızdan fazlasını istemiyoruz. Adalet istiyoruz, hak istiyoruz. Sendika hakları neyse onları istiyoruz. Sendikamızı istiyoruz. Bizi, fabrikamızı temsil edecek, bizi koruyup kollayacak bir sendika istiyorduk ve bunu talep ettik, gösterdik. Ama bunu içeriye almamak için çok zorluyorlar" dedi.

 • Elektronik fabrikasında sendika üyesi işçiler işten çıkarıldı
  09 Haz Elektronik fabrikasında sendika üyesi işçiler işten çıkarıldı

  Bolu'da bir elektronik fabrikasında Türk Metal Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını iddia eden işçiler, fabrika önünde toplanarak yönetimi protesto etti. 21 işçinin sendikal faaliyetlerinin engellendiği ve işten çıkarıldığı belirtilirken, sendika yetkilileri ve işçiler 'Sendikal faaliyet engellenemez' sloganları attı. Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Hakan Gülen, işçilere baskı uygulandığını ve örgütlenmekten başka bir çıkar yolu olmadığını söyledi.

 • Başkan Bakkalcıoğlu, Sendika Başkanı Demir ile bir araya geldi
  11 May Başkan Bakkalcıoğlu, Sendika Başkanı Demir ile bir araya geldi

  Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Türk Metal Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Orhan Demir ile bir araya geldi.

 • Metal işçileri sendikalı oldukları için işten çıkarıldı
  04 May Metal işçileri sendikalı oldukları için işten çıkarıldı

  Düzce'deki Aluform Pekintaş fabrikasında çalışan 35 metal işçisi, Türk Metal Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle tazminatsız bir şekilde işten çıkarıldıklarını iddia etti. İşçilerin fabrika önünde yaptıkları eylemler Düzce Valiliği tarafından engellendi. İşçilerden Tanzer Aydın, 12 işçinin karara karşı dava açtığını belirtti.

 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye genelinde kutlandı
  01 May 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye genelinde kutlandı

  Sakarya, Kocaeli, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması ve kutlamalar yapıldı. Sendika temsilcileri ve üyeleri, işçilerin hakları ve talepleri için bir araya geldi. Etkinliklerde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunurken, konuşmalar yapıldı ve pankartlar taşındı.

 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nüz kutlu olsun
  01 May 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nüz kutlu olsun

  İşçilerin günlük çalışma süresinin düşürülmesi için verdiği mücadeleden doğan 1 Mayıs, dünyanın dört bir yanında bir asırdan fazladır emek ve işçi bayramı olarak kutlanıyor. Bugün TÜRK-İŞ, deprem felaketine dikkati çekmek için Adana'da; HAK-İŞ ise depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş'ta program düzenleyecek. DİSK ve KESK ise meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşlarıyla İstanbul Maltepe Miting Alanı'nda gerçekleşecek.

 • Emek ve işçi bayramı 1 Mayıs
  30 Nis Emek ve işçi bayramı 1 Mayıs

  İşçilerin günlük çalışma süresinin düşürülmesi için verdiği mücadeleden doğan 1 Mayıs, dünyanın dört bir yanında bir asırdan fazladır emek ve işçi bayramı olarak kutlanıyor. Tarihi süreçteki gelişmeler ve Türkiye'deki kutlama şekilleri de haberde yer alıyor.

 • Eskişehir'de Otobüs Kazası: 3 Ölü, 31 Yaralı
  19 Nis Eskişehir'de Otobüs Kazası: 3 Ölü, 31 Yaralı

  İnönü ilçesinde işçileri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 31 kişi yaralandı. Sürücü tutuklandı, yaralıların tedavisi devam ediyor. Türk Metal Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Orhan Demir, kazadan dolayı çok üzgün olduklarını ifade etti.

 • 3 kişinin öldüğü kazada yaralanan mesai arkadaşlarını yalnız bırakmadılar
  19 Nis 3 kişinin öldüğü kazada yaralanan mesai arkadaşlarını yalnız bırakmadılar

  Eskişehir'de sabah saatlerinde şarampole yuvarlanan ve 3 kişinin öldüğü servis aracında yaralanan mesai arkadaşlarını yalnız bırakmayan onlarca kişi hastaneye akın etti.

 • 3 kişinin öldüğü kazada yaralanan mesai arkadaşlarını yalnız bırakmadılar
  19 Nis 3 kişinin öldüğü kazada yaralanan mesai arkadaşlarını yalnız bırakmadılar

  Eskişehir'de sabah saatlerinde şarampole yuvarlanan ve 3 kişinin öldüğü servis aracında yaralanan mesai arkadaşlarını yalnız bırakmayan onlarca kişi hastaneye akın etti.

 • Eskişehir'de devrilen işçi servisindeki 3 kişi öldü, 31 kişi yaralandı
  19 Nis Eskişehir'de devrilen işçi servisindeki 3 kişi öldü, 31 kişi yaralandı

  Eskişehir'in İnönü ilçesinde işçileri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 31 kişi yaralandı.

 • Tekirdağ'dan kısa kısa
  16 Nis Tekirdağ'dan kısa kısa

  Tekirdağ Vali Vekili Kaan Peker, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Tekirdağ'dan kısa kısa
  16 Nis Tekirdağ'dan kısa kısa

  Tekirdağ Vali Vekili Kaan Peker, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığına tekrar seçildi
  02 Nis Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığına tekrar seçildi

  Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası'nın genel başkanlığına tekrar seçildi.

 • Bakan Bilgin'den kamu işçisini heyecanlandıran sözler: Emekçilerimizi mutlu eden bir sözleşme olacak
  02 Nis Bakan Bilgin'den kamu işçisini heyecanlandıran sözler: Emekçilerimizi mutlu eden bir sözleşme olacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 700 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili "Çalışanlarımızı, emekçilerimizi mutlu eden bir sözleşmeye imza atacağız." dedi.

 • Türk Metal Sendikası 17'nci Olağan Genel Kurulu'nu Yaptı.
  01 Nis Türk Metal Sendikası 17'nci Olağan Genel Kurulu'nu Yaptı.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk Metal Sendikası’nın 17. Olağan Genel Kurul’unda; “Türkiye birçok şeyi başardı ama yapmasam üzülürüm dediğim birkaç sorun var. Sendikalaşma oranının yukarı çıkması lazım, demokratik toplum örgütlü toplumdur. Onun için biz, örgütlü iş yerlerine imtiyaz, ayrıcalıklar veren bir uygulamayı ‘beyaz bayrak’ projesini önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi. Basında örgütlenme sorununa dikkat çeken TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ise “Orada çalışan, gazetecilik okulunu bitirmiş biri benim demiryolunda çalışan işçi kadar para almıyor” diye konuştu. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, emeğin sömürülmediği bir düzen için insanca yaşamak için çok anlamlı bir fırsattır” diye konuştu.

 • Türk Metal Sendikasının 17. Olağan Genel Kurulu yapıldı
  01 Nis Türk Metal Sendikasının 17. Olağan Genel Kurulu yapıldı

  İŞ'e bağlı Türk Metal Sendikasının 17. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

 • Bakan Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz
  01 Nis Bakan Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz

  Bakan Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğizÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ücretlerin üzerinde hala vergi dengesizliği olduğunu söyleyerek, "Bunun da çözülmesi konusunda hem Türk-İş hem de TİSK başkanımızın kendi imzalarıyla bana getirdikleri benim de...

 • Bakan Bilgin: 'Sermayenin emek düşmanlığı yapmasına izin vermeyiz'
  01 Nis Bakan Bilgin: "Sermayenin emek düşmanlığı yapmasına izin vermeyiz"

  İŞ'e bağlı Türk Metal Sendikası'nın Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Sermayenin emek düşmanlığı yapmasına izin vermeyiz" dedi.

 • Vedat Bilgin'den Kamu İşçilerinin Tis Görüşmeleriyle İlgili Açıklama: 'Deprem Nedeniyle Askıya Aldık Ama Hiçbir Hak Kaybı Olmayacak Şekilde...
  07 Mar Vedat Bilgin'den Kamu İşçilerinin Tis Görüşmeleriyle İlgili Açıklama: "Deprem Nedeniyle Askıya Aldık Ama Hiçbir Hak Kaybı Olmayacak Şekilde...

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu’nun (UAMİF) 10’uncu Olağan Genel Kurulu’nda; “Kamu işçileriyle ilgili sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

 • Erkan Baş: 'Güvencesiz, Düşük Ücretlerle Çalıştırılan İşçiler, Bir de Kadro Farkı Nedeniyle Ek Eşitsizliklere Uğruyor'
  04 Şub Erkan Baş: "Güvencesiz, Düşük Ücretlerle Çalıştırılan İşçiler, Bir de Kadro Farkı Nedeniyle Ek Eşitsizliklere Uğruyor"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, belediye şirketlerinde çalışan işçilerin, güvencesiz ve kadrosuz çalışma koşullarına karşı İstanbul Kadıköy'de yaptığı eylemde, "Türkiye’nin pek çok yerinde bu aralar işçi direnişlerinde ciddi bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Çünkü özelde ya da kamuda fark etmiyor, işçiler fazla mesaiye zorlanıyorlar, güvencesiz, sendikasız ve düşük ücretle çalıştırılıyorlar. Bir de buna aynı iş yerinde aynı işi yapan işçilerin kadro farkı nedeniyle, statü farkı nedeniyle uğradıkları ek eşitsizlikler eklenmiş durumda" dedi.

 • ERDEMİR'DE toplu iş görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı
  07 Oca ERDEMİR'DE toplu iş görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı

  Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR), 29. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

 • TFF 3. Lig takımı isim değişikliğine gidiyor
  02 Oca TFF 3. Lig takımı isim değişikliğine gidiyor

  TFF 3. Lig takımlarından Kırıkkale Büyük Anadoluspor, sezon sonunda isim değişikliğine gitmeye hazırlandıklarını açıkladı.

 • Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak'tan yeni açıklama: Adil bir vergi düzeni gelmezse meydanlara çıkarız
  25 Ara Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak'tan yeni açıklama: Adil bir vergi düzeni gelmezse meydanlara çıkarız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 yılı için duyurduğu 8 bin 506 TL'lik asgari ücrete tepki gösteren ve son toplantıya da katılmayan Türk-İş'ten yeni bir açıklama yapıldı. Gelir vergisi tarifesinde emekçiler lehine düzenleme istediklerini belirten Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, "Adil bir vergi düzeni gelene kadar her kapıyı çalacağız ilgili herkese gideceğiz. Yeter artık canımıza tak etti. Bunlar da yetmezse ne yapacağız biliyor musunuz? Sizi meydanlara çağıracağız" ifadelerini kullandı.

 • PEVRUL KAVLAK: BAKAN BİLGİN'E VERGİ DİLİMLERİ KONUSUNDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ
  25 Ara PEVRUL KAVLAK: BAKAN BİLGİN'E VERGİ DİLİMLERİ KONUSUNDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

  TÜRKİYE İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ ) Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in maaşlardan kesilen vergi dilimleriyle ilgili çalışma yürütüldüğüne ilişkin açıklamasıyla ilgili olarak, "Biz bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 • Asgari ücret görüşmeleri sürerken TÜRK-İŞ'ten yeni talep: O masada bu kez hepimizin canını yakan vergi oranlarıyla ilgili değişiklik talep edeceğiz
  17 Ara Asgari ücret görüşmeleri sürerken TÜRK-İŞ'ten yeni talep: O masada bu kez hepimizin canını yakan vergi oranlarıyla ilgili değişiklik talep edeceğiz

  Asgari ücret zammı için üçüncü toplantı tarihi 20 Aralık olarak belirlendi. Görüşmelere katılan TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, vergi oranlarında düzenleme talep edeceklerini belirterek, "Vergi oranları ile gelir vergisi tarifesinde emekçiler lehine düzenlemeler istiyoruz. O masada bu kez hepimizin canını yakan vergi oranlarıyla ilgili değişiklik talep edeceğiz. 'Bu adaletsizliği giderin' diyeceğiz. 'Yeter artık canımıza tak etti' diyeceğiz" dedi.

 • Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak'tan sert sözler: Ben artık TÜİK rakamlarıyla masaya oturmam
  17 Ara Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak'tan sert sözler: Ben artık TÜİK rakamlarıyla masaya oturmam

  Türk-İş'in Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, TÜİK'e yönelik sert sözler söyledi. TÜİK tarafından açıklanan verilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Kavlak "Sizin o rakamlarınıza hiç kimse inanmıyor. Biz hiç inanmıyoruz. Vallahi de inanmıyoruz, billahi de inanmıyoruz. Buradan ilan ediyorum. İşte 2023 sözleşmesi geliyor. Ben artık TÜİK rakamlarıyla masaya oturmam. O rakamlarla pazarlık yapmam" dedi.

 • TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Kavlak, Bursa'da sendika üyeleriyle bir araya geldi
  17 Ara TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Kavlak, Bursa'da sendika üyeleriyle bir araya geldi

  İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Vergi oranları ile gelir vergisi tarifesinde emekçiler lehine düzenlemeler istiyoruz.

 • TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Kavlak: '(Asgari ücret görüşmeleri) Biz de asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeyde olması için elimizden geleni...
  10 Ara TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Kavlak: "(Asgari ücret görüşmeleri) Biz de asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeyde olması için elimizden geleni...

  İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, asgari ücret görüşmelerine ilişkin, "Biz de asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeyde olması için elimizden geleni yapacağız." dedi.

 • TÜRK-İŞ GENEL SEKRETERİ KAVLAK ASGARİ ÜCRETİN İNSAN ONURUNA YAKIŞIR DÜZEYDE OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
  10 Ara TÜRK-İŞ GENEL SEKRETERİ KAVLAK ASGARİ ÜCRETİN İNSAN ONURUNA YAKIŞIR DÜZEYDE OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

  İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, 'Asgari ücretin insan onuruna yakışır bir düzeyde olması için elimizden geleni yapacağız. İçimize sinen bir rakam olursa, kararın altına imzamızı atarız' dedi.

 • Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak: 'Eğer üçlü mutabakat sağlanmazsa imza atmayacağız'
  08 Ara Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak: "Eğer üçlü mutabakat sağlanmazsa imza atmayacağız"

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu İşçi Tarafı Başkanlığını yürüten Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, dün gerçekleştirilen asgari ücretle görüşmeleriyle ilgili "Eğer üçlü mutabakat sağlanmazsa imza atmayacağız" dedi.

 • Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak: İçimize sinmeyen bir şey olursa imzalamayız
  08 Ara Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak: İçimize sinmeyen bir şey olursa imzalamayız

  İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, asgari ücret rakamı ile ilgili, "Biz bu sene rakam açıklamadık.

 • Kavlak: 'Örgütlenme olmadığı sürece hepimiz yoksullukta buluşuruz'
  08 Ara Kavlak: "Örgütlenme olmadığı sürece hepimiz yoksullukta buluşuruz"

  İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, asgari ücrette gelinen durum ve TÜRK-İŞ'in görüşlerini aktarmak amacıyla Ankara'da basın toplantısı düzenledi.

 • Milyonların gözünü çevirdiği Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı sona erdi
  07 Ara Milyonların gözünü çevirdiği Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı sona erdi

  Milyonların gözünün çevrildiği Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde kameralar karşısına geçen TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücret pazarlığına 7 bin 785 TL'den başlayacağız. Razı gelmeyeceğimiz rakama imza atmayacağız" açıklamasında bulunmuştu.

 • Toplantıya kısa süre kala şaşırtan iddia: Asgari ücret pazarlığı 8 bin 250 TL'den başlayacak
  07 Ara Toplantıya kısa süre kala şaşırtan iddia: Asgari ücret pazarlığı 8 bin 250 TL'den başlayacak

  Milyonların merakla beklediği asgari ücret pazarlıklarında ilk komisyon toplantısını bugün saat 14.00'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak. Toplantıda hem işçi hem de işveren tarafları isteklerini iletecek. Komisyon üyesi TÜRK-İŞ'in çeşitli kurullarında pazarlığın 8 bin 250 TL'den başlamasının beklendiği vurgulanıyor.

Advertisement