Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Flamingolar kuraklığa rağmen Erçek Gölü'nde - Son Dakika

Flamingolar kuraklığa rağmen Erçek Gölü'nde

Van'a 30 kilometre uzaklıkta bulunan Erçek Gölü, yaşanan kuraklığa rağmen daimi misafirleri flamingoları ağırlıyor. Türkiye'deki 453 kuş türünün yaklaşık yarısına ev sahipliği yapan göl, kuraklıktan etkilense de göçmen kuşları çekmeye devam ediyor. Flamingolar, nisan ayından kasım sonuna kadar gölde kalarak güzel görüntüler oluşturuyor.

14.07.2023 - 12:13,

Flamingolar kuraklığa rağmen Erçek Gölü'nde

VAN - Van'a 30 kilometre uzaklıkta bulunan ve göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Erçek Gölü, yaşanan kuraklığa rağmen daimi misafirleri flamingoları ağırlıyor.

Türkiye'deki 453 kuş türünün yaklaşık yarısına ev sahipliği yapan, tuzlu ve sodalı Erçek Gölü başta Van Gölü olmak üzere bölgedeki birçok göl ve akarsu gibi kuraklıktan etkilendi. 1808 rakımda bulunan ve 114 kilometrekarelik alana ve 40 metre derinliğe sahip gölün bazı kıyı kesimlerinde su metrelerce çekildi. Durum bilim insanlarını endişelendirirken, göçmen kuşlar göle gelmeye devam ediyor. Yerel kuş türlerinin yanı sıra nisan ayında bölgeye gelen ve kasım sonuna kadar Erçek Gölü'nde kalan flamingolar, güzel görüntüler oluşturuyor.

Flamingolar kuraklığa rağmen Erçek Gölü\'nde
Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Flamingolar kuraklığa rağmen Erçek Gölü'nde - Son Dakika


Advertisement