Göç Konulu Okuma Tiyatrosu - Son Dakika
Güncel

Göç Konulu Okuma Tiyatrosu

Göç Konulu Okuma Tiyatrosu

Sedef Ecer, Tilbe Saran ve Fehmi Karaarslan, 3 Ekim Çarşamba günü saat 19:00'da İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde sahne alacaklar.

24.09.2012 17:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde Göç Konulu Okuma Tiyatrosu (3 Ekim) Ve Söyleşi (4 Ekim)

« GİT Gidebildiğin Yere »

Sedef Ecer, Tilbe Saran ve Fehmi Karaarslan, « Git gidebildiğin yere » okuma tiyatrosu kapsamında 3 Ekim Çarşamba günü saat 19:00'da İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde sahne alacaklar.

Marsilyalı tiyatro topluluğu Dynamo Théâtre'ın öncülüğünde ve Marsilya-Provans 2013 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında yer alan bu tiyatro projesi için üç frankofon yazar, « göç » ve « kadın » temalarından yola çıkarak « kübist bir portre » yarattı. Bu göç hikayesini Sedef Ecer, Türkiye'nin doğusundan Akdeniz'e uzanan bir yolculukla açıyor. Michel Bellier karakterleri Marsilya'dan kuzeye götürürken, Stanislas Cotton ise öyküye son noktayı Belçika'da koyuyor. Proje şimdiden bir çok tiyatronun ve Marseille Provence 2013 programında yer almakta.

Eserin okuması Joëlle Cattino yönetiminde Sedef Ecer, Tilbe Saran ve Fehmi Karaaslan tarafından yapılacak.

Okuma, Türkçe üstyazılı olarak, Fransızca dilinde gerçekleşecektir.

Giriş ücretsidir.

3 ekim çarşamba, 19:00

Fransız Kültür Merkezi

KADIN VE GÖÇ

Göç konusuna ilişkin tüm araştırmalarda, kadının, ait olduğu topluluk için temel bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Kimliğin korunması ve geleneksel değerlerin sürekliliğinde kadın önemli bir rol oynamaktadır.

İTEF - İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali kapsamında, Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim görevlisi ve Sosyal Araştırmalar Merkezi müdürü Dr. Feyza Ak Akyol, dramaturg, senarist ve oyuncu Sedef Ecer ile yönetmen ve Dynamo Théâtre kurucusu Joëlle Cattino kadının rolü ve göç hareketi arasındaki ilişkiyi ve sanatsal yaratıcılıktaki yerini tartışacaklar. Etkinlik 4 Ekim Perşembe günü saat 19 :00'da Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Simültane çeviri

Giriş ücretsizdir.

4 Ekim Perşembe, 19:00

Fransız Kültür Merkezi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Göç Konulu Okuma Tiyatrosu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şırnak'ta kontrolden çıkan otomobil dereye uçtu: 4 ölü, 1 yaralı
  02:47 Şırnak'ta kontrolden çıkan otomobil dereye uçtu: 4 ölü, 1 yaralı

  Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan bir otomobil dereye düştü. Kazada 4 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Olay yerine sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralı hastaneye kaldırılırken, hayatını kaybedenlerin cenazeleri otopsi için morga gönderildi. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Şırnak'ın Uludere ilçesinde araç dereye düştü: 4 ölü, 1 yaralı
  02:40 Şırnak'ın Uludere ilçesinde araç dereye düştü: 4 ölü, 1 yaralı

  Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen kazada, kontrolden çıkarak dereye düşen araçta bulunan 5 kişiden 4'ü hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor. Olay yerine sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralı, Uludere Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hayatını kaybedenlerin cenazeleri ise otopsi için hastane morguna gönderildi. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Burdur'da virajı alamayan motosikletli dereye uçarak yaralandı
  01:59 Burdur'da virajı alamayan motosikletli dereye uçarak yaralandı

  Burdur'un Bucak ilçesinde bir motosiklet sürücüsü, virajı alamayarak dereye düştü ve yaralandı. Kaza sonucunda yaralanan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • Bucak'ta motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı
  01:36 Bucak'ta motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı

  Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen kazada, virajı alamayan bir motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • İskenderun'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptı
  01:35 İskenderun'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, kimliği belirlenemeyen bir sürücü tarafından kullanılan otomobil, kontrolden çıkarak park halindeki iki araca çarptı. Sürücü kaza yerini terk ederken, olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Otomobil çekici yardımıyla kaldırılırken, polis sürücünün bulunması için çalışma başlattı.


Advertisement