Hurrem Sultan', 17 Ekim'de Samsun'da - Son Dakika
Güncel

Hurrem Sultan', 17 Ekim'de Samsun'da

Hurrem Sultan\', 17 Ekim\'de Samsun\'da

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde 17 Ekim Cumartesi günü sahnelenecek olan 'Hurrem Sultan' isimli eserin son provaları gerçekleşti.

15.10.2015 15:01

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde 17 Ekim Cumartesi günü sahnelenecek olan 'Hurrem Sultan' isimli eserin son provaları gerçekleşti.

Oytun Turfanda'nın kareografisi, Nevit Kodallı'nın da bestesi ile dünya prömiyeri gerçekleştirilen ve tamamıyla Türk ilk bale eseri olan 'Hurrem Sultan', Samsun'da sanat severlerin beğenisine sunulacak. Hurrem Sultan'ın 1977 yılında Ankara'da sahnelenmeye başlandığını ve Türkiye'nin ilk 2 perdelik eseri olduğunu belirten Kareograf Deniz Olgay Yamanus, "Bu eser Türk balesi için çok önemlidir. Bunun sebebi de hem 2 perdelik oluşu, hem de içerisine Türk motiflerinin serpiştirilmiş olmasıdır. Bu eser daha önce Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde oynandı" dedi. 17 Ekim Cumartesi ve 19 Ekim Pazartesi saat 20.00'de sahnelenecek olan eserde 'Hurrem Sultan'da Ana Gorgiashvili ile Nazmiye Kıratlı Khozashvili, Kanuni Sultan Süleyman'da ise David Khozasvili, Yunus Emre Örgüt ve Boğaçhan Bozcaada dönüşümlü olarak dans edecek. 8 başrolün bulunduğu eserde 31 dansçı görev yapacak. - Samsun

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hurrem Sultan', 17 Ekim'de Samsun'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement