Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İki Akraba Arasındaki Cinayet Ardından 5 Ev Ateşe Verildi - Son Dakika

İki Akraba Arasındaki Cinayet Ardından 5 Ev Ateşe Verildi

Konya'da aynı mahallede oturan amca çocukları arasında çıkan kavgada 1 kişi pompalı tüfekle öldürüldü, 1 kişi de yaralandı.

İki Akraba Arasındaki Cinayet Ardından 5 Ev Ateşe Verildi
09.01.2012 - 11:47,

Konya'da aynı mahallede oturan amca çocukları arasında çıkan kavgada 1 kişi pompalı tüfekle öldürüldü, 1 kişi de yaralandı. Cinayet ardından öldürülen kişinin yakınları olduğu öne sürülen bazı kişiler, karşı grubun yakınlarının bulunduğu aralarında yaklaşık 500'er metre uzaklıktaki ayrı sokaklardaki 5 ev ile 1 minibüsü ateşe verdi. Cinayetle ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, 2 kişinin de firar ettiği belirtildi.

Olay, dün saat 22.30 sıralarında merkez Karatay İlçesi Erenler Mahallesi Akburçak Sokakta meydana geldi. 28 yaşındaki İbrahim Ö., kardeşi 20 yaşındaki Hamza Ö. ile amca çocukları 39 yaşındaki Nevzat Ö., 18 yaşındaki Tugay Ö., 21 yaşındaki Emre Ö. ve 20 yaşındaki Volkan Ö. arasında bilinmeyen nedenle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi ve pompalı tüfekle açılan ateş sonucu İbrahim Ö. karnından yaralanırken, kardeşi Hamza Ö. göğüsünden yaralandı. Hamza Ö., çağrılan ambulansla Konya Numune, İbrahim Ö. de Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastenesi'ne kaldırıldı. İbrahim Ö., tüm müdahalere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili Tugay Ö. ve Emre Ö. gözaltına alınırken, Nevzat Ö. ve Volkan Ö.'nün firar ettiği belirtildi. Polis firar eden iki şüphelinin yakalanması için çalışmasını sürdürerken pompali tüfekle ateş edenin kim olduğunu saptayama çalışıyor.

5 EV VE 1 OTOMOBİL ATEŞE VERİLDİ

Bugün saat 08.00 sıralarında iddiaya göre öldürülenlerin yakınları, karşı grubun yakınlarının da bulunduğu aynı mahallede aralarında yaklaşık 500'er metre uzaklıkta bulunan ayrı sokaklardaki 5 ev ile 1 minibüs ateşe verdi. Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülürken, polis mahallede geniş güvenlik önlemi aldı. Çocuklar ise yangından kurtartıkları küçükbaş hayvanlarını, yakınlarının evine götürdü.

Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal da, olayın bir aile kavgasından kaynaklandığını, cinayet sonrası da evlerin ateşe verildiğini, soruşturmanın ise sürdüğünü söyledi. - Konya

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İki Akraba Arasındaki Cinayet Ardından 5 Ev Ateşe Verildi - Son Dakika


Advertisement