İkinci Trakya Belediye Başkanları Zirvesi Beylikdüzü'nde Yapıldı - Son Dakika
Güncel

İkinci Trakya Belediye Başkanları Zirvesi Beylikdüzü'nde Yapıldı

İkinci Trakya Belediye Başkanları Zirvesi Beylikdüzü\'nde Yapıldı

Beylikdüzü Belediyesi ve Büyükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Trakya Belediye Başkanları Zirvesi, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

29.07.2016 09:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

2016 yılının ikinci Trakya Bölgesi CHP'li Belediye Başkanları Buluşması, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün ev sahipliğinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Belediye başkanlarının zirvede verdiği ortak mesaj ise egemenlik ve demokrasi için mücadelelerinin daim kalacağı oldu. Başkanlar, " Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu laik ve demokratik Cumhuriyet şerefimizdir." dedi.

Trakya ve İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinin CHP'li Belediye başkanlarının ağırlandığı zirvede Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçeyi tanıtıcı ve vizyon projeleri ortaya koyan bir sunum yaptı. İmamoğlu, özellikle ilçenin 2030 yılını planladıklarını ve 2016'nın sonunda bu planı halka paylaşacaklarını ekledi. Zirveye katılan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise bu organizasyonda bir araya gelmenin çok değerli olduğundan bahsederek, emanet olan bu topraklara sahip çıkmak için toplantıya katıldığını belirtti. Canpolat, "CHP'li belediye başkanları olarak öne çıkardığınız başarılarınızı, sosyal projelerinizi kuvvetli bir şekilde tanıtmanızı ve yönetimlere örnek olmasını istiyorum" dedi. Gün boyu süren toplantıda OHAL dönemlerinde mahalle idareler olarak nasıl bir çalışma planı oluşturulması ilgili fikir ve öneriler de belediye başkanları tarafindan ortaya kondu.

Tüyap Fuar Merkezi'ndeki başkanlar buluşmasında, Türkiye'nin yaşadığı darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeler, belediyelerin sürece katkısı ve gelecekte yaşanabilecek sorunlar ile yerel yönetimleri ilgilendiren konular tartışıldı. Başarılı geçen zirve sonunda buluşmaya katılan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, Kofçaz Belediye Başkanı Mehmet Balcı, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Örnek ve Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Korkmaz ortak bir açıklama yaptı. Başkanlar: "Nerden gelirse gelsin halkın iradesine, anayasal düzene karşı eyleme ve darbeye şiddetle karşıyız." dedi.

CHP'li belediye başkanları "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesi doğrultusunda sonsuza dek mücadele edeceklerini belirterek "Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu laik ve demokratik Cumhuriyet şerefimizdir." şeklinde ifadede bulundu. Başkanlar, zirveyi "Yaşasın demokrasi, yaşasın laik Cumhuriyet.'' sloganı ile kapattı. Ardından Başkan İmamoğlu rehberliğinde Beylikdüzü bölge gezisi yapıldı. Vizyon projelerin gerçekleşeceği alanlar görüldü. Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret eden başkanlar, mekanın dönüşüm hikayesini de dinledi. Gün, West İstanbul Marina'daki Calisto Restaurant'ta verilen akşam yemeği ile sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İkinci Trakya Belediye Başkanları Zirvesi Beylikdüzü'nde Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Acun bombayı patlattı! Ronaldinho Survivor'a geliyor
  00:19 Acun bombayı patlattı! Ronaldinho Survivor'a geliyor

  Survivor All Star'da Acun Ilıcalı, efsane futbolcu Ronaldinho'nun yarışmaya konuk olacağını duyurdu. Ronaldinho, Sercan Yıldırım ile gösteri maçında yer alacak.

 • Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak
  00:13 Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak

  Resmi Gazete'de yer verilen ilana göre Sağlık Bakanlığı 15 bini hemşire, 2 bini ebe olmak üzere 27 bin personel alacak.

 • CHP, yönettiği Saruhanlı'da belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremedi
  20 Şub CHP, yönettiği Saruhanlı'da belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremedi

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in, yeniden aday gösterildiği ilçedeki adaylık başvurusu YSK'ya geç teslim edildiği gerekçesiyle kabul edilmedi. Parti yönetimi elektrik kesintisi nedeniyle listenin 17.08'de girildiğini öne sürerek itirazda bulundu.

 • Icardi'nin Ankaragücü tribünlerine yaptığı hareket infial yarattı
  20 Şub Icardi'nin Ankaragücü tribünlerine yaptığı hareket infial yarattı

  Ankaragücü-Galatasaray maçında tribünlerden çekilen bir görüntü infial yarattı. Söz konusu videoda Icardi'nin rakip tribünlere skandal bir hareket yaptığı görülürken, Ankaragücü kulübü TFF'ye başvuru yapacaklarını açıkladı. Sarı Kırmızılı bazı taraftarlar ise görüntünün montaj olduğunu ileri sürdü. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan ise hareketin seviyesizlik ve tribünleri sahaya indirme çabası olduğunu söyleyerek TFF'ye Icardi'nin PFDK'ya sevk edilmesi çağrısında bulundu.

 • İBB Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında İstanbul için yapılan son anket sonucunu paylaştı
  20 Şub İBB Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında İstanbul için yapılan son anket sonucunu paylaştı

  AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, İstanbul için yapılan son anketlerdeki durumu anlatarak, ''Anketlerde 1.5-2 puan öne geçtik.'' ifadelerini kullandı.

 • İsrail, Gazze Şeridi'nde Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı
  20 Şub İsrail, Gazze Şeridi'nde Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı

  İsrail ordusu, yüzlerce Filistinli ailenin yerlerinden edilmesinin ardından Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı. Hamas'ın altyapısına odaklanılacağı belirtilirken, binlerce Filistinli tekrar yollara düştü.

 • Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya resmi ziyarette bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısı düzenledi. Arnavutluk'ta 3 ayda hastane inşa ettiklerini söyleyen Erdoğan, ''Bu konuda sayın Rama'yla iddiaya girmiştik. Hamdolsun 3 ay gibi rekor sürede hastanemizi inşa ettik.'' dedi. Rama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ''Sizin söylediğiniz söz gerçekleştirilir. Verilen sözler tutulur. Arnavutlarla yaptığınız bu iddiayı kazandınız. Size alenen teşekkür etmek istiyorum.'' yanıtını verdi.

 • Fatih Erbakan'ın sözlerine BBP'den tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz
  20 Şub Fatih Erbakan'ın sözlerine BBP'den tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz

  YRP lideri Fatih Erbakan'ın, AK Parti'yle ittifak temaslarının kesilmesiyle ilgili olarak sarf ettiği ''Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 Belediye Meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP'ye teklif ettikleriyle aynı.'' sözlerine BBP'den tepki geldi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Güney yaptığı açıklamada, ''Kardeşlerimizin partisi olarak gördüğümüz YRP Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ı, partimiz ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.


Advertisement